Bartosz Leśko (MMA 10-1-2) pokonał decyzją sędziów Renego Pessoę (MMA 22-7-0) i zaliczył udany debiut w organizacji ACA.

>>> WYNIKI Z GALI ACA 114

Spokojnie rozpoczęła się walka w stójce. Polak starał się przejąć inicjatywę w tej płaszczyźnie, jednak Brazylijczyk po dwóch minutach sprowadził walkę do parteru, gdzie był bliski przejścia do trójkąta rękami, chwilę później do duszenia zza pleców, jednak Leśko ze spokojem wychodził z każdej z prób. Pod koniec odsłony Pessora również straszył dźwigniązza pleców, jednak zawodnik z Polski wychodził z każdej z prób.

Szybko do ofensywy w drugiej rundzie przeszedł Pessoa, klinczująć z rywalem i starając się założyć dźwignię. Dopiero w połowie rundy Leśko zdołał uspokoić starcie doprowadzając do klinczu pod siatką, a chwilę później sprowadzając rywala do parteru. Szybko jednak walka wróciła do stójki, gdzie zawodnicy siłowali się w klinczu.

Dobrze zaczął obszernym sierpem Leśko, jednak to Pessoa ruszył do przodu narzucając presję na rywala. Polak szukał swojej szansy ponownie w klinczu i w stójce, jednak Brazylijczyk pod koniec zdołał sprowadzić walkę do parteru, gdzie ponownie pracował nad założeniem dźwigni zza pleców. W ostatnich sekundach Polak zdołał odwrócić swoją pozycję i z góry zadał kilka uderzeń, którymi podkreślił końcówkę rundy.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.