Alex „Spartan” Nicholson został zawieszony na 4 lata za potrójną wpadkę dopingową.

Były zawodnik wagi półciężkiej UFC i obecny zawodnik wagi ciężkiej organizacji PFL, Alex Nicholson został zawieszony przez Komisję Sportową Stanu Nevada na 4 lata za wpadkę dopingową. W organizmie zawodnika wykryto 3 środki dopingujące.

Dla Nicholsona (MMA 14-9), który został wyeliminowany z turnieju play-off wagi ciężkiej obecnego sezonu PFL przez Francimara Barroso, było to pierwsze wykroczenie związane ze środkami dopingującymi.

Podczas środowego przesłuchania, komisja głosami 4 do 1 zawiesiła zawodnika za pozytywny wynik na drostanolon, nandrolon i trenbolon. Dodatkowo „Spartan” miał podwyższony stosunek testosteronu do epitestosteronu (T / E). 29-letnie Nicholson postanowił nie bronić się w tej sprawie przed komisją. W większości przypadków, pierwsze wpadki dopingowe kończą się zawieszeniem na okres od 9 do 24 miesięcy. Jednak z powodu braku reakcji zawodnika na zarzuty oraz dużą ilość zakazanych środków jakie znalazły się w organizmie, NSAC postanowiła wymierzyć surowszą karę w postaci zawieszenia na 4 lata oraz 15 000 dolarów grzywny z 25 000 dolarów jakie zawodnik dostał za walkę na gali PFL.

„Spartan” w przesłanym do redakcji MMA Fighting oświadczeniu całkowicie zaprzeczył przyjmowaniu sterydów.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.