Mistrz organizacji IBF, IBO, WBA, WBO w wadze ciężkiej – Anthony Joshua przygotowuje się do obowiązkowej obrony pasów przeciwko Oleksandrowi Usykowi. 25 września dojdzie do spotkania na szczycie wagi ciężkiej na stadionie Tottenhamu Hotspur w Londynie. Brytyjczyk do tego pojedynku zamierza wprowadzić nową taktykę i pokazać inny boks.

Anthony Joshua spróbuje powstrzymać rozpędzonego Oleksandra Usyka w wadze ciężkiej. Popularny 'AJ’ będzie mierzył się z byłym mistrzem kategorii Cruiser i musi być gotowy na każdą wersję Ukraińca.

Wiem, że Oleksandr będzie gotowy w 100% – mówi Joshua dla Sky Sports – Usyka cechuje mobilność w ringu, nie pozostaje w miejscu i nie daje się trafić. Dobre poruszanie się będzie kluczem do sukcesu. Będę potrzebował koncentracji, aby po zadanym ciosie nie zostawać w miejscu, muszę go dogonić. Uważam, że czeka mnie ciężka przeprawa, to może potrwać 12 rund.

Ciągle rozwijam swoje umiejętności, staram się uderzać kombinacjami. Nie chcę zagonić go do narożnika i zbombardować, bo nadzieję się na kontrę. Zamierzam ciągle myśleć i trafić go solidnym, wyczekanym ciosem.

Nie chcę wnosić na wagę wiele kilogramów, bo czeka mnie starcie z maratończykiem. Na pewno nie będę wyglądał jak kulturysta. Podczas obozu zamiast 12 rund, robię 15. Moja kondycja znajduje się na innym poziomie niż wcześniej, przyzwyczajam się do długich dystansów.

Anthony Joshua 12 grudnia 2020 roku pokonał Kubrata Puleva w Londynie i obronił pasy mistrzowskie organizacji WBA, IBF, WBO oraz IBO w wadze ciężkiej. Wcześniej udanie zrewanżował się Andy’emu Ruizowi Jr. za porażkę w lutym 2019 roku. Brytyjczyk na swoim rozkładzie posiada takie nazwiska jak: Povetkin, Parker, Takam, Klitschko, Whyte czy Breazeale. Co prawda popularny 'AJ’ nastawiał się na spotkanie z Tysonem Furym, jednak obóz mistrza WBC musiał podjąć Deontaya Wildera.

Oleksandr Usyk w zawodowej karierze nigdy nie przegrał. Zasłynął z wyczyszczenia dywizji Cruiser, gdzie nie miał sobie równych, a każdego rywala deklasował. W 2019 roku zdecydował się na transfer do wagi ciężkiej, podejmując Chazza Witherspoona w Chicago. Następnie przeszedł prawdziwy test w pojedynku z Derekiem Chisorą. Teraz jest oficjalnym pretendentem do tytułu WBO królewskiej kategorii wagowej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.