Fotografia pochodzi z prywatnego archiwum Norberta Sawickiego

Norbert Sawicki, brat i menedżer Michała Materli zdradza nam na czym polega jego rola, opowiada o relacjach z „Cipkiem” oraz o przyszłości jaką widzi przed Michałem. Cały wywiad w rozwinięciu.

MMARocks.pl: Jesteś bratem Michała Materli, ale także jesteś przedstawiany jako menedżer „Cipka”. Powiedz na czym polega twoja rola?
Norbert Sawicki: Zajmuję się wszystkim poza sprawami sportowymi. Za te odpowiada trener Piotr Bagiński i Michał. Ja jestem o tym informowany, czasem się konsultujemy. Do mnie należą kwestie kontraktowe, reklamy, sponsoring, praca z mediami, obsługa facebooka, kontakt z fanami.

Zdarza się patrzeć na brata jak na powierzchnię reklamową, którą trzeba sprzedać sponsorom?
Myślę o nim również w kategoriach biznesowych bo właśnie taka jest moja rola , ale to nie rzutuje na nasze relacje jako braci. Patrzę na niego i zastanawiam się, czy mógłby dobrze reklamować napoje energetyczne albo fast-food. On akurat bardzo lubi hamburgery, ale może je jeść tylko od czasu do czasu (śmiech).

Czyli Michał wygrywa walkę, dostaje jakąś nagrodę albo idzie w górę w rankingach, a twoja pierwsza myśl jest taka, że można dzięki temu coś więcej utargować?
Po wygranej walce cieszę się, że zrobiliśmy krok do przodu. Dzięki temu łatwiej będzie nam rozmawiać o następnej walce, o lepszym wynagrodzeniu i o potencjalnych firmach, które byłyby w stanie zainwestować w Michała.

Przeżywasz bardzo pojedynki swojego brata?
Mega. Muszę je oglądać. Znam ludzi, którzy działają w piłce, są prezesami klubów, ale meczów nie oglądają. Idą na spacer albo grają w golfa, bo w trakcie meczu stres jest za duży. Ja za to musze to widzieć, bo inaczej bym zwariował. Kiedyś się bardziej bałem o niego. Nie o to, że stanie mu się krzywda, tylko o to, że praca, którą włożył nie przyniesie efektów i ktoś inny okaże się lepszy. Od jakiegoś czasu, jak rozmawiam z nim przed walką, to mam pewność, że wygra. On jest tak bardzo przekonany do swoich umiejętności, że nawet nie dopuszcza myśli, że może przegrać. Tak chyba trzeba w sportach walki.

W relacjach menedżer zawodnik pojawia się jeszcze kwestia wynagrodzenia. Dogadujecie się jakoś z bratem?
Nie ma mowy o wynagrodzeniu, bo jesteśmy braćmi. Ja i tak mam z tego dużo satysfakcji.

No, ale relacje pomiędzy menedżerami, a sportowcami bywają trudne. Wam jest łatwiej przez to, że jesteście rodzeństwem?
W porównaniu z piłkarzami, z którymi współpracuję, to relacje są raczej takie same. Zawsze z bratem będzie trochę inaczej, ale nie widzę różnicy, czy to jest mój brat, czy nie. Mówimy tu oczywiście o relacji czysto biznesowej. Oczywiście, poziom zaufania jest zupełnie inny, ale z piłkarzami, z którymi współpracuję też często rozumiem się bez słów. Z moimi klientami muszę się zgadzać także poza boiskiem czy ringiem. Inaczej się nie da. Muszę mieć pewność, że ze swoim zawodnikiem mogę pojechać razem na urlop na przykład na żagle.

A z innymi zawodnikami MMA współpracujesz?
Jeszcze nie, ale są prowadzone rozmowy z dwoma zawodnikami. Nie mogę jeszcze zdradzić nazwisk, że mógłby się znaleźć na szybko ktoś inny i tych zawodników zakontraktować. Tak jest w piłce, a może i w MMA też.

Różnice finansowe pomiędzy piłką nożną, a MMA są zapewne spore. Dałoby się wyżyć z bycia agentem tylko zawodników MMA?
Nie. Nie da się na tym tyle zarobić. Chyba, że menedżer Pudzianowskiego albo Georgesa St. Pierre’a. Na tym poziomie pewnie tak. Piłkarze znacznie więcej zarabiają. Chociaż tu bardzo dużo zależy oczywiście od wieku, poziomu i doświadczenia.

W Polsce za sprawy menedżerskie często odpowiadają trenerzy klubów. Myślisz, że to jest dobre rozwiązanie?
Nie mam nic przeciwko temu, żeby trener załatwiał walki swoim zawodnikom. Lepiej, żeby robił to ktokolwiek, niż nikt. Trener to osoba, która ma dobro swojego zawodnika na uwadze. Natomiast menedżer nie jest tylko od tego, żeby załatwiać walkę. Musi też widzieć karierę zawodnika przez pryzmat najbliższych pięciu lat. Uważam, że dobry menedżer wspólnie z zawodnikiem i trenerem powinni umieć wypracować całą ścieżkę. Wiedzieć co chcemy osiągnąć, jakie kroki podjąć, gdzie być za rok, gdzie za dwa, a gdzie za pięć lat. I to zarówno na płaszczyźnie sportowej, marketingowej i osobistej. Wszystko musi ze sobą współgrać. W przypadku Michała musimy brać pod uwagę, że ma jednego syna, który ma 9 lat, a drugiego, który ma roczek. To też ma wpływ na rozwój jego kariery sportowej, bo jako ojciec ma pewne obowiązki. Nie może wyjechać na trzymiesięczny obóz do Tybetu i trenować w klasztorze Shaolin.

W takim razie, gdzie widzisz Michała za dwa lata?
Pytanie zmierza do UFC (śmiech). Chciałbym, żeby walczył na najwyższym poziomie w UFC, ale przedyskutowaliśmy to z Michałem i nie mielibyśmy nic przeciwko temu, żeby za dwa lata walczyć na najwyższym poziomie w KSW. Michał cały czas idzie do przodu i nie wiem, jak to będzie wyglądało za dwa lata. Jeśli przyjdzie moment, że poza UFC nie będzie zawodników na odpowiednim poziomie, to wtedy trzeba będzie zrobić ten krok. Nie ma jednak nic złego w tym, żebyśmy z KSW budowali bardzo fajną organizację na wysokim poziomie.

W obecnie obowiązującej umowie z KSW macie klauzulę, która pozwala zawiesić kontrakt w razie oferty z UFC?
Jest taki zapis, który pozwala zawiesić kontrakt z KSW, w razie konkretnej oferty z UFC.

Macie już jakiś sygnał o zainteresowaniu Michałem za oceanem?
Tak.

Z UFC?
Nie bezpośrednio. Nie mogę za wiele zdradzać, więc powiem tylko, że jesteśmy w trakcie sondowania możliwości treningowych dla Michała. Kontaktując się z ośrodkami treningowymi, dostaliśmy informację, że interesuje się nami pewna organizacja.

Czyli są szanse na to, że w 2012 roku Michał będzie walczył za oceanem?
Nie. W 2012 nie ma na to szans. Przyjęliśmy z Michałem, że to się nie wydarzy w najbliższym roku.

Ile walk Michał chciałby stoczyć w 2012 roku?
To nie zależy tylko od nas. Priorytet ma KSW. Z Maćkiem i Martinem ustaliliśmy, że każdą zagraniczną walkę będą z nimi konsultował, chociaż zapisu w kontrakcie takiego nie ma. Przynajmniej dwie walki w KSW, a poza tym chcielibyśmy, żeby stoczył jedną poza Polską. Michał chce też walczyć na mistrzostwach Europy w BJJ, a ja bym bardzo chciał, żeby walczył w amatorskiej lidze bokserskiej.

Czytelnikom MMARocks znany też jesteś z pewnego wywiadu na pomoście (Norbert zaczyna się śmiać). Czytałeś komentarze pod materiałem?
Oczywiście, że czytałem. Bardzo bolały. Muszę się teraz z tego wytłumaczyć. Jechałem samochodem z Warszawy do Wałcza. Na miejscu byłem nad ranem. W pewnej chwili udało nam się przekonać Michała, który był bardzo zmęczony, żeby jednak wstał pół godziny wcześniej, poszedł z nami na pomost i zrobił wywiad. Ja miałem jakieś luźne notatki i pewien pomysł na ten wywiad, więc z Piotrkiem, który nagrywał wywiad ustaliliśmy, że będę mówił i nie zwracał uwagi na szyk zdania i tym podobne sprawy, bo później wytniemy pytania i wstawimy tekst lub zrobimy dubbing do moich pytań. Ostatecznie zabrakło nam czasu i nie miałem możliwości akceptacji materiału, tylko zatwierdziłem na ślepo. Tak to poszło na świat. Na błędach trzeba się uczyć.

Niewiele osób wie o tym, że wiele lat spędziłeś w Niemczech.
Dokładnie 25 lat. Raczej lepiej się posługuję językiem niemieckim. Jak wróciłem do Polski, to nie umiałem czytać i pisać po polsku. Co rano o 7 spotykałem się z polonistą i jechałem z nauką. Pod koniec nauki samodzielnie czytałem Zbigniewa Herberta.

Co stało się ze stroną MMAterla.com, która ostatnio nie działa?
Strona była umieszczona na serwerze mojej kancelarii prawnej i zauważyliśmy, że kilka dni przed i po walkach ruch na stronie był niepokojąco wysoki. Musieliśmy więc ją przenieść. Obecnie strona jest przeredagowywana, chcemy zmienić kilka rzeczy i dopiero w nowej wersji pokazać znów ludziom.

3033 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 10. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 11. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 12. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 13. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 14. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 15. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 16. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 17. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 18. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 19. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 20. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 21. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 22. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 23. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 24. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 25. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 26. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 27. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 28. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 29. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 30. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 31. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 32. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 33. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 34. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 35. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 36. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 37. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 38. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 39. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 40. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 41. Profesjonalista w każdym calu a przy tym bardzo pozytywna osoba.
  Oby więcej takich ludzi zajmowało się zawodnikami MMA w naszym kraju.

