W walce wieczoru  na gali European Fight Masters 3 zawalczy jeden z najpopularniejszych zawodników MMA w Polsce Michał Materla. Będzie to niespotykana okazja, aby ponownie obserwować zmagania legendy MMA.  Przeciwnikiem Michała będzie Willi Ott – mistrz największej austriackiej federacji MMA, najbardziej rozpoznawalny austriacki zawodnik.

Michał w trailerze promującym galę powiedział, że wraca do MMA i jeszcze zaskoczy fanów:

Niektórzy mówią, że już nie wrócę, że jestem za stary, za wolny, zbyt mocno poobijany, twierdzą, że przyjąłem zbyt dużo ciosów. Sugerują żebym skończył ze sportem zawodowym i przeszedł na sportową emeryturę. Powiem Wam tylko tyle: nie powiedziałem ostatniego słowa i jeszcze was zaskoczę.

Wiele w życiu przeszedłem i nie z takich sytuacji wychodziłem. Żeby się rozwijać, istotne jest jest żeby z każdej porażki wyciągać wnioski. Pamiętajcie, może mi zabraknąć techniki, kondycji – ale nigdy mi nie zabraknie charakteru – WRACAM.

odbędzie się w systemie PPV

Trzecia już edycja gali federacji EFM  zostanie zorganizowana w formacie TV w jednym z berlińskich studio. Fani będą mogli obejrzeć galę za pośrednictwem systemu PPV , wykupując dostęp  w cenie od 25 zł przez stronę .

9 zawodowych walk podczas 3 edycji Gali EFM

Na gali wystąpi aż 18 zawodników z Polski i zagranicy. Oprócz walki wieczoru odbędzie się najbardziej sportowy freak fight pomiędzy dwoma znanymi sportowcami Jackiem Wiśniewskim i Maciejem Buksińskim. Jacek to były  piłkarz Górnika Zabrze i Cracovii Kraków. Swój debiut w MMA zaliczył na KSW kilka lat temu. Maciej Buksiński  to były zawodnik amerykańskiego futbolu (Seahawks Gdynia), dwukrotny mistrz Polski. Złoty medalista biały pasów BJJ w Abu Dhabi.

Zawody podczas Gali EFM 3 poprowadzi najlepszy polski sędzia ringowy MMA – Łukasz Bossacki (UFC, Bellator, KSW, M-1), a konferansjerem będzie Krzysztof Skrzypek.

Walki na, które warto zwrócić uwagę

Emocjonująco zapowiada się druga walka wieczoru Mateusz Piskorz vs Marcel Grabiński. Mateusz to jeden z najlepszych polskich zawodników w swojej kategorii wagowej. Na co dzień trenuje w Irlandii, w tym samym klubie co Conor McGregor. Walczył w Bellatorze.  Marcel jest mistrzem największej  niemieckiej federacji MMA. Jeden z najlepszych zawodników w swojej klasie wagowej. Startował w eliminacjach do 22. edycji TUF-a.

Warto zwrócić uwagę także na walkę Maciej Różański vs Will Fleury. Will jest najlepszym irlandzkim zawodnikiem kat. średniej. Zawodnik ten walczył w Bellatorze. Maciej to z kolei bardzo utalentowany zawodnik kat. 84 kg. Kilkakrotny mistrz Polski w BJJ. Ścisła czołówka europejska.

Pozytywnie zaskoczyć może zestawienie Michał Domin vs Nikolay Grozdev . Nikolay to jeden z najlepszych i najbardziej utalentowanych  zawodników w wadze 66 kg w Bułgarii i Irlandii. Na co dzień jest partnerem treningowym Conora McGregora. Michał Domin z klubu Oktagon Team Żory to perspektywiczny i młody zawodnik, który chce udowodnić swoją klasę z bardziej doświadczonym rywalem.

Ciekawym zestawieniem jest także walka Wojciecha Janusza –  zawodnika dającego bardzo krwawe walki. Zawodnik  Kat. 93 kg. Partner treningowy Michała Materli  i Tomasza Narkuna. Piotr Kalenik znany jest z tego, że prowadzi zażarte walki w oktagonie. Pojedynek ten zapowiada się więc ciekawie.

Kompletna karta walk gali EFM

Walka wieczoru

Michal Materla vs Willi Ott – walka o pas kat. 84 kg

Druga walka wieczoru

Mateusz Piskorz vs Marcel Grabiński – walka o pas kat. 77 kg
Maciej Różanski vs Will Fleury – Walka o pas w kat. 93 kg
Michał Domin vs Nikolay Grozdev – Walka o pas kat. 66 kg

Jacek Wiśniewski vs Maciej Buksiński Freakfight – 108 kg
Wojciech Janusz vs Piotr Kalenik – Superfight – catchweight (98 kg)

Karta wstępna

Krzysztof Dobrzyński vs Mateusz Makarowski – Superfigh
Damian Ostęp vs Hojat Khajevand – walka – 77 kg
Krzysztof Friedel vs Paul Saier – walka (catchweight 73kg) – walka dwóch debiutantów

Celem European Fight Masters jest organizacja gal z udziałem najlepszych polskich i europejskich zawodników, klasyfikowanych w czołówkach swoich krajowych rankingów. Szczegóły gali dostępne na stronie

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.