Mirko CroCop Filipovic (MMA 24-6-2, UFC 1-2) poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej o swoim powrocie do UFC. Chorwat bardzo niespodziewanie wystąpi się już na UFC 99, 13 czerwca w Kolonii w Niemczech i zmierzy się z Brytyjczykiem pochodzącym z Libanu Mustaphą Al Turkiem (MMA 6-4, UFC 0-1).

Zwycięzca Grand Prix Pride w 2006 roku przyznaje, że wybrał ofertę największej organizacji na świecie ponieważ chce się zrehabilitować za poprzednie słaby występy. CroCop po wygranej w debiucie w UFC w 2007 roku, niespodziewanie uległ Gabrielowi Gonzadze i Cheickowi Kongo. Po tych porażkach powrócił do Japonii gdzie pokonał słabych Tatsuyę Mizuno i Hong Man Choia, a jego pojedynek z Alistairem Overeemem został uznany za nieodbyty. W styczniu Mirko przeszedł operację kolana, po której dopiero niedawno powrócił do treningów.

Jego przeciwnik oryginalnie miał walczyć z prospektem z ATT Toddem Duffee. UFC na razie nie potwierdziło tej zmiany na karcie. Rozpiska UFC 99.

UPDATE: Joe Rogan napisał na underground forum cytuję: „Jestem zaskoczony, z informacji, które dostałem wynika, że to możliwe, ale nie na 100%. Myślałem, że to bzdura, ale wygląda na to, że właśnie nad tym pracują”

Wpisujący się również na underground Todd Duffee nic nie wie o tym, że nie powalczy z Al Turkiem.

UPDATE 2: Dana White potwierdził Dave’owi Meltzerowi, że CroCop rzeczywiście wystąpi na UFC 99

UPDATE 3: Mirko Filipovic na swoim blogu:

Zdecydowałem się walczyć ponownie w UFC z powodu wysokiego poziomu wagi ciężkiej. Moim następnym przeciwnikiem będzie Mustapha Al-Turk. Nie udało mi się pokazać z dobrej strony w moich pierwszych 3 walkach, nie byłem sobą. Powracając do klatki chce udowodnić że cały czas mogę walczyć na najwyższym poziomie, nie ważne z kim i gdzie. Ciężko jest mówić konkretnie o planach ale naprawdę chciałbym walczyć przynajmniej 3 razy w roku. Chciałbym walczyć z wartościowymi przeciwnikami i wywalczyć sobie prawo do walki o pas mistrza. Teraz jednak skupiam się tylko na mojej następnej walce i po niej zobaczymy co będzie dalej. Chcę podziękować Danie White za zainteresowanie i zaproszenie ponownie do UFC. Dużo ci zawdzięczam za naszą pierwszą umowę i teraz ci to wynagrodzę.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.