Max Holloway vs Alexander Volkanovski

Podczas gali UFC 251 Alexander Volkanovski ponownie okazał się lepszy od Maxa Hollowaya i obronił pas mistrzowski wagi piórkowej. Obaj zawodnicy stoczyli ze sobą bardzo wyrównany bój na pełnym dystansie, a sędziowie punktowi niejednogłośnie wskazali na zwycięstwo aktualnego mistrza. Z kim zatem powinien zmierzyć się w kolejnej obronie pasa? Mamy dwóch kandydatów, to: Zabit Magomedsharipov oraz Chan Sung Jung.

Jung (16-5 MMA) wygrał swoje dwie ostatnie walki z Renato Moicano i Frankiem Edgarem. Zawodnik nawołuje o pas mistrzowski, lecz bardziej prawdopodobny jest jego pojedynek z innym zawodnikiem czołówki dywizji – Brianem Ortegą. „T-City” jakiś czas temu nawoływał do „Korean Zombie”, żeby ten podpisał kontrakt na walkę. Nadal nie jest to jednak potwierdzone starcie przez organizację UFC.

Świetne zestawienie w wadze piórkowej Zabit vs Rodriguez planowane jest na galę UFC, która odbędzie się 29 sierpnia. Zabit Magomedsharipov (MMA 18-1) ma obecnie świetną serię 14 zwycięstw z rzędu i jest niepokonany w organizacji UFC. 29-letni Rosjanin to były mistrz organizacji ACA (wcześniej ACB), który do UFC trafił w 2017 roku. Od tego czasu w oktagonie najlepszej organizacji na świecie wygrał 6 walk.

Szukam przeciwnika, który w najbliższej walce pokaże pazur. Korański Zombie to zawodnik, który leci do przodu i chce się bić. Zabit to także niezła przygoda. Obaj potrzebują walki ten, który pokaże się lepiej — dostanie szansę na pas.

Gwarantuję wam, że jeżeli Zombie znokautuje Ortegę, albo Zabit w szalony sposób podda Yaira Rodrigueza, to biorę z nimi pojedynek bez zawahania się. Chcę ekscytującego starcia, chcę zawodnika, na którego czekają kibice. Sam wolę być underdogiem w klatce, uwielbiam pokazywać, że stać mnie na największe osiągnięcia.

Koniec roku to odpowiedni termin. Znowu na świecie dzieją się dziwne rzeczy, więc przeczekam ewentualne obostrzenia i poczekam na rozwój sytuacji. Okres przygotowawczy w czasie pandemii był zupełnie inny, wolałbym na przyszłość tego uniknąć. Mam nadzieję, że do końca roku cała logistyka starć wróci do normalności, czekam na to i walczymy.

Alexander Volkanovski wygrał wszystkie swoje 9 walk w oktagonie największej organizacji MMA na świecie. Wygrywał z m.in. Jose Aldo, Chadem Mendesem oraz Darrenem Elkinsem. 14 z 22 wygranych w karierze Volkanovski zdobywał, kończąc rywali przed czasem.

3 KOMENTARZE

  1. Nie jestem jego fanem, bo ogólnie nie przepadam za lżejszymi wagami, ale szanuję za podejście. Nie chciał trzeciej walki z Maxem za co niektórzy go skrytykowali (jak dla mnie dobre posunięcie – bo po co?), a teraz sam przedstawia dwa mocne nazwiska. Obaj mocni, ale oczywiście pierwszeństwo dla Zabita.

  2. Nie można w kółko wałkować tego samego, więc szacun dla Alexa. To nie HW gdzie Miocic z DC mogą się napierdalać 3 rok z rzędu bo pretendentów (poza Ngannou, który już dostał w pizde od Stipe) po prostu nie ma. Piórkowa ma naprawdę mocny roster, a walki mistrza z Zabitem, Yairem czy Zombiem (ta ostatnia to mój faworyt) byłyby teraz już zdecydowanie ciekawszymi opcjami niż trzeci bój z Maxem.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.