Informacja organizatora:

Stowarzyszenie Polska Liga Kick – Boxingu (PLKB) w Płocku, organizator amatorskich, ogólnopolskich imprez sportów walki pod nazwą Mazowiecka Liga SPARTANWEAR (MLS) pragnie poinformować, że już 21 lipca startuje 31 edycja MLS 2012. Zawody odbędą się w Płońsku w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kopernika 3. Początek zawodów godzina 11:00. Wstęp wolny! Zapraszamy!

MLS w skrócie

Jeśli trenujesz sporty walki i marzysz o zawodowej karierze – sprawdź!
Jeśli jesteś trenerem i chcesz przetestować swoich zawodników z rywalami z innych klubów – zapytaj!
Jeśli jesteś menadżerem i szukasz młodych talentów – dowiedz się!

Czym jest Mazowiecka Liga Spartanwear?

ML Spartanwear to KILKA TERMINÓW W ROKU, gdy może wystartować debiutant, lub zawodnik mający tylko kilka amatorskich walk w rekordzie.
ML Spartanwear to ARENA WALKI W CENTRUM POLSKI, do której blisko z każdego krańca Polski!
ML Spartanwear to pewność, że organizator zawsze ZNAJDZIE PRZECIWNIKA NA PODOBNYM POZIOMIE ZAAWANSOWANIA. Tutaj trenerzy – NIE LOS – decydują o zestawieniu walk!
ML Spartanwear – to możliwość startu w praktycznie KAŻDEJ FORMULE WALKI uprawianej w Polsce!
ML Spartanwear – to SĘDZIOWIE O NAJWYŻSZYCH KWALIFIKACJACH, którzy cały czas troszczą się o zdrowie walczących sportowców!
ML Spartanwear – startujesz BEZ OPŁAT STARTOWYCH, ponosisz tylko koszty dojazdu!
ML Spartanwear – to dla kibica możliwość BEZPŁATNEGO obejrzenia co najmniej piętnastu emocjonujących walk!
ML Spartanwear – to ATMOSFERA RODZINNA, to Rodzina Spartan, do której wstępujesz raz i zostajesz na zawsze!
ZAPRASZAMY! Do Płońska łatwo trafić!

Mazowiecka Liga Spartanwear – niezwykła inicjatywa!

Jeszcze nie tak dawno, polska młodzież, jeśli garnęła się do sportów walki – miała do wyboru tylko kilka dyscyplin. Boks, Judo, zapasy wiodły prym. Każda z tych dyscyplin walki miała swój program dla debiutujących zawodników. Pamiętamy „Pierwsze Kroki” bokserskie, zapaśnicze czy zawody dla „białych pasów” w Judo. Od kilku lat sytuacja zmieniła się zasadniczo. Eksplozja popularności „nowych” formuł walki, takich jak K1 Rules, Muay Thai i grappling spowodowała lawinowy przyrost chętnych do trenowania, a co za tym idzie – nowych klubów. Wiele klubów, w których od lat uprawiano karate, lub zapasy – wprowadziło do swojej oferty nowe formuły walki. Jednocześnie na polski rynek wkroczyły Mieszane Sztuki Walki i stały się najbardziej popularną dyscypliną walki w Polsce. Powstała sytuacja, w której tylko najbardziej zdolni i zdeterminowani zawodnicy mogli stoczyć zaledwie kilka walk rocznie. Osoby marzące o starcie w wybranym sporcie, oraz ich trenerzy – miały kłopoty ze znalezieniem miejsca i terminu na ringowy debiut.

Stowarzyszenia Polska Liga Kick – Boxingu (PLKB) w Płocku, mając zaplecze w postaci doświadczenia organizacji międzynarodowych, zawodowych gal pod marką „ANGELS of FIRE” – postanowiło stworzyć warunki i miejsce dla młodych zawodników. Począwszy do 2009 roku – zorganizowano po dziesięć edycji w latach 2009, 2010 i 2011. Działalność na skalę lokalną przyniosła efekt w postaci powołania kilku nowych klubów sportów walki w województwie Mazowieckim. O zasięgu ogólnopolskim tej inicjatywy świadczy ilość klubów (ponad 60), które uczestniczyły w kolejnych edycjach Ligi. W zawodach uczestniczyli sportowcy z każdego zakątka Polski.

W 30 edycjach Ligi wystartowało 2.500 zawodniczek i zawodników.

2 KOMENTARZE

  1. Kurcze, znów się złapałem i pomyślałem że chodzi o Major League Soccer 😀

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.