Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla fanów Michała Materli. Były mistrz KSW nadal pozostaje w areszcie tymczasowym.

Sąd w Poznaniu odrzucił dziś zażalenie obrońców Michała Materli który tym samym pozostanie w areszcie do co najmniej 6 sierpnia kiedy to sąd zadecyduje o przedłużeniu lub wypuszczeniu go na wolność do czasu rozprawy:

Kilka dni temu informowaliśmy o sytuacji w której jeden z podejrzanych w tej sprawie został przez sąd zwolniony z aresztu tymczasowego. Powodem wypuszczenia na wolność była sytuacja w której prokuratura przez siedem miesięcy nie doprowadziła do konfrontacji podejrzanego o popełnienie przestępstwa policjanta z oskarżającym go mężczyzną.

Sąd uznał, że dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania nie jest konieczne aresztowanie emerytowanego policjanta. Rozbudziło to nadzieję fanów którzy liczyli na podobne rozwiązaniu w przypadku Michała Materli.

Sąd zwalania podejrzanych w sprawie Michała Materli. Decyzja w sprawie zawodnika KSW w poniedziałek

Nie wiadomo, czy recydywista, który miał pomówić byłego policjanta to ten sam, który oskarżył Michała Materlę. Jak informuje jednak portal naszemiasto.pl, obie sprawy wyglądają bardzo podobnie:

Miejscem rzekomego przestępstwa miała być dyskoteka w Kołobrzegu sprzed kilku lat. Osoba, która pogrąża sportowca twierdzi, że wręczyła dwóm innym osobom 100 gramów amfetaminy i 50 gramów kokainy, a oni mieli następnie przekazać te narkotyki Michałowi Materli. 

Według prokuratury sportowiec miał brać udział w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, która na wielką skalę handlowała narkotykami. Dowodem jest m.in. ekshumacja i sekcja zwłok kuriera w 2012 r., w ciele którego znaleziono prezerwatywę z narkotykami. Na procederze grupa przestępcza miała zarobić miliony złotych. Grozi im do 15 lat więzienia. Zatrzymano 20 osób. Większość nadal przebywa w areszcie.

3 KOMENTARZE

  1. Kurwa ale lipa… Mam nadzieję, że nic mu nie udowodnią. Trzymaj się Michał!

  2. MZ 10/07/2017 at 21:53Szkoda. Jak niewinny to tragedia. Jak winny – smutne ze wpadl.Jak niewinny to tragedia jak winny to bardzo dobrze. co to ZA  pierdolenie ty z policji czy jak ?

  3. Wiem mniej więcej jak to funkcjonuje… i powiem tyle: po karierze już, niestety.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.