Pasternak 2

Niepokonany Michał Pasternak, walczący w organizacji ONE Championship, poznał nazwisko kolejnego rywala. W drugiej walce u azjatyckiego promotora, Michał zmierzy się z Rogerem Gracie.

Michał w ONE zadebiutował 19 grudnia 2014 roku. Na gali z dopiskiem „Dynasty of Champions”, walczył z Rafaelem Silvą. Polak wygrał ten bój przez jednogłośną decyzję sędziowską. Co ciekawe Michał już w pierwszej rundzie nabawił się kontuzji nogi, jednak pomimo zerwania wiązadeł, okazał się lepszy od swego przeciwnika. Zawodnik Mirosława Oknińskiego był zdecydowanie efektywniejszym grapplerem od portugalskiego weterana i w parterze kilkukrotnie zagrażał Silvie z dominujących pozycji.

Gracie również ma jedną zwycięską walkę w ONE, którą stoczył w podobnym terminie co Pasternak, czyli w grudniu 2014 roku. Znokautował wówczas Jamesa McSweeneya. Większość pojedynków stoczył w nieistniejącej już organizacji Strikeforce, w której uległ tylko Muhammedowi Lawalowi. Brazylijczyk zaliczył też epizod w UFC, ale jednogłośną decyzją poległ z Timem Kennedym. Roger jest bardzo niebezpiecznym i utytułowanym grapplerem, którego bilans w BJJ i Submission Grappling wynosi 70-7-1. W sportach parterowych mierzył się z najlepszymi z najlepszych i jeśli Pasternak będzie chciał sprowadzać walkę do parteru, to czeka nas wyjątkowo ekscytująca „kulanka”!

Gala One Championship 41 – Ascent to Power odbędzie się 6 maja w Singapurze.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

2 KOMENTARZE

  1. Nieeezłe nazwisko do wypromowania się. Do ogarnięcia, chociaż łatwo nie będzie. Ciekawe czy da radę z tej organizacji przejść do ufc.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.