Czerwiec w polskim MMA przeminął głównie pod znakiem gal FEN 28 i Babilon MMA 14, podczas których aż siedmiu zawodników przedłużyło swoje serie zwycięstw. Sprawdź, kto w ostatnich pojedynkach jest niepokonany, a w ostatnim miesiącu przedłużył serię wygranych z rzędu.

Lista aktywnych serii zwycięstw zawodników w polskim MMA we wszystkich kategoriach wagowych jest aktualizowana po każdej gali mieszanych sztuk walki w naszym kraju. Znajdują się na niej zawodnicy i zawodniczki, którzy na swoim koncie mają co najmniej trzy wygrane w ostatnich występach, a do klatki weszli nie dalej, jak dwa lata temu (serię zwycięstw kończy więc remis lub przegrana).

Przedłużone serie zwycięstw

Mateusz Rębecki (MMA 12-1, #3 w Rankingu PL)
Seria zwycięstw: 8 -> 9
Ostatnia walka: pokonał Fabiano Silvę (MMA 30-13) przez techniczny nokaut w rundzie pierwszej

„Chińczyk” po raz kolejny udowodnił swoją wysoką pozycję w Rankingu PL. Dziewiąte zwycięstwo z rzędu, tym razem w starciu z Fabiano Silvą, sprawia, że Rębecki co jest jednym z zawodników polskiego MMA, na którego organizacja UFC powinna zwrócić uwagę. To jest kierunek, w którym zmierza mistrz FEN w wadze lekkiej, a kolejne wygrane będą przybliżać go do upragnionego celu.

Kevin Szaflarski (MMA 9-1, #12 w Rankingu PL)
Seria zwycięstw: 8 -> 9
Ostatnia walka: pokonał Damiana Olszewskiego (MMA 2-3) przez techniczny nokaut w rundzie pierwszej

Dziewiąte zwycięstwo z rzędu odniósł również Kevin Szaflarski. Na gali Babilon MMA 14 bez najmniejszych problemów rozprawił się z Damianem Olszewskim. W poprzednich pojedynkach podopieczny Mirosława Oknińskiego pokonał decyzją Luida Limę, a przed czasem kończył Fikro Bosnica czy Yuriya Protzenkę. Teraz 25-latek pod szyldem Babilon MMA stanie prawdopodobnie przed trudniejszym wyzwaniem, które potencjalnie sprawi, że o zawodniku Akademii Sportów Walki Wilanów będzie coraz głośniej.

Łukasz Charzewski (MMA 9-1, #14 w Rankingu PL)
Seria zwycięstw: 6 -> 7
Ostatnia walka: pokonał Kacpra Formelę (MMA 9-4) niejednogłośną decyzją sędziów

Niepokonany w organizacji Fight Exclusive Night „Harry” przedłużył serię zwycięstw po wygranej z Kacprem Formelą. Charzewski w pierwszej rundzie zdołał w pewien sposób przetrwać ofensywę rywala, aby w kolejnych odsłonach powrócić i zwyciężyć na punkty. W poprzednich walkach zawodnik z Kamiennej Góry pokonywał między innymi Krystiana Blezienia, Kamila Lamprychta czy Łukasza Bieńka. Teraz Charzewski coraz głośniej mówi o walce o pas organizacji FEN w wadze lekkiej.

Marcin Jabłoński (MMA 8-2)
Seria zwycięstw: 4 -> 5
Ostatnia walka: pokonał Adama Brzezowskiego (MMA 7-5) jednogłośną decyzją sędziów

Bardzo ciekawy zawodnik kategorii lekkiej powrócił do akcji na gali Babilon MMA 14, gdzie przez trzy rundy konsekwentnie zamęczał w parterze i skutecznie punktował Adama Brzezowskiego. Był to jego debiut w organizacji Babilon MMA oraz piąte zwycięstwo z rzędu. W ostatnich walkach podopieczny Szymona Bońkowskiego i Pawła Derlacza pokonywał Kacpra Bróździaka, Aleksandra Grebneva i Roberto Pastucha.

