Anthony Pettis wystąpi w głównej walce wieczoru gali PFL, która odbędzie się 23 kwetnia. „Showtime” zadebiutuje w klatce organizacji w starciu z innym byłym zawodnikiem UFC, Clayem Collardem. Tak obecnie wyglądają zestawienia w kategorii lekkiej w PFL:

Pettis (24-10 MMA) to bezsprzeczny weteran „Ultimate Fighting Championship”, który z największą organizacją na świecie był związany od 2011 roku. Pod jej szyldem stoczył aż dwadzieścia pojedynków w trzech kategoriach wagowych. Ponad siedem lat temu sięgnął po tytuł mistrzowski dywizji lekkiej, tracąc go w drugiej obronie na rzecz Rafaela dos Anjosa. „Showtime” to były mistrz kategorii lekkiej organizacji WEC i UFC. Zawodnik znany jest ze swojego widowiskowego stylu walki. Aż 18 z 24 walk w karierze kończył przed czasem.

Collard (18-8, 1 NC MMA) w ostatnich 6 walkach ma bilans 4-2. Poza występami w MMA, walczy on także w ringu bokserskim. Ostatnio w boksie wystąpił w grudniu 2020 roku, kiedy to przegrał z Quincym LaVallaisem. 13 z 18 wygranych w MMA zdobywał on kończąc rywali przed czasem.

Drugą walką wieczoru tej gali będzie starcie naszego rodaka, Marcina Helda, z dwukrotnym zwycięzcą turnieju i mistrzem kategorii lekkiej PFL, Natanem Schulte. Gale PFL transmitowane będą w TVP.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.