Piotr Żytnicki z poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej ujawnił skandaliczne informacje w dotyczące składania fałszywych zeznań w poznańskiej prokuraturze, między innymi w głośnej sprawie zatrzymanego w grudniu 2016 roku Michała Materli.

Przypomnijmy, że były mistrz wagi średniej KSW od od samego początku twierdził, że jest niewinny a obciążające go zeznania są fałszywe. Początkowo zawodnik miał zostać w areszcie do marca 2017 roku, ale prokuratura Okręgowa w Poznaniu złożyła wniosek o jego przedłużenie prawdopodobnie używając do tego zeznań skruszonego świadka „Ramzesa”. Sąd przychyli się do tego wniosku a ostatecznie Materla wyszedł na wolność dopiero po ośmiu miesiącach spędzonych w areszcie.

W artykule „Prokuratura darowała gangsterowi gwałty” redaktor Gazety Wyborczej ujawnia jak wyglądało składanie obciążających zeznań przez „Ramzesa” kiedy zachodziła taka potrzeba:

„Dajesz Westerna, my dajemy ci papiery, ty tylko przytakujesz i ch.j. Po tobie chcieli jeszcze Dreksa, Melona i Materlę, a ja go nawet kurwa nie znam”

W artykule jest jeszcze kilka przykładów jak wiarygodne były zeznania składane przez tego samego świadka, między innymi w głośnej sprawy Ewy Tylman:

„Ramzes” zeznaje, że kolega Ewy, który został wypuszczony z braku dowodów, przyznał mu podczas więziennego spaceru, że wepchnął ją nieprzytomną do rzeki.

Sędzia Magdalena Grzybek postanawia sprawdzić, czy „Ramzes” mówi prawdę. Odpowiedź z aresztu jest zaskakująca: w czasie gdy mieli ze sobą rozmawiać, chłopak oskarżony o zabójstwo dziewczyny nie wychodził na żadne spacery. Sędzia zawiadamia prokuraturę o fałszywych zeznaniach „Ramzesa”.

Dodatkowo dziennikarze zdecydowali się ujawnić zapis audio z rozmowy w której to „Ramzes” w szczegółach opowiada jak wyglądało oskarżenie Michała Materli którego nawet nie widział nigdy na oczy:

Razmes: Kto dał Materlę, powiedz mi? Jak ja go kurwa nawet nie znam

Western: Ty

Ramzes: No. A kto go dał? Ja go kurwa nawet na oczy nie widziałem, Materli. I za co siedział Materla? Za to, że go dałem

 

 

Materla w świetle tych informacji postanowił zamieścić oświadczenie na swoim Facebooku:

Poznańscy dziennikarze opublikowali rozmowę w której tzw. mały świadek koronny „w mojej sprawie” przyznaje się do tego, że nigdy nie widział mnie na oczy i mnie nie zna. Wszystko co zeznał prokuraturze na mój temat to stek bzdur. Zainteresowanych odsyłam do artykułu i wysłuchania rozmowy, która trafiła jako dowód w sprawie, sami wyciągnijcie wnioski. Na pewno te informacje nie są tak widowiskowe i sensacyjne jak akcja zatrzymania mnie w moim domu, co podłapały wszystkie serwisy internetowe (również branżowe)😉. Mam jednak nadzieje, że Ci na których mi zależy zagłębią się w temat.

LINK do odsłuchania rozmowy świadka koronnego w którym poruszony jest mój wątek.

http://poznan.wyborcza.pl/…/10,88284,23677153,ramzes-w-rozm…

„Kto dał Materlę, powiedz mi. Jak ja go ku*wa nawet nie znam. Ja go nawet na oczy nie widziałem, Materli”

Powiedział Paweł P. znany jako „Ramzes”, jest gangsterem oskarżonym o gwałty i inne przestępstwa seksualne. W 2014 roku postanowił „dogadać się” z organami ścigania i za darowanie swoich przestępstw, wsypać kompanów, i jak się okazuje, również OBCE OSOBY”

https://www.facebook.com/nowikwld/posts/418219655352065?notif_id=1531902995628724&notif_t=story_reshare&ref=notif

47 KOMENTARZE

 1. Smutny przykład działania prokuratury, nie rozumiem tego prawa do odpuszczania winy (np. za gwałty) w zamian za zeznania w innych sprawach. Co z ofiarami tego Ramzesa?

  Patologia to mało powiedziane. Odszkodowanie Michałowi zapłacą podatnicy, a pani Prokurator dalej będzie budowała swoją karierę.

