Organizatorzy MMA Challengers ogłosili pełny skład turnieju w wadze piórkowej oraz kilka dodatkowych walk na galę numer 5, która odbędzie się 21 listopada w Hali Elektrociepłowni Szombierki w Bytomie. Do anonsowanych już wcześniej Rafała Raczyńskiego, Marka Sikory, Mariusza Pioskowika i Petra Hrdlicy dołączyli: Maciej Sieradzki (MMA 1-0) z AFC Częstochowa, Michał Szydłowski (MMA 1-0) z AKS Chorzów, Wojciech Wilk (MMA 0-1) z Killer Factory i Patryk Fojcik (MMA 0-0) z Veganzy Racibórz.

Poniżej informacja prasowa organizatora:

Najbliższa, piąta już gala mieszanych sportów walki „MMA Challengers” odbędzie się 21 listopada po raz kolejny w zabytkowej hali Elektrociepłownii Szombierki.

Wśród 12  zawodowych pojedynków odbywających się w oktagonalnym ringu, zobaczyć będzie można doświadczonych zawodników z Polski, Czech i Słowacji a walką wieczoru będzie starcie obrońcy pasa MMA Challengers w kategorii 93kg – Ireneusza Cholewy, naprzeciw którego stanie fighter ze Słowacji – Boris Tonkovič. Poza tym silnie obsadzony turniej w kategorii 66kg oraz kilka walk dodatkowych, w tym dwa pojedynki na zasadach K1. Jak zwykle zaproszono wielu gości honorowych ze świata sportów walki. W roli gości specjalnych i trenerów zobacyzć będzie można między innymi: gwiazdę polskiej sceny MMA, posiadacza pasa KSW – Krzysztofa Kułaka (sędzia główny MMA Challengers),  Damiana Jonaka – Mistrza Świata w boksie, Damiana Grabowskiego – czołowego polskiego zawodnika MMA, Marcina Helda – najmłodszą gwiazdę polskiej sceny MMA, posiadacza pasa MMA Challengers w kat. 73kg. i wielu innych.

Począwszy od piątej edycji MMA Challengers walki odbywają się w oktagonalnym ringu otoczonym siatką (przez niektórych nazywanych klatką).

Czas walki to dwie rundy po pięć minut, a w przypadku walk turniejowych dwie czterominutowe rundy z jednominutową przerwą.

Oficjalna prezentacja zawodników, ważenie oraz konferencja prasowa odbędzie się w Hotelu Bristol w Bytomiu, dzień przed galą tj. w sobotę 20 listopada o godzinie 17.00.

Następna, szósta gala MMA Challengers będzie miała miejsce w katowickim Spodku 13 lutego 2011r. a w najbliższym czasie odbędą się również dwa najstarsze turnieje MMA w Polsce – Hadaka Waza (12 grudnia – Bytom) i turniej MMA w kimonach Irigumi-Go (13 lutego 2011r. – Katowice)

Bilety w przedsprzedaży w obniżonych cenach 35zł oraz VIP 180zł można kupić w sklepie TAO w Bytomiu na ulicy Dworcowej 9 oraz na www.takedown.pl .
Ze względu na ograniczona ilość miejsc w hali EC Szombierki sugerujemy zakup biletów w przedsprzedaży.
Poza okresem przedsprzedaży (w przypadku dostępności) bilety w standardowej cenie 50zł oraz VIP 250zł.

Szczegóły na www.mmac.pl
Kontakt: [email protected] lub pod numerem telefonu: 505 33 99 43, 601 596 001, 601 458 305.

Karta walk MMA Challengers 5 poniżej:

K1, 70kg:  Amadeusz Toboła Paco Katowice vs. Kachniarz Damian Triada Piekary Śl.
K1, 75kg: Sebastian Bomba Paco Katowice vs. Jakub Sadowski Triada Piekary Śl.

MMA, 66kg – 8-osobowy turniej:

Wojciech „Broda” Wilk (0-1-0) – Killer Factory
Rafał Raku Raczyński (2-1-0) – Bytomski Klub Ju-Jitsu
Mariusz Dyzio Pioskowik   (2-4-0) – SCC  Katowice
Petr Hrdlica (1-2-0) – JMFS – CZECHY
Maciej Sieradzki (1-0-0) –  AFC Częstochowa
Patryk Fojcik (0-1-0-) – Veganza Racibórz
Michał Szydłowski (1-0-0) – AKS Chorzów
Marek Sikora (2-2-0) – Lutadores Opole

MMA, 70kg: Remigiusz Rajwa AKS  Chorzów vs. Dawid Ludwin Bytomski Klub Ju Jitsu
MMA, 100kg: TBA vs. TBA

MMA, 93kg: walka w obronie pasa MMAC: Ireneusz Cholewa Częstochowa vs. Boris Tonkovič – Trencin, Słowacja

Walka niespodzianka

7 KOMENTARZE

  1. Ciekaw wielce jestem tego turnieju. Po połączeniu WEC z UFC niższe kategorie zyskają na znaczeniu, więc turniej w piórkowej to strzał w dziesiątkę (wiem, że przypadkowy, ale zawsze)

    P.S Znowu dwie rundy… Ile można?

  2. a w turnieju nawet 2x4min, może od razu zróbmy 1 rundę 3min i wtedy walki będą maksymalnie emocjonujące, 150% formy, dodatkowo wymyślam zasadę że w przypadku braku rozstrzygnięcia przed czasem nie ma decyzji sędziowskiej a porażka w rekordzie dla każdego z zawodników! I teraz będzie więcej akcji ;P

  3. andro pepsi -’Marek powinien nie mieć problemu z wygraniem tego turnieju ” …. jak tarfi na Pioskowika a Pioskowik bedzie dobrze przygotowany (2×4 to powinien dac rade;P ) i bedzie mial lepszy poczatek niz z Lechem to bedzie mial problem juz w pierwszej walce.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.