Informacja prasowa:

Może mi zabraknąć techniki, kondycji, ale nigdy charakteru – podkreśla Michał Materla, który swoją nieustępliwością zapracował na przydomek „Bijące Serce KSW” – Lionheart. Niesamowitą historię i niełatwą drogę na szczyt gwiazdy i wieloletniego mistrza KSW przedstawia nowa produkcja Viaplay Documentary pt. ‘Materla. Lionheart’.

W tej części świata jest to najlepsze, dokumentalne kino o branży, którą uprawiamy – mówi Maciej Kawulski, jeden z założycieli i współwłaściciel KSW. Premiera pierwszego z dwóch odcinków ‘Materla. Lionheart’ już w ten piątek 2 czerwca tylko na Viaplay.

Zajrzyjcie wraz z Viaplay do świata legendy mieszanych sztuk walki, rekordzisty KSW pod względem liczby zwycięstw i jednego z najlepszych zawodników MMA w Europie! Walki z udziałem Michała Materli to zawsze gwarancja wielkiego widowiska i niezapomnianych emocji, taki jest też serial ‘Materla. Lionheart’.

Najlepsze dokumentalne kino o MMA

Produkcja ‘Materla. Lionheart’ pokazuje ogrom pracy, poświęceń i wyrzeczeń z jakimi wiąże się kariera profesjonalnego fightera, ale odsłania także ten bardziej osobisty, prywatny obraz legendy tego sportu. Poznajemy drogę Michała Materli od podziemnych walk w klatce organizowanych dla 50 widzów niemal dwie dekady temu, aż na sam szczyt MMA w Polsce.

– Ludzie związani ze środowiskiem mieszanych sztuk walki, fani tego sportu, ale też osoby nie pasjonujące się na co dzień MMA będą się cieszyć tą produkcją. Będą do niej wracać, bo przedstawia ona prawdziwą, momentami niezwykle wzruszającą historię Michała Materli. To przede wszystkim obraz człowieka, który nigdy się nie poddaje pomimo często okrutnych przeciwności losu, a dopiero potem sportowca. W tej części świata jest to najlepsze, dokumentalne kino o branży, którą uprawiamy. Jestem przekonany, że widzowie dowiedzą się bardzo wielu nowych rzeczy na temat samego Michała jak i kulisów naszej dyscypliny sportu – podkreśla Maciej Kawulski, jeden z założycieli i współwłaściciel federacji KSW.

Codzienność zawodników MMA to mordercze treningi, nieustanne kontrolowanie wagi, ogromy stres i elektryzujące napięcie przed walką, a wreszcie starcie, z którego tylko jeden z nich może wyjść zwycięsko. Produkcja „Michał Materla: Lionheart” pokazuje ogrom pracy, poświęceń i wyrzeczeń z jakimi wiąże się kariera profesjonalnego fightera, ale odsłania także ten bardziej osobisty, prywatny obraz legendy tego sportu.

– Zależało mi bardzo, aby ta produkcja była szczerym obrazem tych wszystkich wydarzeń, które ukształtowały mnie jako człowieka i jako sportowca. To nie jest stylizowana laurka Michała Materli, to rzetelne świadectwo mojej drogi i kariery i z tego jestem dumny. Chciałbym żeby serial ‘Materla. Lionheart’ był swego rodzaju inspiracją, ale też lekcją i przestrogą dla wielu młodych zawodników – tłumaczy Michał Materla.

Po prostu mistrz

Michał Materla ponad trzy lata zasiadał na tronie KSW w wadze średniej, ma na swoim koncie ponad 40 stoczonych pojedynków. ‘Wojownik ze Szczecina’ nie tylko z efektownych zwycięstw, ale też z widowiskowego i porywającego fanów stylu walki. Aż siedem razy jego pojedynki były wybierane najlepszymi starciami wieczoru podczas gal KSW.

Kariera Materli to jednak nie tylko same zwycięstwa i sukcesy, ale też porażki i kontuzje oraz życiowe problemy i przeciwności losu. W grudniu 2022 roku zawodnik wreszcie został oczyszczony ze wszystkich zarzutów, przez które niesłusznie spędził aż osiem miesięcy w areszcie śledczym, a już w styczniu 2023 r. ponownie zwyciężył w klatce podczas gali XTB KSW 78. Zanotował swój 21. triumf w tej organizacji i tym samym został najczęściej wygrywającym zawodnikiem w historii KSW! Nawet Mamed Khalidov ma jedno zwycięstwo mniej.

Niebawem wojownik ze Szczecina będzie miał szansę ten rekord poprawić, ale nie będzie to łatwe zadanie. Już w sobotę, 3 czerwca. wystąpi na gali XTB KSW Colosseum 2 na Stadionie Narodowym, podczas której zmierzy się ze świetnym kickboxerem, budującym coraz mocniejszą pozycję w świecie MMA, Radosławem Paczuskim. Transmisja z tego wydarzenia również tylko na platformie Viaplay!

– Moja kariera jest niczym długa i wyboista droga, ale najważniejsze są wspaniałe wspomnienia. Dużo zdrowia zostawiłem w klatce i na pewno część mojego serca już tam zostanie na zawsze – podkreśla ‘Lionheart’.

Premiera ‘Materla. Lionheart’ już 2 czerwca tylko na Viaplay

Za produkcję ‘Materla. Lionheart’ odpowiada studio filmowe MAVision. Pomysłodawcą, producentem i współreżyserem serialu jest Marcin Majerski. Scenarzystą i współreżyserem dokumentu jest Paweł Domański (‘Milczące pokolenie’, ‘Obrońcy’). Producentem wykonawczym po stronie Viaplay jest Barbara Wiśniewska-Grzesiak.

Pierwszy odcinek serialu dokumentalnego ‘Michał Materla: Lionheart’ będzie miał swoją premierę już 2 czerwca, drugi będzie można obejrzeć już od 9 czerwca. Produkcja będzie dostępna wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.