 2. Smutny przykład działania prokuratury, nie rozumiem tego prawa do odpuszczania winy (np. za gwałty) w zamian za zeznania w innych sprawach. Co z ofiarami tego Ramzesa?

  Patologia to mało powiedziane. Odszkodowanie Michałowi zapłacą podatnicy, a pani Prokurator dalej będzie budowała swoją karierę.

  Teraz się obudziłeś ? Przecież to jest od lat WSZĘDZIE. W każdej prorokowni i na każdej komendzie działa TEN SAM MECHANIZM.

 3. Teraz się obudziłeś ? Przecież to jest od lat WSZĘDZIE. W każdej prorokowni i na każdej komendzie działa TEN SAM MECHANIZM.

  Rzadko bywam w prokuraturze i na komendach. 🙂

  Kilka lat temu wygrałem proces cywilny u którego podstaw leżały decyzje prokuratora, które były niezgodne z prawem. W moim przypadku prokurator nie poniósł żadnej odpowiedzialności, informacja o wyniku procesu nie interesowała jego przełożonych.

  Myślałem, że dobra zmiana coś dobrze zmieni…

 4. Myślałem, że dobra zmiana coś dobrze zmieni…

  Straciłem kompletnie nadzieję. Polska zawsze pozostanie polską

 5. Myślałem, że dobra zmiana coś dobrze zmieni…

  Oj naiwny…

  To nie tylko Polska, to tak działa na całym świecie. Policja bez konfidentów jest niczym, więc za wsypanie grubych ryb daruje się jakimś padalcom wolność. Tak działa demokracja, hehe.

  Działania policji nie są po to, żeby ukarać zbrodniaży, tylko po to, żeby jej pracownicy dostali awans. Organizacja zbrodnicza i nic więcej, do odjebki.

  A w niewinność Materli raczej nie wierzę. Pewnie nie mieli nic konkretnego na niego, tylko fałszywe zeznania jakiś lapsów lub konfabulantów. Za frajer nie chcieliby go ujebać w prokuraturze.

  Pytanie tylko czym się zajmował/zajmuje. Jak tylko dilerką, to dla mnie jest niewinny. Jak jakieś haracze, itp. to chuj mu w cyce, do utylizacji.

 6. Prawda pewnie taka, że większość wieszała na Michale psy, po tym słynnym zatrzymaniu. Ja pewnie też, więc boję się nawet zaglądać w ten temat i czytać co tam wypisywałem.

 7. Rzadko bywam w prokuraturze i na komendach. 🙂

  Kilka lat temu wygrałem proces cywilny u którego podstaw leżały decyzje prokuratora, które były niezgodne z prawem. W moim przypadku prokurator nie poniósł żadnej odpowiedzialności, informacja o wyniku procesu nie interesowała jego przełożonych.

  Myślałem, że dobra zmiana coś dobrze zmieni…

  To ładnie naiwny byłeś wierząc w Dojną zmianę, a poprzednich narzekali że ośmiorniczki żarli, PSL swoich po spółkach dawało, a oni się dorwali i od razu premia za premią (i jeszcze bezczelnie wmawiają że premii nie dostawali, albo jak teraz mataczą i robią wszystko aby nie ujawnić prawdziwej skali tego eldorado), do tego obniżyli próg wymagań do rad nadzorczych że teraz wystarczy tylko matura , bo swoich wszędzie wpychają i to od razu podnosząc wypłaty.

  A prokuratura to już w ogóle jakiś absurd, komuniści zwalczający opozycję w PRL stoją za reformą sądownictwa i to wszystko miało sprawić że prokuratura zacznie pracować sprawiedliwie? Czekaj aż przejmą całkiem władzę, to się dopiero zacznie i nawet żelazne alibi nie pomoże do tego te czerwone pająki zmierzają.

 8. Każda "dobra zmiana", polega tylko na oderwaniu jednych świń od koryta i zastępowania ich swoimi.

  Oczywiście, polscy politycy są jak polskie społeczeństwo. Bez zmian mentalnych nic się nie zmieni, ale to społeczeństwo musi się zmienić, znając trochę historii nie przewiduje tego w najbliższych 200-300 latach.

