Johnson

(Foto Sherdog.com) Pojedynek o światowy prymat w kategorii muszej pomiędzy broniącym tytułu mistrza UFC Demetriousem Johnsonem (MMA 17-2-1, UFC 5-1-1, 1. w rankingu MMARocks) a pretendentem Johnem Moragą (MMA 13-1, UFC 2-0, 5. w rankingu MMARocks) będzie walką wieczoru gali UFC on FOX 8, 27 lipca w Seattle. Zawodnicy mieli już się zmierzyć na kwietniowej gali TUF 17 Finale, ale wtedy Johnson musiał wycofać z pojedynku z powodu kontuzji.

Dla 26-latka trenującego niedaleko Seattle będzie to druga obrona mistrzowskiego pasa wywalczonego we wrześniu zeszłego roku po punktowym zwycięstwie nad Josephem Benavidezem. W styczniu podopieczny Matta Hume’a obronił tytuł, kiedy to pokonał Johna Dodsona w starciu wieczoru na UFC on FOX 6 w Chicago. Moraga stoczył do tej pory tylko dwa pojedynki w największej organizacji na świecie. W zeszłym roku najpierw w sierpniu znokautował Ulyssesa Gomeza, a w grudniu poddał w trzeciej rundzie Chrisa Cariaso.

W Seattle przed amerykańską widownią zaprezentują się też dwie czołowe zawodniczki w limicie 135 funtów. Była mistrzyni Strikeforce Miesha Tate (MMA 13-4, UFC 0-1) skrzyżuje rękawice z niedawną pretendentką do tytułu Liz Carmouche (MMA 8-3, UFC 0-1). Obie panie występowały w dwóch pierwszych żeńskich walkach w UFC historii. Carmouche nie sprostała mistrzyni Rondzie Rousey, a Tate po pasjonującym pojedynku musiała uznać wyższość Cat Zingano.

Do karty walk gali został dodany również pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy zawieszonym niedawno Mattem Mitrione (MMA 6-2, UFC 6-2) i Brendanem Schaubem (MMA 9-3, UFC 5-3).

Rozpiska UFC on FOX: Johnson vs Moraga.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.