Canaan Bower, 16-letni zapaśnik ze stanu Nowy Meksyk, został w ostatnim czasie lokalnym bohaterem. Bower udaremnił próbę porwania trójki dzieci, obalając agresora i przetrzymując go na ziemi do momentu przyjazdu policji.

Zajście miało miejsce na stacji benzynowej w pobliżu miasta Las Cruces. Napastnikiem był 22-letni Daniel Arroyo Beltran, który próbował porwać spod opeki matki trójkę dzieci w wieku 1, 2 oraz 9 lat. Kobieta zeznała, że wysiadła z dziećmi na przystanku autobusowym i czekała na kierowcę Ubera. Wówczas Beltran chwycił 2-latka i kazał kobiecie oddać resztę jej potomstwa. Według zeznań świadków, mężczyzna uderzył matkę i pozostałe osoby, które starały się pomóc. Kobieta uciekła w kierunku sklepu, ale Beltranowi udało się wtargnąć do środka. Canaan Bower tankował w tym czasie swojego pickupa, po usłyszeniu krzyków ruszył w stronę zamieszania. 16-latek wszedł do sklepu, obalił porywacza i przetrzymał go na ziemi do momentu przyjazdu policji.

Urodzony w 2004 roku Bower ma 188 centymetrów wzrostu, waży 129 kilogramów i nie miał większych problemów z obezwładnieniem 70-kilowego Beltrana. Canaan uczęszcza do Mayfield High School, 16 lutego został mistrzem na poziomie District 3-5A w wadze ciężkiej, a następnie wziął udział w zawodach stanowych.

Beltran został aresztowany i postawiono mu cztery zarzuty: pobicie, napaść, wykorzystywanie dzieci oraz porwanie. W marcu był już dwukrotnie zatrzymywany za jazdę pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia, posiadanie narkotyków oraz fizyczną obronę przed aresztowaniem.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.