Informacja organizatora:

Jeden ring, kilka formuł walki! 31 edycja MLS Płońsk!

Ambasador Mazowieckiej Młodzieżowej Ligi Spartanwear – Przemysław Saleta powiedział: „Wiele z pojedynków, które można zobaczyć na Lidze jest bardziej emocjonujących, od walk zawodowców! Młodzi wojownicy zostawiają na ringu serce i płuca, tu nie ma kunktatorstwa, tu są emocje!” Kilkanaście pojedynków, w kilku efektownych formułach walki: Kickboxing, Muay Thai, K1 Rules, grappling, MMA i oczywiście Boks! Swój udział w 31 edycji MLS zapowiedziały między innymi: Budowlani Inżynieria Płońsk; Gwardia Warszawa; Legia Warszawa; Tygrys Elbląg; Smok Toruń; FC Mińsk Maz.; VietVoDao FC Aleksandrów Kuj.; VietVoDao Bydgoszcz; Ik Keu Division Warszawa; Wielkopolski Klub Karate Do; Linke Gold Team Szczecin; Berserkers Team; Gold Team Polska; Akademia Walki Warszawa; Grappling Team Staroźreby; KWAS GYM Świecie; Torstar Naczaj Team Kobyłka i wiele innych.

Na ringu w Płońsku czeka nas wiele emocji za sprawą Ligi Spartanwear. Będzie to pierwsza w tym roku, edycja zawodów, które pod marką Spartanwear odbywają się od sierpnia 2009 roku. W pierwszym roku edycje Ligi toczyły się w Wyszogrodzie, kolejno w Płocku i kilku okolicznych miejscowościach. Ideą organizatorów jest stworzenie miejsca i warunków dla wszystkich zawodników, trenerów i klubów, którzy potrzebują konfrontacji z przeciwnikami o równym poziomie doświadczenia. Organizator z góry założył, że nie będą pobierane żadne opłaty startowe, a wstęp dla publiczności będzie bezpłatny. Od 2009 roku odbyło się 30 edycji ML Spartanwear. Na każdej z nich minimum dwadzieścia pojedynków, a bywały też takie, że walczono stoczono około 40 walk. Przez wszystkie edycje na ringu Ligi Spartanwear wystąpiło ponad dwa tysiące pięćset zawodniczek i zawodników. Wielu z nich, po startach na Lidze – rozpoczęło już poważne zawodowe kariery w różnych formułach walk i poważną karierę zawodową.

Jeden ring, kilka rodzajów rywalizacji. Dla publiczności zawody Spartanwear są wyjątkowo atrakcyjne, ze względu na wielość formuł walki, które można zobaczyć. Zaczynano w 2009 roku od kickboxingu, bo był to w tamtym czasie jedna z popularniejszych dyscyplin walki. Później pojawili się zawodnicy Muay Thai, a rok następny to już formuła K1 Rules. Ranking popularności poszczególnych sportów walki w Polsce zmienia się z roku na rok. Organizatorzy są cały czas otwarci na nowe „zapotrzebowanie”, jakie zgłaszają klubu. Liga – jako jedna z pierwszych – wprowadziła walki według zasad amatorskiego MMA, co od razu spotkało się z dobrym przyjęciem. Ring MLS stał się miejscem debiutów zawodników marzących o zawodowej karierze w Mixed Martial Arts.

Jedynym z popularnych przecież w Polsce sportów walki, którego jeszcze nie było na ringu ML Spartanwear był do tej pory boks. Najwyższy czas to zmienić i właśnie teraz, 21 lipca na ringu w Płońsku zobaczymy amatorskie pojedynki pięściarzy miejscowego klubu Budowlani Inżynieria Płońsk, którzy podejmą rywali z Legi i Gwardii Warszawa oraz Tygrysa Elbląg.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.