 9. Fakty: Nie ma dowodów na przestępstwa Michała. Jest za to szereg NIEPOTWIERDZONYCH pogłosek o niekoniecznie najlepszej postawie i powiązaniach w PRZESZŁOŚCI.  Pomijając punkty poprzednie to Michał jest obecnie świetnym ambasadorem tego sportu poprzez Cancer fighters i pozostałe akcje charytatywne oraz postawę, dodatkowo świetny przed mikrofonem ale odpowiedni "image" to zarobek każdego sportowca. Niestety MMA jest w Polsce umoczone w szamrane biznesy co jest bazą do wszelkich oskarżeń więc samo środowisko powinno skupić się aby wyplenić bandyctwo od środka. Sprawa Michała nie jest ewidentnie czarna ale chyba nie do końca będzie biała przez właśnie to środowisko i historie. Polska prokuratura jest równie chorą instytucją jeśli nie bardziej co widać na tym przykładzie.

  I od strony czysto sportowej szkoda tylko że przez na koniec fałszywe zarzuty nie mógł kontynuować wyjazdów do AKA, walczyć na narodowym, kontynuować (mam nadzieję) passy zwycięstw oraz podpisać kontraktu z UFC na galę w Polsce. Bardzo szkoda…. I na koniec pozytywnie. Na Michale po oczyszczeniu z zarzutów skupiam się jako na ambitnym ciężko pracującym sportowcu, fajnym ambasadorze sportu i polecam każdemu :).

 10. Dobrze, że dobrze sie skończyło

  Jeszcze tylko dostarczysz list z umorzeniem postępowania i GIT.

 11. Oczywiście, polscy politycy są jak polskie społeczeństwo. Bez zmian mentalnych nic się nie zmieni, ale to społeczeństwo musi się zmienić, znając trochę historii nie przewiduje tego w najbliższych 200-300 latach.

  Samo sedno.

  Tylko za 200-300 lat nikt nie będzie pamiętał o istnieniu Polski. Teraz jest tylko teoretycznie niedługo nie będzie jej nawet w teorii.

 12. Prawda pewnie taka, że większość wieszała na Michale psy, po tym słynnym zatrzymaniu. Ja pewnie też, więc boję się nawet zaglądać w ten temat i czytać co tam wypisywałem.

  Piłeś, nie pisz… Żartuję, sam tak robię a potem się dziwię, że mam jakieś żółte kartki :deniroclap:

 13. Oczywiście, polscy politycy są jak polskie społeczeństwo. Bez zmian mentalnych nic się nie zmieni, ale to społeczeństwo musi się zmienić, znając trochę historii nie przewiduje tego w najbliższych 200-300 latach.

  Nie pierdol, to postępuje.Bedzie tylko gorzej…  Kiedyś to było… (okolice prehistorii mam na myśli mniej więcej).

 14. Skurwysyństwo…. w głowie się nie mieści, że ktoś może w taki idiotyczny sposób pogrążyć niewinną osobę i spierdolić jej choćby krótki okres życia….

 15. Jeżeli sądzicie, że pan Materla nie ma nic za kalafiorami to jesteście naiwni. Tutaj go pomówili, chcieli coś przyklepać ale to nie znaczy, że on jest aniołkiem, przeprowadza staruszki przez jezdnię i codziennie myje nogi wieczorem. To nie jest żadna tajemnica z tym co się dzieje w szczecińskim półświatku i co robią ludzie związani z Berserkers team.  Może i teraz pan Materla się wypisał z tej działalności, bo zarabia godnie w MMA, a może i nie. W każdym razie kiedyś źródło dochodów było inne, że go za nie złapali ani nikt go nie dojechał (choć było blisko) to jego szczęście.

 16. Jeżeli sądzicie, że pan Materla nie ma nic za kalafiorami to jesteście naiwni. Tutaj go pomówili, chcieli coś przyklepać ale to nie znaczy, że on jest aniołkiem, przeprowadza staruszki przez jezdnię i codziennie myje nogi wieczorem. To nie jest żadna tajemnica z tym co się dzieje w szczecińskim półświatku i co robią ludzie związani z Berserkers team.  Może i teraz pan Materla się wypisał z tej działalności, bo zarabia godnie w MMA, a może i nie. W każdym razie kiedyś źródło dochodów było inne, że go za nie złapali ani nikt go nie dojechał (choć było blisko) to jego szczęście.

  Western po tych słowach będzie na pewno dumny z szefa :mamed:

  SPOILER
  3 tysięczny post, ładnie mnie popierdoliło:cmgkeepgoing:

 17. Boże jak dobrze, że chociaż NASZ Mamed POLAK i jego polskie kuzynostwo są uczciwymi, przestrzegającymi prawa i ciężko pracującymi ludźmi.

