miesha_tate
(fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Miesha Tate na gali UFC on FOX 16, stoczy pojedynek z Jessicą Eye. Jeśli zwycięży, trzeci pojedynek z Rondą Rousey może pojawić się na horyzoncie. Ponowne starcie z Rousey jest jej największym priorytetem, jednak zawodniczka nie ma problemu z tym by powitać Cristiane Justino w oktagonie:

Wszystko zaczęło się na Q&A w Manili, kiedy fan zapytał mnie czy stoczyłabym walkę z „Cyborg” w 140 funtach (catchweight). Odpowiedziałam „oczywiście, że stoczyłabym”. To musiałoby mieć sens, ale zrobiłabym to. Potem media to podchwyciły i zaczęły rozpowiadać, że wyzywam „Cyborg” do walki, a Cristinane odebrała to bardzo pozytywnie. Ona wie co miałam na myśli. Jesteśmy przyjaciółkami. To nic osobistego, ale to jest tego typu postawa, którą powinien mieć zawodnik, ponieważ jest to wyzwanie od którego bym nie uciekała.

Tate zaznaczyła, że z przyjemnością przytyje kilka kilogramów do 140 funtów:

Myślę, że obie jesteśmy na tej samej pozycji, że jeśli zdarzy się okazja walki w 140 funtach, obie przyjmiemy walkę. Nie mam jednak pojęcia jak to się zgra z UFC. Oczywistym jest to, że walczę dla UFC, więc nie opuszczę organizacji by zawalczyć w Invictcie w catchweight. To się musi zdarzyć oktagonie UFC. Będą musieli wyrazić zgodę na walkę w 140 funtach, z czego nie wiem nawet czy oni to jeszcze robią lub czy pozwolili by na to. Nie rozmawiałam o tym z Daną Whitem czy Seanem Shelbym, więc nie wiem co oni o tym myślą.

Miesha wie, że w tej walce to ona byłaby underdogiem:

To by była niesamowita walka. Cris wywalczyła sobie miano jednej z najbardziej, jeśli nie najbardziej dominującej kobiety w świecie sportów walki. Stanąć tam i walczyć z nią, to byłby wielki honor. Dostać szansę na to by ją pokonać to jak „wow”. Jeśli ja bym była tą, która pokonała Goliata, dlaczego miałabym nie chcieć takiej okazji? Ona zmiażdżyła wszystkie inne przeciwniczki, więc ja mogłabym tam wejść i pokazać wszystkim to, co ludzie myślą, że jest niemożliwe. Wtedy jak bardzo poszybują moje akcje w górę? Bardzo.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.