Adam Pałasz (MMA 5-0, #11 w Rankingu PL)
Seria zwycięstw: 4 -> 5
Ostatnia walka: pokonał Marcina Sianosa (MMA 4-4) przez techniczny nokaut w rundzie trzeciej

Z bardzo dobrej strony zaprezentował się „Adaś z Jawora” w debiucie pod szyldem organizacji Fight Exclusive Night. Na wejściu rozprawił się w trzeciej rundzie z Marcinem Sianosem, przedłużając serię zwycięstw do pięciu z rzędu. Wcześniej Pałasz pokonywał między innymi Mateusza Łazowskiego czy Hazbiego Edelbieva, dzięki czemu zadebiutował również w czołowej piętnastce zawodników wagi ciężkiej w Polsce.

Patryk Kaczmarczyk (MMA 4-0, #9 w Rankingu PL)
Seria zwycięstw: 3 -> 4
Ostatnia walka: pokonał Huberta Sulewskiego (MMA 3-1-1) przez techniczny nokaut w rundzie pierwszej

Coraz głośniej jest o młodym zawodniku z Radomia, który w zaledwie jeden miesiąc odniósł dwa zwycięstwa. Na Babilon MMA 13, 29 maja, jednogłośną decyzją sędziów pokonał on Krystiana Krawczyka, aby już 26 czerwca, na Babilon MMA 14, rozprawić się już w pierwszej rundzie z Hubertem Sulewskim. Sam Kaczmarczyk nie ukrywa, że chciałby zasilić szeregi organizacji KSW, jednak wcześniej zobaczymy go jeszcze prawdopodobnie na gali Armia Fight Night.

Kacper Koziorzębski (MMA 6-2, #15 w Rankingu PL)
Seria zwycięstw: 3 -> 4
Ostatnia walka: pokonał Szymona Duszę (MMA 8-5) jednogłośną decyzją sędziów

Ogromną niespodziankę na gali FEN 28 sprawił Kacper Koziorzębski. Zawodnik z Wrocławia powrócił po ponad rocznej przerwie i bez większych problemów pokonał jednogłośną decyzją sędziów faworyzowanego Szymona Duszę. Było to czwarte zwycięstwo z rzędu Koziorzębskiego, który teraz może znaleźć się najbliżej tytułu mistrzowskiego w wadze półśredniej, zwakowanego przez Andrzeja Grzebyka.

Zakończone serie zwycięstw

Szymon Bajor (MMA 20-9)
Ostatnia walka: przegrał z Olim Thompsonem (MMA 21-12) przez nokaut w pierwszej rundzie

Tego z pewnością nikt się nie spodziewał. Największa niespodzanka gali FEN 28. Oli Thompson w 23 sekundy znokautował Szymona Bajora i został tym samym mistrzem organizacji w wadze ciężkiej. Doświadczony 32-latek miał okazję przedłużyć serię wygranych do czterech z rzędu, jednak Brytyjczyk pokrzyżował mu plany. Teraz Bajor będzie musiał powrócić do klatki FEN, gdzie przed czasem kończył już Grzegorza Cieplińskiego i Marcina Sianosa.

Filip Tomczak (MMA 7-2)
Ostatnia walka: przegrał z Pawłem Pawlakiem (MMA 16-4-1) przez techniczny nokaut w rundzie trzeciej

Nieudany powrót po ponad dwuletniej przerwie od startów zanotował Filip Tomczak na gali Babilon MMA 14. Po pokonaniu Marka Woroncowa, Jacka Bednorza i Jozefa Wittnera w 2017 i 2018 roku, Tomczak powrócił w głównej walce czerwcowego wydarzenia organizowanego przez Tomasza Babilońskiego. Doświadczony „Plastinho” znalazł jednak idealny klucz do wygranej z Tomczakiem, który nie miał pomysłu na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.