  SPOILER
  :lesnarhappy:

 18. hehe a pamiętacie zadymę na KSW w której brał udział Rafał M.i jego ziomki przeciwko Westernowi i jego kolegom?

  ps. jaki ten świat mały jednak

 19. Od początku pisałem żeby Michała nie oskarżać, bo to wszystko może być lipą.

  Znam z autopsji jak to wszystko wygląda, w tym Kraju wystarczy że jesteś trochę większy niż przeciętni ludzi, trenujesz sporty walki i znasz jakiś ludzi , którzy mogą coś tam sobie działać, nie mając nic z tym wspólnego możesz mieć już duże nieprzyjemności, nie przyznając się do winy (11 miesięcy sanki ). Zawsze się jakiś skruszony znajdzie, niestety….. Organy ścigania chcą za wszelką cenę i jak najszybciej zamknąć sprawę nie zważając na nic..

  Taki ten świat popierdolony 🙂

 20. Ta jasne: większy, trenuje i zna nieodpowiednich ludzi… Duża część tego środowiska to gangusy kibole i cwaniaczki. Najgorszą obelgą jest "konfident" a większość daje do zrozumienia , że wywodzi się z ulicy i bandyterki i ogólnie "pozdrowienia do więzienia" Jak nie haracze to dziwki papierosy i narkotyki. "Niewinny" Michał dostał kosę i nie było to w obronie staruszki przed uchodźcami z erytrei tylko raczej w innych podejrzanych okolicznościach.  To ze jakaś kur#wa go pomówiła nie znaczy że jest święty. Jedno wielkie pierdolone bagno poczynając od zawodników  po trenerów .

 21. Przecież to oczywiste, że różnego rodzaju "interesami" nie zajmują się ministranci tylko ludzie ćwiczący sporty walki. Kiedyś to było judo,zapasy i boks, później jak mma się zrobiło modne to wszyscy ćwiczyli mma. Haracze, handel prochami na bramkach, dziwki, obstawianie burdeli. Jak ktoś dobrze poszuka w necie to poczyta ciekawe historie o ludziach związanych z mma, np. także o panach Bagińskim i Kościelskim, którzy dawno temu mocno się kręcili nie tylko na sali treningowej.

 22. Rzadko bywam w prokuraturze i na komendach. 🙂

  Kilka lat temu wygrałem proces cywilny u którego podstaw leżały decyzje prokuratora, które były niezgodne z prawem. W moim przypadku prokurator nie poniósł żadnej odpowiedzialności, informacja o wyniku procesu nie interesowała jego przełożonych.

  Myślałem, że dobra zmiana coś dobrze zmieni…

  Tak, zmieniła i to w ch*j, czy na lepsze…? Sam sobie odpowiedz.

 23. Jeżeli sądzicie, że pan Materla nie ma nic za kalafiorami to jesteście naiwni. Tutaj go pomówili, chcieli coś przyklepać ale to nie znaczy, że on jest aniołkiem, przeprowadza staruszki przez jezdnię i codziennie myje nogi wieczorem. To nie jest żadna tajemnica z tym co się dzieje w szczecińskim półświatku i co robią ludzie związani z Berserkers team.  Może i teraz pan Materla się wypisał z tej działalności, bo zarabia godnie w MMA, a może i nie. W każdym razie kiedyś źródło dochodów było inne, że go za nie złapali ani nikt go nie dojechał (choć było blisko) to jego szczęście.

  No ja o Tobie też sporo słyszałem i sporo wiem, a to że jeszcze nie bekłeś to tylko Twoje szczęście i mega fart.

 24. no cud sie zdazyl – teraz sami rozsadni rozumiejacy realia a jak michala aresztowali to wyzwiska szly od kryminalow i oby w wiazieniu zgnil,gdzie sa teraz ci frajerzy przyznajcie sie ze jestescie glupimi szmatami kopiacymi lezacego, a co do tzw dobrej zmiany nie mozna im zarzucic ze nie probuja bo az unia probuje nas spacyfikowac za probe ruszenia kasty nadludzi ale nawet najlepszy zad a pisowi do doskonalosci wiele brakuje nie naprawi polski w 5 10 czy nawet 20 lat

 25. Śmiejecie się…wyszydzacie…opluwacie jadem…

  A to właśnie tacy fajterzy razem z fanatycznymi kibicami staną do walki w pierwszym szeregu w razie wojny z ®u$kim! To oni rzucą się z maczetami na nadchodzące ze wschodu czołgi.

  Wtedy wszystkim wam zrobi się przykro i głupio…

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.