Foto: Piotr Pędziszewski

Według informacji portalu naszemiasto.pl, poznański sąd zwolnił z aresztu jednego z podejrzanych w sprawie grupy przestępczej, w której miał być m.in. były mistrz organizacji KSW Michał Materla.

Jak ustalili  dziennikarze po pół roku pobytu w areszcie tymczasowym sąd zwolnił dziś z aresztu byłego już policjanta z Gryfic, który ma zarzuty w tej sprawie. Powodem zwolnienia ma być fakt, że przez siedem miesięcy prokuratura nie doprowadziła do konfrontacji policjanta z oskarżającym go mężczyzną, który był wielokrotnie karany. Sąd uznał, że dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania nie jest konieczne aresztowanie b. policjanta. W poniedziałek Sąd zdecyduje o areszcie dla Michała Materli. Również zawodnik KSW miał zostać pomówiony przez tego samego przestępcę, który twierdzi, że sportowiec miał przyjąć narkotyki od innej osoby.

Kilka tygodni temu Sąd Okręgowy w Poznaniu przedłużył Materli areszt o kolejne dwa miesiące. Na tę decyzję żalił się adwokat sportowca. To właśnie zażalenie ma rozpatrywać poznański sąd apelacyjny 10 lipca.

Źródło: http://szczecin.naszemiasto.pl/

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.