 42. Kontaktując się z ośrodkami treningowymi, dostaliśmy informację, że interesuje się nami pewna organizacja.

  Mam nadzieję, że to nie Bellator

  Macie już jakiś sygnał o zainteresowaniu Michałem za oceanem?
  Tak.

  Z UFC?
  Nie bezpośrednio.

  Może Strikeforce.

   

  Też odniosłem pozytywne wrażenie. Pozytywny facet. Może wziąłby się tak za Nastka

 43. Wywiad może nie był profesjonalny ale na pewno oryginalny, odbiegający od innych i oczywiście mimo że "amatorski" to słuchało się go lepiej niż prowadzącego ksw action. Poza tym widać że Pan Sawicki nie traktuje brata jak kury która ma w przyszłości dla niego znosić złote jaja 😉

  Btw: Yoshi dobry avatar GoW wymiata ! 🙂

 44. Wywiad jak wywiad w końcu nie liczy się prowadzący 

       Jednak się liczy i to bardzo 

 45. wywiad fajny ale z calym szacunkiem nie widze cipka w ufc 🙂 jedyny zawodnik z Polski ktory moglby wygrac w ufc pare walk to Mamed,reszta niestey by polegla w 1 moooooooze drugiej walce.

 46. tak z czystej ciekawości czemu Sawicki a nie Materla i na odwrót? może ktoś wie?

 47. „Yoshi dobry avatar GoW wymiata!”

  Niedawno zaliczyłem wszystkie achievements i poziomy trudności;) Gra klasyk.

 48. @BOOYAK Strzelam że są to kuzyni – bracia cioteczni. 🙂

  Dobrze jest poznać choć trochę osobę o której nie raz się słyszy, że wprowadził kariere Michała na właściwe tory.

 49. Materla jest 4 lata młodszy od Mameda, to ogromny atut, jeżeli dalej w takim tempie będzie się rozwijał.

 50. @BOOYAK Strzelam że są to kuzyni – bracia cioteczni. 🙂

  To już prędzej bracia przyrodni.

 51. Czemu nie UFC ? Wiadomo, że Spidera by nie pokonał, ale powalczyć przynajmniej z zawodnikami poniżej top 10 dałby radę.

 52. Michał fajny koleś, ale powiedzcie szczerze, kogo on by pokonał w średniej wadze UFC?

 53. z poniżej TOP 10 może robić KSW. To jeszcze nie Mamed, że ma nad sobą jedynie 2 zawodników z po za UFC. Michał spokojnie może obrabiać zawodników, którzy niedawno byli opcją dla Mameda. Jeśli są zawodnicy na wystarczająco wysokim poziomie, to w sumie nie czuje nacisku na UFC,ale jeśli zaczyna ich brakować tak jak dla Mameda, to UFC jest jedyną sensowną opcją. KSW po Mamedzie ma duży zapas zawodników dla Michała,ale oczywiście pierwsze w kolejności jest starcie z Mamedem. Inaczej ten pas nie będzie taki wartościowy jak by się wydawać powinno 🙂 w ogóle gatki, ze nie bede sie bil z kolega sa smieszne,ale to juz zostalo powiedziane przez m.in Jurasa czy Janka.

 54. Jak tak patrzę na listę zawodników wagi średniej w UFC, to kilku by ograł.

 55. Cipek i UFC??? Z czym do ludzi? Nie widzę go wśród takich jak: Leben, Bispong, Munoz, Stann, itd. Heh…o czym wogóle mowa? 🙂

 56. Dongi Yang, Jason McDonald, Jorge Rivera, Jared Hamman, Mike Massenzio, Chris Camozzi, Steve Cantwell, Francis Carmont.

 57. Skoro Pokrajac był w stanie utrzymać się w UFC (co prawda, początkowo głównie za sprawą wstawiennictwa CC) i dzięki temu – co pokazały jego ostatnie walki – zrobić znaczny progres to czemu nie wierzyć, że i MM da radę?

  Ludzie sie z tego smieja! Niech nie kompromituja go w TV, kogo obchodzi skad jest ta ksywa… Ludzie to slysza, i leja z niego.

  Żaden z moich znajomych nie ma problemu z tą ksywą. A są to osoby, które oglądają MMA tylko w przypadku polsatowskich gal KSW i to wtedy, gdy je do tego zmuszę. "Cipao" przeszkadza tylko takim dewotom jak ty.

 58. Moim zdaniem nie miałby szans z nimi

  Jedno jest pewne, jeśli miałby być w UFC to już by był, ci kolesie znają się na tym lepiej niż forumowicze MMARocks

  zresztą, dopóki z nimi nie zawlaczy to się nie przekonamy
  Jebaka2000 – dziwki, łiski i piniondze!;)

 59. widzę że Tens mnie uzupełnił

  Jebaka oby Ci szczena opadła jak ci panowie będą klepać Laughing

 60. Moim zdaniem miałby jak najbardziej szanse. Ma 26 lat i może pójść jeszcze sporo do przodu.

 61. Taaaak, bo waga średnia w UFC składa się wyłącznie z Bispingów, Sonnenów, Silvów i Munozów 😉

  Czy przejście do UFC musi od razu oznaczać walkę o pas? Proszę was, zachowajcie ten polski negatywizm na wybory 😉

  Jasne, że każda walka byłaby do Cipka ciężka, ale realne szanse utrzymania się to by miał 😉

  To mnie zawsze osłabia – zamiast się cieszyć że mamy wyhodowanych na polskiej ziemi fighterów którymi interesują się amerykańskie federacje to pod każdym takim newsem, pod każdym!, ktoś musi napisać „za wysokie progi” 😉 Nawet w wątkach o Mamedzie 😉

 62. Jewtuszko miał być najlepszym polskim lekkim i co? Pierwszy lepszy cienki zapasior i Polak kwiczy. Kiedy w końcu ogarniemy, że zapasy są bardzo ważne? Nie chcę  pisać najważniejsze, by nie wywlekać zbędnej dyskusji

 63. Niby tak, ale mógłbyś sprecyzować, a jeśli chodzi o zapasy to moim zdaniem wcale nie upraszczam. Jak byś przedstawił idealnego fightera wg. sztuk walki? Bo ja sf+zapasy+mt

 64. Najlepiej by było jakby każdy polski zawodnik usiadł i płakał, a jeszcze lepiej jakby w ogóle zakończył karierę. Po co mieć jakiekolwiek ambicje. Skoro Jebaka napisał, że Michał nie ma szans w UFC, to musi być prawda i nie warto próbować.

 65. "Skoro Jebaka napisał, że Michał nie ma szans w UFC, to musi być prawda i nie warto próbować."

   

  w koncu nie na darmo na tytul nostradamusa ROFL

 66. Otóż to, ale jak Venom napisze to ludzie słuchają racja? Szkoda, że pośród tysięcy bezsensownych opinii wybrałeśakurat mój post panie mistrzu. Myślałem, że to forum, i że  można tu wyrażać swoje zdanie. Najwidoczniej boli cię to, że nieraz już udowodniłem, że pierdolisz za przeproszeniem. Widzę zabolało – cieszę się:) Argumentuj, argumentuj, ja się nie boje rzeczowej dyskusji

 67. Panowie to nie onet, zluzujcie poślady.
  Jasne, że Cipao ma słabe zapasy, ale widać że jego brat ma łeb na karku. Szukanie gymu w USA to krok w dobrym kierunku.

  A tak poza tym, to kokosie nie martw się, zawsze możesz założyć nowe konto. W końcu tylko skasowali ci konto, nie dostałeś bana na IP 😉 proponuję pod nickiem Mesjasz80, ewentualnie mickiewiczowski Konrad80

 68. Nikt tobie nie broni wyrażać swojego zdania, ale tak samo ja mam prawo twoje zdanie skomentować.

  Nie wiem kiedy mi udowodniłeś, że "pierdolę za przeproszeniem", ale pewnie masz to zapisane w zeszycie w rubryce "osiągnięcia na forum" i zaraz mi przypomnisz.

  A poważnie, nie sądzę żeby Michał mógł jutro zostać mistrzem UFC, ale w tej organizacji jest kilku nie gorszych zawodników od niego jak wspomniani Carmont, Camozzi, Yang czy Phillippou. Kontrakt z UFC podpisał właśnie Michael Kuiper, którego Michał wciąga nosem. A nawet jakby mu się nie udało i wyleciał z organizacji po dwóch porażkach, to nie widzę minusów takiej sytuacji. Wypłaty by dostał, doświadczenie zdobył, a bycie "byłym zawodnikiem UFC" też można przekuć na konkretne pieniądze.

 69. Mnie tylko zabolało, że potraktowałeś mnie jakbym życzył Michałowi źle. Wcale mnie nie cieszy, że Polacy nie dają rady za granicą.   Zeszyt z osiągnięciami na forum gdzieś się zapodział, wybacz. Zapominać jest łatwo, gorzej pamiętać porażki

 70. I z tymi zapasami tez bym nie płakał tak – Horwich to solidny Amerykanin z porządną bazą zapaśniczą – dużo lepszą niż Warburton – jeśli już była przytaczana walka Irokeza. To, że jednego Berserkera przeceniliśmy, nie oznacza,że u innych może być podobnie,to, że Michał pokonał amerykańskiego zapaśnika, jest dla mnie dowodem na to, ze szanse w UFC jednak by miał.

 71. Jebaka2000, idealny zawodnik to taki, który jest mocny w KAŻDEJ płaszczyźnie 🙂

  1) Zapasy są bardzo istotne, gdyż dzięki niem można decydować o tym, gdzie się toczy pojedynek oraz pozwalają na zneutralizowanie boksu/poddań.

  2) Tak, w polskim mma zapasy są przeważnie słabe.

