Mocne zestawienie przygotowała dla fanów organizacja KSW. W pojedynku w wadze średniej Michał Materla zmierzy się z Roberto Soldicem!

Soldić całkiem niedawno sugerował na swoich mediach społecznościowych, że w następnej walce chciałby pójść wagę wyżej. Dziś wiemy, że życzenie mistrza z Chorwacji zostanie spełnione i Martin Lewandowski oraz Maciej Kawulski nie tylko dają mu zielone światło na przejście wyżej, ale też postawią go naprzeciw legendy polskiego MMA, Michała Materli!

Roberto szturmem wdarł się do świadomości polskich fanów MMA. Na KSW 41 wszedł do walki z Borysem Mańkowskim jako późne zastępstwo za Dricusa du Plessisa. Zaprezentował się fenomenalnie, demolując Borysa tak bardzo, że narożnik zdecydował się przerwać ten bój w trzeciej rundzie. Wygrana ta sprawiła, że pas wagi półśredniej powędrował na jego biodra. W pierwszej obronie tytułu co prawda stracił trofeum, ale już w rewanżu z Du Plessisem odzyskał tron. Od tego czasu w KSW wygrywał z Viniciusem Bohrerem, Krystianem Kaszubowskim oraz w ostatniej walce z Michałem Pietrzakiem.

Michała Materli nikomu nie trzeba przedstawiać. Wieloletni mistrz wagi średniej KSW. Związany z organizacją od 2006 roku – stoczył w niej aż 23 pojedynków. Jest znany z tego, że zawsze oddaje 100% i wkłada całe serce w bitwy, które bardzo często mają dramatyczny i emocjonujący przebieg. Wielokrotny zdobywca statuetki Heraklesa w kategoriach „Walka Roku” czy „Zawodnik Roku”. W ostatnim boju rozprawił się z Aleksandarem Ilicem swoim popisowym krucyfiksem, z którego skończył Serba łokciami.

Pojedynek odbędzie się 14 listopada na gali KSW 56.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.