Mistrz organizacji WBC oraz IBF w wadze półciężkiej — Artur Beterbiev chce zdobyć kolejny pas swojej dywizji. Rosjanin celuje w walkę z Joe Smithem, który jest czempionem WBO.

Artur Beterbiev w kolejnych miesiącach chce podbić całą wagę półciężką. Rosjanin następny pojedynek stoczy 18 września w Nowym Jorku, czy będzie to kolejna unifikacja? Mistrz rozmawiał z dziennikarzem Ildarem Satdinovem i potwierdził swoje ambitne plany, które do tej pory pojawiały się tylko w mediach.

Walka ze Smithem na 18 września nie jest jeszcze potwierdzona. Czekam na kontrakt, chcemy rozwiązać ten problem w nadchodzących dniach. Oczywiście, że chcę doprowadzić do tego spotkania, bo ten pięściarz ma pas, który mnie interesuje.

Nie jestem człowiekiem, który nie docenia klasy swojego rywala. Joe to solidny gracz, bardzo doświadczony. Walczył z solidnymi zawodnikami i trenuje z dobrym obozem.

Artur Beterbiev pochodzi z Dagestanu. Na ringu zawodowym stoczył 16 walk i wszystkie wygrał przed czasem, nigdy nie musiał czekać na decyzję. Karierę amatorską rozpoczynał on zwycięstwa w 2006 roku podczas Mistrzostw Europy Amatorów, potem po ten sam tytuł sięgał w 2010 roku. W 2007 oraz 2009 stawał na podium Mistrzostw Świata w boksie. Obecnie Artur z powodzeniem i bez większych problemów sieje spustoszenie w wadze półciężkiej.

Joe Smith Jr. w wadze półciężkiej zasłynął dzięki nokautowi na Andrzeju Fonfarze w pierwszej rundzie, kiedy to został mistrzem organizacji WBC Internatinal. Następnie tytuł stracił na rzecz Kubańczyka — Sullivana Barrery, potem odbił się i szybko wygrał z Melvinem Russelem, ale nie podołał w walce z Dmitrym Bivolem, który dzierży obecnie pas WBA. Aktualnie Amerykanin znajduje się na gali 3 zwycięstw z rzędu, a ostatnio pokonał mocnego Maxima Vlasova.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

Avatar of Vvallachia
Vvallachia

UFC
Light Heavyweight

14,714 komentarzy 31,973 polubień

A potem wbije Canelo i będzie chciał o wszystkie się bić :lol:

Odpowiedz 1 Like

Avatar of Roshi
Roshi

Vale Tudo
Open

23,621 komentarzy 76,271 polubień

Dawac starcie, obaj z kowadlem w łapie :boss::bomb:

Odpowiedz polub