  Ale 1 + 2 wcale nie musi znaczyć, że polski fajter sobie nie poradzi w UFC. Zawodnicy posiadają różne zestawy umiejętności, dlatego nie wolno ich mierzyć jedną miarą. To, że Irokez, Grabowski czy Held zostali zdominowani przez zapaśników to nie oznacza, że każdy Polak tak skończy.

  I jeszcze jedno. Często czytając posty mam wrażenie, że zbyt wiele osób stawia znak równości pomiędzy "poradzić sobie w UFC", a "być mistrzem UFC". W takim przypadku po co w ogóle organizować walki choćby w tej MW? Anderson Silva dominuje tę kategorię kilku ładnych lat.

  Należę do osób, które przed KSW 17 uznały walkę Irokeza z Kornikiem za mismatch i jak wiadomo zostałem skarcony. Mam nadzieję, że Cipek będzie miał okazję by podobnie skarcić tych, którzy w tym temacie z taką łatwością przekreślają jego szanse na zaistnienie w światowej pierwszej lidze.

 72. Michał z walki na walkę pokazuję się z coraz lepszej strony, napewno przykłada się do wszytskiego z wielkim zaangażowaniem. Zapasy nie są jego najmocniejszą stroną, ale już leżąc pod kimś jest w stanie walkę wygrać, przecież jest „Gandalfem brazylijskiego ju-jitsu”:)

 73. Wiadomo że Materla jak i Błachowicz są warci dołączenia do UFC bo są tam teoretycznie słabsi zawodnicy ,ale jakoś mi się nie chce wierzyc że kogokolwiek z nich tam zobaczymy.

  Samo dołączenie do UFC bardzo wiele nie znaczy bo taki Kimbo Slice też był i wiadomo jak się skończyło.

  Mimo wszystko uważam że Materla za rok czy dwa musi dostac walki z kimś z top 25.

 74. Niby niby niby tak, aczkolwiek Irokez był tu niemal bogiem, a po 2 porażkach się z niego większość forum hmmm, nie śmieje ale to już nie to co kiedyś.

  Stawialimy go na mistrza niemalże po walce z Endżakułanim:) A po pierwszej walce w UFC wypadł. Njokuani dalej jest w UFC;) To pięknie pokazuje, że chodzi o umiejętności a nie fart

 75. kiedys było pierd… ze materla ma słaby boks i jest jednopłaszczyznowy, teraz ze ma słabe zapasy, znajac ambicje Michała, na nastepnej gali pojedzie jakiegos amerykanskiego zapasiora, i szczena co nie ktorym opadnie, michal naprawde siwetnie sie prezentuje, umiejetnosci rosna z kazda walka, nie pokazal jeszcze wszystkiego , ma stalowa szczeke, i ciezko go poddac, wiec pozostaje mi Michałowi zyczyć zeby jego kariera tak nabrała tempa by nie musiał dorabiać na szczecisnkich bramkach i zajał sie na pełen etat mma, 

  Licze również na występ na Mistrzostwach Europy BJJ 🙂

 76. Yagiel, to że Michał pokonał u nas zapaśnika za duzo nam nie mówi, bo walka odbywała się w ringu, a ten nie słuzy zapaśnikom. Walcząc w klatce walka mogłaby sie potoczyc całkiem inaczej, bo zapasiory zajebiscie wykorzystują atuty octagonu..

 77. Pawel, ja mu życzę jak najlepiej i oby Twój post się sprawdził. Jedna tylko rzecz – mimo, że już od paru lat narzekamy na zapasy i zapasiorów wobec Polaków, to nic z tym nie robimy! Mimo, że bazę zapaśniczą mamy niemalże world class, przynajmniej w stolicy

 78. heh teraz dopiero zwrocilem na to uwage,Michal ma 26 lat i juz 9 letniego syna,heh ja w tym wieku nie wiedzialem jeszcze jak to dziala 😀 Szacunek!

 79. wiesz dlaczego tak jest? bo wiekszosc fajterów wywodzi sie z bjj, jezeli ktos teraz zaczyna trenowac mma to rowniez u trenerów ale głownie wywodzacych sie z bjj/judo/stójka. Zapaśnicy długo nie uznawali mma, pamietam ze nawet jeden z fighterów z warszawy strail stypendium za udzial  w walkach w klatkach. Obecnie to sie fajnie rozwija szczegolnie w poznaniu w ankosie, z tego co kojarze miras tez teraz wieksza uwage przyklada treningom zapasów, ale to jeszcze długa droga. Zaczynajac swoja przygode ze sportami walki rowniez bym zaczał od zapasów, pomimo ze uwielbiam bjj, zapasy sa najlepsza baza pod mma 🙂

 80. A ktoś może orientuje się o jakich piłkarzach mowa? Znaczy kogo tam menadżeruje?

 81. Jebaka2000, Coco wspominał, że przed najbliższą walką odwiedzi Poznań. W ogóle widzę, że u Berserkerów podejście do zapasów się zmienia. Irokez zachwalał swoje treningi z Alfem i jeszcze jednym kolegą, a po obozie w Wałczu sam wyśmiał swój poziom w tej płaszczyźnie.

  Jeżeli idzie o polską scenę to raczej wszystko idzie w dobrym kierunku. Choć może jednak zbyt wolno. Pamiętam zachwyt nad zapasami Sajewskiego w walce z Heldem. Wtedy wierzyłem, że wszystkie większe kluby sięgną po specjalistów pokroju Andrzeja Wrońskiego. Niestety się przeliczyłem.

  EDIT:
  Mojso, use google!

  Jego zawodnikami są między innymi: Alejandro Cabral (Legia Warszawa), Przemek Pietruszka (Pogoń Szczecin) Ngambe Ngambe (w trakcie zmiany barw klubowych), Angel Martinez Cervera (Girona).

  http://www.facebook.com/note.php?note_id=148919428515761

 82. To, że zapasy są chyba najsłabszym elementem (piszę chyba, bo w ostatnich walkach michała zbyt dużo się o nich nie dowiedziałem) to nie znaczy, że za 2 lata nimi będą. Zresztą brazylijscy zawodnicy są dobrym przykładem, że i bez mocnych zapasów można się utrzymać a nawet osiągać największe sukcesy, dlatego WAR CIPEK !!!

 83. @Malymaja
  Czym się różni Bellator od KSW ?
  KSW przecież ściągnie Jankowi takich samych zawodników jak BFC a i KSW nie blokuje kontraktów tak jak Damianowi.

 84. Dup lizac nie lubie, ale GLF po raz kolejny ma racje. W sumie to czasami nie widze sensu, zeby ktokolwiek inny bral udzial w dyskusji, bo chujao ujmie wszystko co po3ba. Tak jak powiedzial: jak tylko padnie slowko ufc, to od razu w kilku komentach padaja porownania przymierzanego zawodnika do mistrza i pretendentow tejze organizacji. Zgadzam sie, ze Michal ma jeszcze sporo pracy przed soba, ale skoro nauczyl sie boksowac, to dlaczego niby nie ma opanowac ground&pound, ktore moim skromnym zdaniem, jest w tej chwili jego najwieksza bolaczka. Przed walka z Zikiciem sam skazywalem go na kleske, ale posypalem sobie glowe popiolem i staram sie nie oceniac zawodnikow na podstawie 1 walki (w tym przypadku z babene). Michal to inna liga niz Mamed, ale jest mlodszy i na innym etapie niz ten drugi. Poza tym nie jest wcale wykluczone, ze mialby szanse go poddac. A tak wracajac do tematu, to Materla na obecnym poziomie, to facet ktory zdolalby sie utrzymac w UFC dluzszy czas, poniewaz startowalby z innego pulapu niz np.: Santiago – po prostu jego wynagrodzenie byloby nieporownywalnie nizsze. A tak poza tym, to proponowalbym nie rozpoczynania dyskusji o czyms czysto hipotetycznym. MM nie jest w UFC, wiec po jakiego grzyba porownywac go z innymi?

  Przegapilem dyskusje, wiec czy ktos moglby mi napisac ogolnie za co kokos dostal bana?

 85. malymaja to mialoby sens,w kategori wagowej janka znajduje sie w ufc bardzo duzo utalentowanych zawodnikow z ktorymi by sobie blachowicz z calym szacunkiem nie poradzil.

  co do cipka to jakos przeceniacie wszyscy jego parter,wiele razy lezal w parterze w roznych pozycjach i nic nie zrobil,Mamed ma swietny parter i prawda jest taka ze materla sie boi khalidova bo wie ze nie ma z nim szans.

  moze przesadzilem z tym ze sie boi ale ujme to tak ze cipek zdaje sobie sprawe ze khalidow by go pojechal 😉

  UFC=> only Khalidow,resza do bellatora lub strikeforce (?)

 86. mmafan: ale kiedy dojdzie do Ciebie, ze ani Mamed nie chce do UFC, ani Materla – czy jak to ujales – reszta do Bellatora. Jaki sens ma pisanie kto gdzie by sobie poradzil?

 87. w jakiej wadze walczy maz pani cyborgowej?

   

  bo jak posrednio o ufc chodzi, to moze rewanyzk materli z cyborgiem na strikeforce, z tym, ze musialby byc w 2012 bo przeciez za rok koniec swiata 😀

 88. ja chciałbym Michała najpierw w Strikeforce , a co do kontraktów to zawodnicy SF mają kontrakty na wyłączność ?

 89. SF ma całą paletę zawodników tej kategorii wagowej z którymi Michał mógłby się mierzyć na równym poziomie (i zwyciężać). Gdyby się spisał – czemu nie miałby pewnego dnia zawitać do oktagonu UFC ? Jeszcze wiele przed nim.

 90. Mam nadzieję, że Michał czytając te komentarze przeciwko niemu jeszcze bardziej się zmotywuje i będzie coraz lepszy.

 91. Taka relacja jest bardzo dobra. Na pewno świetnie się dogadują, a raczej Materla ma pewność, że Sawicki nie wydyma go.

  Dzięki za wywiad, bo nawet nie wiedziałem, że Materla może mieć menadżera.

