Zawodniczka, która uznawana jest za najlepszą w historii bez podziału na kategorie wagowe, wróci do oktagonu UFC na grudniowej gali UFC 256. Według ESPN, Amanda Nunes zmierzy się wtedy z Megan Anderson. Będzie to kolejna obrona tytułu mistrzowskiego w kategorii piórkowej, który oczywiście należy do Brazylijki.

Nunes (20-4 MMA) nie przegrała w klatce UFC od 6 lat. W tym czasie wygrała 11 razay.  Na UFC 200 została mistrzynią kategorii koguciej pokonując Mieshę Tate. Aż 5 razy obroniła pas mistrzowski w tej dywizji, wygrywając z m.in. Rondą Rousey czy Valentiną Shevchenko. Mistrzynią kategorii piórkowej została na UFC 232, kiedy znokautowała Cris Cyborg. 16 z 20 wygranych w karierze Brazylijka zdobywała przed czasem.

Anderson (11-4 MMA) to była mistrzyni kategorii piórkowej organizacji Invicta FC. Jej bilans walk w UFC wynosi 3-2. Zawodniczka wygrała swoje 2 ostatnie walki przez skończenia przed czasem w pierwszych rundach pojedynków. 9 z 11 wygranych w karierze Megan zdobywała kończąc walki przed czasem.

UFC 256 odbędzie się 12 grudnia w nieznanej jeszcze lokalizacji.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.