 92. wg. mnie Cipao jest bardzo przereklamowany. Kondycyjnie, zdrowotnie, fizycznie i stójką nie ugra nic. Może więc ugra coś przez menagera który chyba ma łeb na karku…. I nie mówię tego z powodu jakieś wewnętrznej niechęci do Materli jako człowieka/zawodnika.

 93. Kondycyjnie, zdrowotnie, fizycznie i stójką nie ugra nic.

  1. Zapomniałeś o parterze. 

  2. Jak nie tym, co wymieniłeś, to czym? 

 94. z Całym szacunkiem dla Cipka ale w UFC raczej nie ma szans zawojować..

 95. Ja licze ze o Materli bedzie głosno w swiatowym mma i tego mu życze. Tak apropos to Michał chyba nie lubi tej swojej ksywki, pomimo iż mi zupelnie nie przeszkadza w mainstreamie powinni go poprostu nazywac Materla, bo jednak Cipao jest jeszcze smieszniejsze niz Cipek, wiadomo tutaj i w srodowisku nadal bedzie Cipek, ale ogolnie powinni inaczej go nazywac..

 96. Podsumowując jeśli to Michał czytasz to już możesz sobie dać spokój z treningami, siąść na kanapie, otworzyć browarka i nie przejmować się niczym. Promocja zrobi wszystko za ciebie :). Wygrała już za ciebie z Babene, z Zikiciem i z Mattem więc i bez twojej pomocy będzie wygrywać dalej 🙂 Co temat z czołowym zawodnikiem KSW to to samo… 🙁

 97. massimo @mmafan: ale kiedy dojdzie do Ciebie, ze ani Mamed nie chce do UFC, ani Materla – czy jak to ujales – reszta do Bellatora. Jaki sens ma pisanie kto gdzie by sobie poradzil?

  to raczej jest na odwrot a uwierz mi ze gdyby dostali propozycje to by polecielo w trybie natychmiastowym 🙂 ufc sie nie odmawia 😉 jest to organizacja nr 1 i jezeli chcesz byc najlepszy to musisz sie tam sprawdzic.

 98. Fajnie miec takiego braciaka.

  Michal ma duzo wieksze szanse zostac mistrzem UFC , niz wy (sceptycy) wygrac w lotka.

  Wiec po co gracie ??

 99. Dobre.

  Wystarczy wyciągnąć z kapelusza jakąś historyjkę o tym, że danym zawodnikiem interesuje się jakaś, bliżej nieokreślona organizacja z USA i dyskusja gotowa. Z drugiej strony po to jest menager, żeby zawodnik nie musiał mówić podobnych bajek.

 100. @LUTEK147: ale o czym ty piszesz??? ja mówię że po tych walkach Michała które widziałem, na moje oko jest tak słaby kondycyjnie i przed wszystkim fizycznie że po prostu w ufc NIE MA SZANS. Do tego przeciętna stójka i zapasy. Nazwałem go przereklamowanym bo ma bardzo dużo fanów i cieszy się dużą popularnością jak na fightera dającego przeciętne walki (Horwich i Babene to nie są wybitni fighterzy którzy dają nadzieję na walki w UFC). zasugerowałem że ta popularność może być zasługa menagera który widać ma łeb na karku.

  Nigdzie nie napisałem że jak Materla weźmie się ostro za treningi to nie wskoczy na poziom wyżej, bo ma talent. Jakby sie tak stało to bym się cholernie cieszył bo nie mam nic do niego, ale potrafię też realnie ocenić czyjeś szanse.

  Której części tej wypowiedzi nie rozumiesz? Prócz tego że nie mam prawa tak mówić bo jestem polakiem… 😀

 101. 1987swad tego babene mozna wybaczyc bo byla to walka na przetarcie ale w pozniejszych walkach nie pokazal poziomu. Mimo ze jego styl bazowy to bjj to jakos nie widzielismy tego w ostatnich walkach.

 102. Mamy w Polsce jednego zawodnika o ktorym mozna powiedziec, ze ma doswiadczenie z amerykanskich klatek i sal treningowych – Tomka Drwala. W jaki waszym zdaniem inny sposob mozna podnosic poziom dyscypliny, metod treningowych jesli nie poprzez treningi i konfrontacje z najlepszymi ? Ewentualny wyjazd Michala, jego treningi i walki, niezaleznie od tego ile ich bedzie i jakim zakoncza sie rezultatem, przyniosa same korzysci nie tylko jemu samemu, ale rowniez wszystkim trenujacym czy sparujacym z nim zawodnikom. To samo dotyczy zreszta Janka Blachowicza i innych majacych szanse wyjazdu. Jesli nie powiedzie sie Materli czy Blachowiczowi ( co oczywiscie w duzej mierze zalezy od tego z kim beda zestawiani ) to moze dzieki ich doswiadczeniom za jakis czas sukces odniosa ich mlodsi klubowi koledzy np. Narkun, Moks czy Strus. Innej drogi po prostu nie ma.
  Jesli zas chodzi o menedzerow to chyba przyklady takiego Petra Soboty czy nawet Irokeza pokazuja jak istotna jest ich rola. Michal Materla ma predyspozycje by stawac sie coraz lepszym zawodnikiem, jak widac teraz ma rowniez fachowa pomoc w tym dazeniu. Jak daleko uda mu sie zajsc nie wiem ani ja ani zaden forumowy Nostradamus. Absolutnie nie wolno mu jednak odbierac szans juz na wstepie. Trzeba najzwyczajniej w swiecie poczekac i zyczyc mu powodzenia.
  http://www.s2c8.co.uk/wp-content/uploads/2010/11/paul-at-counter.jpg

 103. Nie nie… moksa mozemy juz sobie odpuscic,w Heldzie pokladam duze nadzieje 🙂

 104. Dobre.

  Wystarczy wyciągnąć z kapelusza jakąś historyjkę o tym, że danym zawodnikiem interesuje się jakaś, bliżej nieokreślona organizacja z USA i dyskusja gotowa. Z drugiej strony po to jest menager, żeby zawodnik nie musiał mówić podobnych bajek.

  W sumie prawda, ale skąd pewność, że to bajka?

 105. 1987SWAD,

  To ja w takim razie się pytam, której części wywiadu ty nie zrozumiałeś i oceniasz szanse Michała w UFC na podstawie jego traźniejszych umiejetności ? Przecież tam wyraźnie jest, że to są plany najszybciej na 2013 rok. Jaki cel w tym masz, żeby wyrokować o tym teraz to nie mam pojęcia. Nie posądzam cię o niechęć do Cipka, bo jak sam napisałeś nie chodzi tu o to. Możesz mi objaśnij o co chodzi, bo jeżeli chcesz sobie po prostu podebatować o czymś niewiadomym to jest kilka tematów, w których nie musisz się opierać na rzeczach nieistotnych. Jeżeli za rok będzie takim samym zawodnikiem jak teraz to znajdę twoje posty z tego tematu i podpiszę się pod nimi rękoma i nogami, ale póki Michał jest w tym miejscu, a plany są w tamtym to pompowanie balona pt. "zapomnij o UFC" jest w mojej opinii zbędne. Oczywiście masz prawo tak napisać, ale ja mam takie samo powątpiewać w sens tego twierdzenia. 

  Pozdrawiam i więcej wiary chłopie, więcej wiary… 🙂

 106. @GLF

  Za dużo Columbo z sieci oglądam ostatnio. I wszędzie widzę jakieś nieścisłości. 🙂

  Macie już jakiś sygnał o zainteresowaniu Michałem za oceanem?
  Tak.

  -> (no, nowa organizacja z Alaski chce, żeby walczył o puchar bieguna północnego)

  Z UFC?
  Nie bezpośrednio. Nie mogę za wiele zdradzać, więc powiem tylko, że jesteśmy w trakcie sondowania możliwości treningowych dla Michała. Kontaktując się z ośrodkami treningowymi, dostaliśmy informację, że interesuje się nami pewna organizacja.

  -> (pewnie, ktoś z jakiegoś ośrodka treningowego w USA wie coś o konkretnym zawodniku z Polski – i to więcej niż sam zawodnik – ktoś, jakiegoś, coś wykluczają konkretnym)

  Czyli są szanse na to, że w 2012 roku Michał będzie walczył za oceanem?
  Nie. W 2012 nie ma na to szans. Przyjęliśmy z Michałem, że to się nie wydarzy w najbliższym roku.

  Zaraz. PEWNA ORGANIZACJA się interesuje, ale nie ma planów walki dla niej. HĘ?

  Już to widzę: Michał Materla vs. TBA o pas PEWNEJ ORGANIZACJI 😀

  Dla mnie część odpowiedzi na pytania to bajki. ALE. Dobrze to rokuje dla kariery Michała Materli – jego menager jest zorientowany w sposobach budowania zainteresowania danym zawodnikiem.

  1. Umawia się na wywiad.
  2. Na „ciekawsze” pytania odpowiada, nie mówiąc nic konkretnego, ale jednocześnie sugeruje, że coś jest na rzeczy („nie mogę za wiele zdradzać”, „pewna organizacja” itd.).
  3. Ludzie komentują, interesują się, pojawiają się nadzieje związane z danym zawodnikiem, jego wartość rośnie.
  4. Super, o to chodzi. Tak trzymać. (chyba, że jesteś zajebisty jak Nick Diaz)

 107. Powiem tak, dla UFC najbardziej rozchwytywanymi zawodnikami są tylko mamed khalidow i marcin held, oby dwaj mogli by tam walczyć, lecz pierwszy chce walki w polsce na ksw a drugi został zwerbowany przez bellator, i tam coś czuję ze długo zostanie.

  Reszta co są blisko, to tylko materla janek ew. kornik, każdy z tych zawodnikow jest w szczytowej formie, więc tak, jeśli miał bym oceniać kto jest blisko kto daleko dojścia do UFC z tych 3 w kolejności to tak:
  Materla, Kornik, Janek

  Ale każdy powinien dostać test, i kto go zda czyli chodzi o wygraną, no to wtedy podpisuje kontrakt z UFC.
  powiem jedynie, że najlepiej jak by mamed do ufc przeszedł, wtedy byśmy mogli oglądac gale chyba na polsacie, ale nie ma pewności, ale już wieksza szansa, bo gdy np przejdzie janek czy materla to nadal orange sport, a ja tego kanalu nie mam niestety ;/

  Ale w sumie dla mnie dobrze gdy jest ksw, oczywiście moglo by 2 zawodnikow tam przejsc, a reszta niech zostaje i niech robi swoje, niech ksw ściąga coraz lepszych zawodnikow i niech robi konkurencje dla UFC.

  KSW powinno ściągać gwiazdy z zagranicy, które są rozchwytywane przez jakiś kraj, to był by dobry marketing, np. Bob sapp w ameryce wielu ludzi by oglądało ksw dzięki sapowi, albo jakąs legendę z wagi ciężkiej co w japoni walczyła, albo japończyk jakaś legenda, to by się sprzedało nawet za granicą, bo wiadomo pudzian przyciągnął pół polski przed telewizory, tak samo najman i saleta, ok polska ogląda, ale co z tego gdy UFC oglądają wszyscy co interesują się mma z całego świata + w ameryce zwykli ludzie.

  Jak dla mnie powinni dać w najbliższym czasie na ksw cipkowi kogoś do rewanżu, np evengeliste chodź mało możliwe, lub antonio mendesa, albo moise rimbona to by można powiedzieć wyrównało rekord cipka
  akurat dobrze się składa 3 walki w roku by stoczył cipek, na 3 galach ksw.
  pierwsza z Mendesem, potem Rimbon a na koncu evangelista.

  Jankowi by dali Andre Fyeeta na rewanż później Houston Alexander a później albo Ryan Jimmo albo UFC.

  a żeby nie zabrkało kornika to mu bym dał na 2012 rok takich rywali:

  niko puhakka, a potem rewanż z mcgregory notoriuousem

  oczywiście nie iwadomo jak by sie potoczyla kazda walka to tylko propozycje tak z nudów.

  pozdro mam nadzieje że w 2013 jak nie bedzie konca świata zobaczymy materle w UFC.

 108. Bob Sapp nie jest żadną gwiazdą w USA i nikt tam się nim nie interesuje. Po za tym nie bardzo rozumiem po co KSW ma się kierować tym co się sprzeda zagranicą.

  Mendes,Rimbon i Cyborg wszyscy walczą w innej wadze niż Michał.

  Andre Fyett? Poważnie? Houston Alexander już odmówił walki z Jankiem. Ryan Jimmo podpisał kontakt z UFC.

 109. Cyborg na pewno byłby zadowolony gdyby nie musiał robić wagi przed walką, jestem więc niemal pewny że gdyby Strikeforce nie robiło mu problemów to zgodziłby się na rewanż z Cipkiem.

 110. Rzeczywiście tekst o tym, że przy okazji załatwienia gymu dla cipka wypłynął temat zainteresowania ze strony jednej z organizacji………… to nie brzmi prawdopodobnie. Nie chcę nawet myśleć/ zastanawiać się jak mogło być to możliwe: ) nie mam takiej wyobraźni.
  Co do szans Cipka, w UFC, to uważam, że są znacznie słabsi fighterzy w UFC niż on w jego dywizji. Trzeba się próbować, żeby wiedzieć gdzie się jest w świecie MMA. Życzę Michałowi, żeby zawalczył w UFC, dobry plan 3 walki w 2012 roku i 2013 UFC.

 111. Venom, umówmy się na rynku MMA, w wadze średniej KSW ma i będzie mieć wielkie problemy z przeciwnikami klasy UFC dla Mameda. To samo będzie z Cipkiem. W lhw też nie jest znacznie lepiej. Nic nie zrobimy, rynek mma wygląda tak jak wygląda. Umówmy się- galę na światowym poziomie trudno jest zrobić Bellatorowi, który ma „stajnie” fighterów znacznie bogatszą niż KSW. Trzeba się pogodzić, ze będziemy mieć dobry event w Polsce, ale na poziomie europejskim, a nasi będą walczyć z trzecim garniturem światowego mma. Tak musi być bo pierwszy i drugi garnitur będzie w UFC i w niektórych przypadkach w SF i Bellatorze. Przecież Irwin, Lindland , Taylor, Soko i inni wybierają KSW tylko dlatego, że w Ameryce PŁN duże organizacje ich nie chcą.

 112. Mamed i Cipek muszą iść dalej inaczej bedą się cofać, a latka lecą.

 113. Zagraniczni fighterzy, którzy walczyli ostatnio w KSW miejsca w rankingu Fightmatrix:

  MW. 29. Taylor, 48. Horowich, 77. Lindland, 126. Zikic
  LHW. 43. Sokoudjou, 109. Irwin
  HW. 103. Thompson

  Takich mamy fighterów na galach KSW, trzeci garnitur światowego mma, a w niektórych przypadkach nawet czwarty i to nie jest do końca wina KSW, bo na rynku jest pusto. A Bellator i inne organizacje w Europie, Azji i mniejsze eventy w Ameryce Płn. muszą na tym „biednym” rynku rekrutować, więc jest trudno znaleźć dobrych fighterów i będzie coraz trudniej. Jedyne wyjście to zbieranie „wyrzutków” z UFC i SF. Więc najlepsi polscy fighterzy powinni patrzeć się i marzyć o tym UFC i dlatego popieram Cipka i jego Menadżera bo myślenie w stylu Mameda „ ściągnijmy bardzo dobrych fighterów do KSW” nie jest realne. Tak jak to że Lombard będący na szczycie zawalczy w KSW w Polsce, ktokolwiek w to wierzy musi udać się do lekarza.

 114. tylko wezcie pod uwage ze Mameda na pewno nie zestawia z lombardem bo wtedy by czar prysl,dalej beda mu sprowadzac zawodnikow kategori pomiedzy B a C.
  Lombard to A i kawul zdaje sobie z tego sprawe

 115. Mmafan ja nie mówię o poziomie sportowym Lombarda. Ale o realności sprowadzenia go do KSW. Nigdy do tego nie dojdzie, dopóki Lombard jest na szczycie Bellatora. Bellator nie wyśle swojej gwiazdy do POLSKI!! Podpisali kontrakt z Spike, oni muszą zbierać gwiazdy i promować je w USA a nie w Europie. Śmiem twierdzić, że nawet za 300 tyś USD Bellator nie zgodziłby się na wysłanie Lombarda do Polski………. A KSW nie zapłaciła by nawet 100 TYŚ USD za gościa, gdyż jest anonimowy w PL- i nie warto wydać takiej kasy, aby zadowolić kilku ludzi, którzy wiedzą, że przeciwnicy Mameda to druga liga MW na świecie. Jak ktoś jeszcze napisze o Lombardzie w KSW, to proponuje dać mu Bana za – nie boję się tego napisać Głupotę!!!

 116. jak dla mnie teraz Michał powinien dostać kogoś pokroju Taylora – niech się sprawdzi na tle zapaśnika i dopiero będzie można powiedzieć coś o jego ewentualnej karierze w UFC.
  W ogóle to odnoszę wrażenie, że jest takie przekonanie na forum, że Materla to idzie teraz do UFC, dostaje baty od Sonnena i wraca z podkulonym ogonem do PL. Ludzie, dopiero treningi z najlepszymi i walki z 3ecim garniturem UFC wprowadzą go na ten wyższy poziom, którego nigdy nawet nie powącha w KSW. Ja uważam, że Michał na dzień dzisiejszy nie ma umiejętności do walki z TOP 10 UFC, ale nie dzisiejsze umiejętności się liczą, a potencjał. Przecież prawie nikt (nie liczę inkorporacji zawodników z przejętych organizacji) nie przychodzi do UFC jako w pełni ukształtowany fajter.

 117. kingdante mysle ze za 300tys $ zgodziliby sie na pewno,tak sie zastanawialem w sumie jaki hector ma kontrakt z bellatorem. Jak patrzylem na jego rekord to walczac w bellatorze mial walki w innych organizacjach wcale nie wiekszych od ksw wiec mysle ze z tym sprowadzeniem nie byloby az takiego problemu chyba ze zmienil mu sie kontrakt i musi walczyc jedynie w swojej organizacji

 118. Bellator pozwala walczyć swoim zawodnikom na innych galach, ale w przypadku czołowych zawodników matchmaker organizacji Sam Caplan musi zatwierdzić rywala.

 119. KingDante – no to ja idę pierwszy do tego lekarza, chociaż za " głupiego" się nie uważam, ale obiecaj,że i Ty coś zrobisz, jeśli Mamed zawalczy z Hectorem 🙂

 120. Irokez miał zrobić wielką karierę w USA. Wygrał z Njokuani, ale później przegrał z przeciętniakiem i z Kornikiem na KSW… Fakt Njokuani jest dobrym zawodnikiem, ale klasę zawodnika poznaje się po tym jak potrafi utrzymać swoją formę przez dłuższy czas.
  Teraz jest taki sam ,,szał” na Materle. Z Horwich’em ta pierwsza runda kompletnie mu nie wyszła, a przecież Amerykanin ostatnio nie ma jakieś imponującej passy wygranych. Życzę Materli jak najlepiej, ale IMO jeśli już przechodzić do UFC to tylko po to aby się tam dłużej utrzymać. Zobaczymy kogo mu dadzą na następne KSW.

 121. Moim zdaniem cipek ma większe szanse na egzystencje w UFC niż Janek Błachowicz.

 122. @ mmafan: UFC się nie odmawia? Ok, ale gdy można na tym coś zyskać. Zadam Ci 2 pytania: jak myślisz ile wg Ciebie zarabia mamed za walkę w KSW (tak orientacyjnie)? Pomyślałeś sumę, ok. To teraz ile dostałby w UFC? Santiago, który ma w USA dużo lepiej wyrobioną markę miał 36k $. Ile dostałby Mamed? Ze 20 + 20 za ew. wygraną? I po co mu to? Skoro tu dostaje pieniądze w moim odczuciu lepsze (choć to tylko przypuszczenia) za walkę ze średniakami

  @king dante: może nie widzisz kolego róznicy, ale podajesz pozycje rankingowe zawodników po porazkach z Polakami. Niektórzy z nich spadli zdecydowanie. Tam jest taka opcja by sprawdzić historyczny ranking. Wybierz więc daty przed ich walkami w KSW i wrzuc na forum ich pozycje z tamtego czasu. A potem poownaj ich pozycje z pozycjami zawodników, którzy są w UFC, ale nie są brani pod uwagę przy walkach mistrzowskich. Spróbuj, to nie takie trudne, a może przestaniesz piep… o garniturach i innych częściach garderoby

 123. Mamed o 20k $ za walkę? Nie no leżę i kwiczę.
  Powróciłem na te forum bo jak widzę te brednie które tu niektórzy piszą to mi ręce opadają. Pamiętam gdy wszyscy mnie objechali bo napisałem że zarobki w KSW są w okolicach 12 tys PLN za walkę. Nagle unieśli się wielcy znawcy i mimo że sami nic nie wiedzieli zjedli mnie za to że nie chciałem napisać skąd to wiem.
  Zabawne jest to że wiem ile zarobiło paru zawodników na gali MMA Attack i jak słucham wywiadów w których L&K wypowiadają się w tonie sugerującym chęć ściągnięcia co niektórych z tych zawodników to zastanawiam się czy stać ich na zapłacenie im gaży ok czterokrotnie większej niż ta którą proponowali im ponad rok z hakiem temu.
  A teraz odnośnie tematu. Czy Cipek ma szanse powalczyć w UFC. Owszem ma jednak że musiałby przejść na zawodowstwo. Nie czytam wszystkich wypowiedzi na forum i może ktoś tu co niektórych uświadomił ale w naszym kraju chyba poza Pudzillą nie mamy ani jednego zawodowca w MMA. Przez pojęcie „zawodowiec” mam na myśli poświęcanie się tylko temu sportowi i dzięki niemu zarabianie na życie. Których z chłopaków ma taki komfort że może skupić się tylko na ćwiczeniu a nie musi zawracać sobie dupy dodatkową pracą?
  Pamiętam te oburzenie gdy Górski powiedział jak KSW działa na prawdę i że zarabiając takie pieniądze jakie daje KSW nie da się być zawodowcem. No bo czy normalny człowiek jest w stanie wyżyć zarabiając max 30 tysięcy złoty rocznie ( powiedzmy 2 walki w roku za każdą 15 tysięcy – choć nie wydaje mi się by choć połowa zakontraktowanych polskich zawodników w KSW tyle dostawała). Ano się nie da, trzeba dorabiać stojąc na bramce, będąc strażakiem etc etc.
  Tak więc reasumując. Cipek ma szanse bo jest młodym i zdolnym chłopakiem ale musi się poświęcić treningom i nie zawracać sobie głowy niczym innym.

 124. Mamed o 20k $ za walkę? Nie no leżę i kwiczę.

  Powróciłem na te forum bo jak widzę te brednie które tu niektórzy piszą to mi ręce opadają. Pamiętam gdy wszyscy mnie objechali bo napisałem że zarobki w KSW są w okolicach 12 tys PLN za walkę. Nagle unieśli się wielcy znawcy i mimo że sami nic nie wiedzieli zjedli mnie za to że nie chciałem napisać skąd to wiem. 

  Zabawne jest to że wiem ile zarobiło paru zawodników na gali MMA Attack i jak słucham wywiadów w których L&K wypowiadają się w tonie sugerującym chęć ściągnięcia co niektórych z tych zawodników to zastanawiam się czy stać ich na zapłacenie im gaży ok czterokrotnie większej niż ta którą proponowali im ponad rok z hakiem temu. 

  A teraz odnośnie tematu. Czy Cipek ma szanse powalczyć w UFC. Owszem ma jednak że musiałby przejść na zawodowstwo. Nie czytam wszystkich wypowiedzi na forum i może ktoś tu co niektórych  uświadomił ale w naszym kraju chyba poza Pudzillą nie mamy ani jednego zawodowca w MMA. Przez pojęcie "zawodowiec" mam na myśli poświęcanie się tylko temu sportowi i dzięki niemu zarabianie na życie. Których z chłopaków ma taki komfort że może skupić się tylko na ćwiczeniu a nie musi zawracać sobie dupy dodatkową pracą?

  Pamiętam te oburzenie gdy Górski powiedział jak KSW działa na prawdę i że zarabiając takie pieniądze jakie daje KSW nie da się być zawodowcem. No bo czy normalny człowiek jest w stanie wyżyć zarabiając max 30 tysięcy złoty rocznie ( powiedzmy 2 walki w roku za każdą 15 tysięcy – choć nie wydaje mi się by choć połowa zakontraktowanych polskich zawodników w KSW tyle dostawała). Ano się nie da, trzeba dorabiać stojąc na bramce, będąc strażakiem etc etc.

  Tak więc reasumując. Cipek ma szanse bo jest młodym i zdolnym chłopakiem ale musi się poświęcić treningom i nie zawracać sobie głowy niczym innym. 

 125. Witaj kokos znaczy sie cycu,zawodowcem takim jest wlasnie mamed..

  btw to tak wygląda ban na forum? kasuje sie konto i tego samego nie mozna inne zalozyc?

 126. To nie jest chyba Kokos. On zawsze zaczynał zdania z małej litery.

 127. Przemku GENIUSZU, Panie i Władco. Strzelaj dalej. Nie bedziesz mnie pamiętał z tego forum bo napisałem tu wcześniej chyba z 2 posty. No ale jeśli lubsiz możesz mnie nazywac kokosem kimkolwiek on dla Ciebie jest 😉

  Co do Mameda, nie kłócę się bo tu akurat mam poważne braki. Wydawało mi się że Mamed ma sklep z ciuchami ale mogło mi się coś pokiełbasić. tak czy inaczej o zawodostwie pisałem raczej w aspekcie całości a nie gwiazgy KSW jaką jest Mamed.

  Od razu żebyśmy nie tracili czasu na głupoty-Mameda uważam za prawdziwy diament polskiego MMA i nie jestem zadowolony że nie walczy z mocniejszymi bo wydaje mi się że mógłby być w TOP5 swojej wagi na świecie.

 128. To nie kokos.

  A ty Cycu wrzuć trochę na luz, na temat zarobków w KSW (Mameda i Michała) też wszystkiego nie wiesz.

 129. Już się uspokajam 🙂 

  Ps. pewnie że nie wiem – jednak są rzeczy które wiem z 1 ręki i są to informacje pewne.

 130. a ja wiem cos z 7 wody po kisielu i mamed za ostatnie 3 walki zarobił niezle auto i sporo odłożył:) nie narzeka na pewno patrzac na zarobki santiago w UFC nie było mu głupio:) Ps. w sengoku za 2 walki zarobił tyle co tu za ostatnią:)

 131. @pretorian88
  Ale Mamed nie żyje z samych walk, dlatego może sobie z walk odkładać a z biznesu żyć. Proste i logiczne 😉

 132. I tym samym Sebbeks znalazles kolejny powod, ktory pewnie trzyma Mameda w Polsce. Wiadomo jakie jest ryzyko walk w USA. Wyobrazmy sobie sytuacje, ze Mamed wyjezdza i przegrywa 3 walki, a po tym wraca. Czy to nie odbiloby sie na jego biznesie? Moim zdaniem na pewno, bo facet w majtkach od zawodnika, ktory przegrywa nie bylby juz taki maczo w oczach dziewczyny 😉

  A ty cycu czy jak Ci tam, probujesz przykozaczyc, a nie podajesz konkretow. Lezysz i kwiczysz? To Twoim zdaniem ile dla Dany wart jest Mamed? Pytanie czysto teoretyczne

 133. Ciekawe nagranie i mega ftopa na końcu ("bohater – Marcin Materla")

 134. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 135. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 136. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 137. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 138. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 139. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 140. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 141. I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

  bo to rzut monetą?

 142. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 143. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 144. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 145. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 146. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 147. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 148. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 149. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 150. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 151. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 152. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 153. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 154. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 155. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 156. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 157. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 158. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 159. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 160. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 161. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 162. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 163. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 164. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 165. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 166. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 167. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 168. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 169. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 170. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 171. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 172. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 173. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 174. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 175. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 176. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 177. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 178. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 179. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 180. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 181. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 182. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 183. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 184. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 185. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 186. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 187. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 188. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 189. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 190. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 191. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 192. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na galach UFC.Bethe będzie betem gali i liczę na jej wygraną.

 193. Tym razem coś średnie te typy. Ta gaka obfituje w całą masę potencjalnych value, ale ten typ z walką w HW to akurat taki strzał w kolano. Soa to ogór, nawet zeta nie postawię na tego leszcza po jego pierwszej walce w UFC :D.

  Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3)
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0)
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6)
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2)

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D.

 194. Co tu dużo pisać propsy za artykuł, analiza wnikliwa, podejście jak najbardziej profesjonalne. Słowa uznania za profesjonalizm w podejściu do tematu kieruje głównie w stronę Szadego, do Ciebie Tomaszu Ch. oczywiście też, ale jak to maryjan trafnie ujął " Wołoszański', to "Wołoszański", taka praca Panie. 😉

  Co do samych typów,to o Bethy Correia smaruję na forum pozytywy od dwóch dni. Zgadzam się z opinią w stu procentach. Za samą argumentację powinien świadczyć fakt, że postawiłem na nią 40 GBP w singlu.

  Na walkę Barry vs Palelei nie stawiam. To może pójść w obie strony, co przy w miarę stonowanym kursie nie przedstawia się atrakcyjnie bukmachersko.

 195. Tomaszu, ja wiem, że to nie Twoja wina. Po prostu Szady był szybszy i podprowadził atrakcyjniejszy kurs. Na Palalei miałem stawiać do czasu, kiedy natknąłem się na bardziej atrakcyjną ofertę ( Correia ). Postanowiłem wtedy anulować wątpliwe typy ( Hunt, Palelei ) i włożyć wszystko w moim zdaniem lepsze value. A że się odgryziesz na następnej gali, nie wątpię. 😉

 196. Przepraszam, ze tak późno, ale byłem "unplugged" i kto wie, czy za chwilę mnie nie odłączą. Moje kupony (wszystko standardowa stawka – oprócz Cado, którego puściłem za połowę "standardu"):

  Correira 2.85
  Te Huna 1.88
  Hester 2.26
  Big Foot 1,72
  Mizugaki + Scoggins 1.92
  Strus 2.50
  Azaitar 1.45
  Thompson + Azaitar 2.03
  Cado Simon 3.45

 197. Orestos, pisałem już na forum wcześniej, że mam Oliego na kuponie i trochę tego żałuję, ale niech się dzieje co chce – nie będę robić kontrkuponu. 🙂

 198. @Zychal

  Oczywiście, że nie mam zakazu. 🙂 Nie udzielam się tylko w temacie bukmacherskim, bo nie podobało mi się w jaki sposób prowadzący go się do mnie odnosił i w sumie tyle w tej kwestii.

 199. Ja nie jestem drażliwy – po prostu nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą. 🙂 I skończmy ten pudelkowy temat. 😉

  Nie było możliwości się ustosunkować do analizy Tomka, ale w sumie w zupełności się z nią zgadzam. Dodam tylko, że warto sobie przypomnieć (albo obejrzeć pierwszy raz, jeśli ktoś jeszcze nie widział) walkę Barry'ego z Cheickiem Kongo. Polecam!

 200. Hahaha, aż muszę zobaczyć ten pojedynek grubasów-ogórasów. Ale mi trafiło się więcej value, a poza tym były lepsze :-).

  "Fajne zestawienia do typowania to:

  185 lbs: Dylan Andrews (17-4) vs. Clint Hester (8-3) OK, choć jak widzę na farcie
  135 lbs: Julie Kedzie (16-12) vs. Bethe Correia (6-0) OK
  205 lbs: Mauricio Rua (21-8) vs. James Te Huna (16-6) – LIPA, kiczowaty bet.
  185 lbs: Caio Magalhaes (6-1) vs. Nick Ring (13-2) – OK

  I oczywiście Jotko za 2,75 :D. – OK "

 201. Graty za Correire, też chciałem postawić ją i Hestera – ale już kasy nie miałem na buku :C
  Wyszedłem na -1zł, bo kierwa połączyłem Shoguna z under 1,5 w Bader/Perosh. Za to hajs zgarnąłem na over 1,5 Hunt/Silva.

 202. Ajajaj! Aż mnie skręcało, jak Palelei, Hester i Correia na których postawiłem w lidze wchodzą po zajebistych kursach, a ja nie mam z tego ani grosza :/ ale postanowienie to postanowienie. Do końca roku odpuszczam bukmachera.

 203. To był piękny weekend. Z 9 kuponów nie weszły tylko 2, z czego jeden był za połowę stawki.

  Jestem z siebie dumny, że udało mi się tak dobrze rozpracować walkę Correira – Kedzie. Nawet split-decision przewidziałem. 🙂

  Piotrek Strus, którego polecałem w poprzedniej analizie Betsafe też wszedł po bardzo ładnym kursie. 🙂

 204. Dzięki Szady za polecenie Strusa. Pewnie postawiłbym na Horwitcha, co do Correia, to za nią propsów ode mnie nie dostaniesz, bo obaj sami ją wyhaczyliśmy bez pomocy innych. :-). Pozdro

 205. Pietagoras, mam już jeden typ na najbliższą galę UFC na zawodnika, który na tapology jest underdogiem i mam nadzieję, że dla bukmacherów też taki będzie. Ciekawe, czy tym razem też się tak zdarzy, że będę miał już napisaną analizę i czekał na publikację, a Ty mnie uprzedzisz na forum. 🙂

 206. rozumiem, ze Court McGee broni sie sam, na niego kurs rowniez byl wysoki w pewnym momencie, a za chwile zaczal dyrastycznie spadac… 🙂

  zgadzam sie z analiza Greena. w walce Faber – MacDonald jestem tak rozdarty, ze nie wiem kogo mialbym obstawic, obu lubie. ciekaw jestem tego Makovsky'ego.

  na Castillo nikt nie liczy? :>

 207. Green zagrany co to reszy to stawialem na johnsons i fabera w dublu i na moje oko ma spora sznse na wejscie.

  dobra robota:P

 208. Podoba mi się analiza Fabera z Macdonaldem chyba jeden z nielicznych na forum zagrałem Maydaya bo zawsze jestem za młodymi wilkami i jestem przekonany ,że to jest jego czas choć porażka z Urijahem nie jest żadną ujmą.Co do Makovskiego to może być różnie jest Underdogiem przez duże U ale mam go chyba na jednym kuponie i taśmie spierdoli to płaczu nie będzie ale wole żeby zaskoczył i sprawił mała niespodziankę.Jeśli chodzi o walke o pas to wynik może iść w każdą ze stron ostatnio był split i czuje ,że teraz będzie podobnie chyba ,że któryś zaskoczy i będzie przed czasem.Postawiłem na Mysze ale Benevidez jak najbardziej nadaje się na mistrza.Najbardziej jestem pewien Greena i wyczuwam KO.

  Po raz kolejny świetna robota Panowie.

 209. @baju

  Oczywiście mam kupon z McGee. 🙂 Zdążyłem wyhaczyć jak było 2.02.

  Court jest faworytem, ale Laflare'a nie można lekceważyć. To wyborny zapaśnik, który bardzo fajnie się pokazał w ostatniej walce. Obstawiam przeciwko nie mu ze względu na to, że wziął walkę w zastępstwie kilka tygodni temu, a McGee miał pełny obóż przygotowawczy + to, że w niższej kategorii dobrze się prezentuje i ma całkiem dobre tdd.

 210. szady co tam jeszcze zagrales?, ukrywasz kupony:D:-)?

  Kiras@

  SZady zawsze ,,pokazywal" i jak pamiec mnie nie myli to zle na tyym nie wychodzil 🙂

 211. Szademu się pewnie udziela reguła mojego koleszki który nie pokazuje kuponów bo myśli ,że pokazywanie przynosi pecha i kupon mu wleci jak nikomu nie pokaże 🙂 oczywiście głupie żarty pucuj sie Szady co tam puściłeś 😀

  @Zychal dobrze o tym wiem 😀 robie sobie takie podśmiechujki małe

 212. Dobrze wiecie, że ja się nigdy nie boję ujawniać swoich kuponów przed galą. 🙂

  Każdy za tą samą stawkę:
  Benavidez 2.07
  Mendes przez KO/TKO/DQ 1.85
  McGee 2.02
  Bowling 1.94
  Ozkilic + Jorgensen AKO 1.91
  Green 2.27

  Rozważam dołożenie trochę pieniążków na McGee i Greena. Na spokojnie to przemyślę do jutra wieczora.

 213. Pozwolę sobie skopiować co postawiłem:

  Johnson • 1,794
  Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25
  McDonald • 2,35
  Lauzon/Danzig under 2,5 • 1,92
  Johnson + Mendes + Lauzon + Barboza + Healy • 6,78
  McKenzie • 3,0
  Healy + Mendes • 1,98

 214. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 215. Mendes/Lentz under 2,5 • 2,25

  Podoba mi się. Teraz jest już mniej. Ja zagrałem na Mendes by KO/TKO i mam na to cały pojedynek. 😉 Ale w sumie ten Twój typ bardziej atrakcyjny się wydaje.

 216. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 217. Ja mam powązny problem z wytypowaniem kogoś z walki wieczoru. Albo Demitrious wygra decyzją, albo będzie TKO od Benavideza.

  Faber raczej wygra z młodym McDonaldem, którego bardzo lubię. Ciekawe walki się zapowiadają, a OS kurde nie puszcza jej w TV ;/

  Bardzo dobra analiza panowie!

 218. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 219. Jak dla mnie kurs na Uyenoyame również jest zawyżony, i nie wiem czy nie zaryzykować i nie puścić parę groszy.

 220. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

 221. Kurwa McGee już za 1.75…. Leci kurs na łeb na szyję, chyba jednak nie postawię tego, bo powyżej dwóch było to warte ryzyka, a teraz nie widzę w tym aż tak atrakcyjnego kursu.

 222. A gala Saffiedine vs Lim? Może byśmy ją odpuścili 😉 za dużo no-name'ów jak dla mnie 🙂

  Co na to reszta użytkowników?

 223. A gala Saffiedine vs Lim? Może byśmy ją odpuścili 😉 za dużo no-name'ów jak dla mnie 🙂

  Co na to reszta użytkowników?

 224. no szkoda, w podsumowaniu typera KSW było o tej gali, myślałem, że zadebiutuje, ale żeby nie siedzieć „o suchym ryju” rzucam to co gram:

  Edson Barboza + Abel Trujillo + Sam Stout + Urijah Faber = ako ~5 stawka : 3/10
  Bobby Green 2.27 stawka: 2/10
  Zach Makovsky 3.35 1/10
  Mac Danzig 2.45 2/10

 225. no szkoda, w podsumowaniu typera KSW było o tej gali, myślałem, że zadebiutuje, ale żeby nie siedzieć „o suchym ryju” rzucam to co gram:

  Edson Barboza + Abel Trujillo + Sam Stout + Urijah Faber = ako ~5 stawka : 3/10
  Bobby Green 2.27 stawka: 2/10
  Zach Makovsky 3.35 1/10
  Mac Danzig 2.45 2/10

 226. Przekonałem się do Barbozy i poszła szalona taśma (stawka standardowa):

  Barboza + Mendes + McGee + Jorgensen. AKO 3.86

  Nie pamiętam kiedy ostatnio postawiłem czwórkowy kupon, ale raz na jakiś czas można zaryzykować. 🙂

 227. Przekonałem się do Barbozy i poszła szalona taśma (stawka standardowa):

  Barboza + Mendes + McGee + Jorgensen. AKO 3.86

  Nie pamiętam kiedy ostatnio postawiłem czwórkowy kupon, ale raz na jakiś czas można zaryzykować. 🙂

 228. Ja za rok zaczynam typowanie, skończę osiemnastkę i zaczynie się zabawa 😀 Będe musiał ogarnąć parę spraw (typu kursy) i obstawiać będę chyba na necie.

  @Szadzior, wpadniesz z kuponem, bo McGee przegra 🙂

 229. Ja za rok zaczynam typowanie, skończę osiemnastkę i zaczynie się zabawa 😀 Będe musiał ogarnąć parę spraw (typu kursy) i obstawiać będę chyba na necie.

  @Szadzior, wpadniesz z kuponem, bo McGee przegra 🙂

 230. UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2

  7Kupon:

  1.Chad Mendes – Nik Lentz Typ1 Kurs:1.15

  2. Danny Castillo – Edson Barboza Typ2 Kurs:1.32

  3. Scott Jorgensen – Zach Makovsky Typ1 Kurs:1.33

  AKO:2.02 Stawka:podstawa

  dalem jeszcze cos takiego, mcgee lacznie mam za 100 licze na niego :)green za 50

 231. UFC on FOX 9: Johnson vs Benavidez 2

  7Kupon:

  1.Chad Mendes – Nik Lentz Typ1 Kurs:1.15

  2. Danny Castillo – Edson Barboza Typ2 Kurs:1.32

  3. Scott Jorgensen – Zach Makovsky Typ1 Kurs:1.33

  AKO:2.02 Stawka:podstawa

  dalem jeszcze cos takiego, mcgee lacznie mam za 100 licze na niego :)green za 50

 232. Mam do obrócenia 400zł na promocji w Betssonie,myślę nad Faberem i Johnsonem,no i jakieś trzecie wydarzenie do tego.Co wydaje się wam pewniejsze,McGee,czy Mendes-Lentz poniżej 2.5 rundy?

 233. Mam do obrócenia 400zł na promocji w Betssonie,myślę nad Faberem i Johnsonem,no i jakieś trzecie wydarzenie do tego.Co wydaje się wam pewniejsze,McGee,czy Mendes-Lentz poniżej 2.5 rundy?

 234. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 235. Puściłem 3 kupony za małe sumki

  1) Macdonald + Mendes + McGee – po kursie 5,05

  2) Green + Jorgensen + Mendes przez KO – po kursie 5,59

  3) Jorgensen + Lauzon + Mendes + Johnson – po kursie 4,1

  Wszystko za jednakową stawkę , zobaczę co z tego będzie

  Mam Chada na kazdym kuponie, ale by była niespodzianka jakby przegrał 🙂

 236. Gdzie polecacie założyć konto? Na daną chwilę zarejestrowałem się w bet-at-home, ale jeszcze nic nie przelałem. Proszę o opinie:)

 237. Gdzie polecacie założyć konto? Na daną chwilę zarejestrowałem się w bet-at-home, ale jeszcze nic nie przelałem. Proszę o opinie:)

 238. Puczi,dzięki za sugestie.^W betclicu i expektcie masz promocje,że do 200/225zł nawet jeśli przegrasz zakład,to i tak zwrócą ci kasę na konto,także proponuję skorzystać z promocji póki są dostępne,a potem możesz sobie grać gdzie chcesz,betsafe ma nienajgorszą ofertę.

 239. Puczi,dzięki za sugestie.^W betclicu i expektcie masz promocje,że do 200/225zł nawet jeśli przegrasz zakład,to i tak zwrócą ci kasę na konto,także proponuję skorzystać z promocji póki są dostępne,a potem możesz sobie grać gdzie chcesz,betsafe ma nienajgorszą ofertę.

 240. Bonus rodem z betssona ma jeden problem jeśli chcesz stawiać na UFC,ponieważ zakład musi być rozliczony w ten sam dzień co został postawiony. Mówiąc krótko trzeba stawiać na główną kartę po północy lub na wcześniejsze walki i liczyć,że skończą się do północy.

 241. Bonus rodem z betssona ma jeden problem jeśli chcesz stawiać na UFC,ponieważ zakład musi być rozliczony w ten sam dzień co został postawiony. Mówiąc krótko trzeba stawiać na główną kartę po północy lub na wcześniejsze walki i liczyć,że skończą się do północy.

 242. ok, dzięki. Jeśli możecie jeszcze powiedzieć mi dokłądniej jak działą ten bonus: wpłącam załóżmy 200 i 200 mam bonusu. Jak mam to rozumieć. Rozjaśnijcie proszę

 243. ok, dzięki. Jeśli możecie jeszcze powiedzieć mi dokłądniej jak działą ten bonus: wpłącam załóżmy 200 i 200 mam bonusu. Jak mam to rozumieć. Rozjaśnijcie proszę

 244. wpłacasz 200zł i jeśli przegrasz to zwracają ci te 200zł na konto tak,że możesz je od razu sobie wypłacić.W innych bukach z reguły jest tak,że nawet jeśli zwrócą ci pieniądze po przegranej,to potem musisz jeszcze spełnić inne warunki,np zagrać po kursie 1.5,żeby można było te pieniądze wypłacić.Tutaj w razie przegranej nie masz żadnego ryzyka.

 245. wpłacasz 200zł i jeśli przegrasz to zwracają ci te 200zł na konto tak,że możesz je od razu sobie wypłacić.W innych bukach z reguły jest tak,że nawet jeśli zwrócą ci pieniądze po przegranej,to potem musisz jeszcze spełnić inne warunki,np zagrać po kursie 1.5,żeby można było te pieniądze wypłacić.Tutaj w razie przegranej nie masz żadnego ryzyka.

 246. Barboza to dla mnie niewiadoma, może przegrać z Castillo, a kurs bardzo niski. Taki jak był na początku czyli w okolicach 1.5 był najlepszy i wtedy bym zagrał Edsona, tak bym prędzej szukał okazji w Dannym za małą stawkę.

  Na moje z wyższym kursem najciekawszy jest McGee i tylko jego grałem na tej gali.

 247. Barboza to dla mnie niewiadoma, może przegrać z Castillo, a kurs bardzo niski. Taki jak był na początku czyli w okolicach 1.5 był najlepszy i wtedy bym zagrał Edsona, tak bym prędzej szukał okazji w Dannym za małą stawkę.

  Na moje z wyższym kursem najciekawszy jest McGee i tylko jego grałem na tej gali.

 248. Puściłem 2 kupony :

  1) Barboza 1.32
  Mendes 1.15
  Faber 1.63

  2) Mendes by KO/TKO/DQ – 1.85
  Bowling 1.72
  McGee 1.91

  Co myślicie?

 249. Puściłem 2 kupony :

  1) Barboza 1.32
  Mendes 1.15
  Faber 1.63

  2) Mendes by KO/TKO/DQ – 1.85
  Bowling 1.72
  McGee 1.91

  Co myślicie?

 250. Poleciał dubel na Trujillo i McGee.
  Do Trulijjo jestem przekonany,oglądając ich pierwszy pojedynek,gdzie Bowling został kompletnie zdominowany.Bowling będzie musiał zrobić coś extra żeby wygrać ten pojedynek.
  Co do postawienia na Mcgee to nie ukrywam,że to typ oparty na waszych opiniach:)

 251. Poleciał dubel na Trujillo i McGee.
  Do Trulijjo jestem przekonany,oglądając ich pierwszy pojedynek,gdzie Bowling został kompletnie zdominowany.Bowling będzie musiał zrobić coś extra żeby wygrać ten pojedynek.
  Co do postawienia na Mcgee to nie ukrywam,że to typ oparty na waszych opiniach:)

 252. Szady, o co chodzi z tym stawianiem na Bowlinga? Kurs jest średni, w dodatku Trujillo moim zdaniem jest faworytem. Jest coś o czym nie wiem?

 253. Szady, o co chodzi z tym stawianiem na Bowlinga? Kurs jest średni, w dodatku Trujillo moim zdaniem jest faworytem. Jest coś o czym nie wiem?

 254. O kutwa,ale okrutne kursy na tym kuponie.10 minut temu obstawiałem McGee za 2.04.Jeśli chodzi o single,to tylko Pinnacle:-)

 255. O kutwa,ale okrutne kursy na tym kuponie.10 minut temu obstawiałem McGee za 2.04.Jeśli chodzi o single,to tylko Pinnacle:-)

 256. @Comber

  Ja pierdziele, cały elaborat napisałem i przez przypadek mi się wiadomość skasowała. ;/

  W skrócie: Dla mnie Bowling jest lepszy kickboksersko, zapaśniczo i parterowo i powinien mieć przewagę siłową. W ich pierwszym starciu wygrał dwie rundy – w obu był blisko poddania przeciwnika. Jego słabą stroną jest kondycja, ale Trujillo też tytanem w tej materii nie jest. No i szczęka jest niezbyt odporna na ciosy, ale wątpię, że Abel go ustrzeli, chociaż nie możemy tego wykluczyć (w sumie to jedyna szansa na wygraną). Jeśli dojdzie do decyzji, to ja widzę wygraną Bowlinga po punktowaniu celnymi ciosami i sporadycznymi obaleniami + gnp. Nie zdziwię się jak złapie Abela w jakąś gilotynę, a nawet znokautuje. Dla mnie ma więcej argumentów na zwycięstwo i jest faworytem.

  Edit: Kurs teraz już mniej ciekawy. Ja to zagrałem jak było po 1.94

 257. @Comber

  Ja pierdziele, cały elaborat napisałem i przez przypadek mi się wiadomość skasowała. ;/

  W skrócie: Dla mnie Bowling jest lepszy kickboksersko, zapaśniczo i parterowo i powinien mieć przewagę siłową. W ich pierwszym starciu wygrał dwie rundy – w obu był blisko poddania przeciwnika. Jego słabą stroną jest kondycja, ale Trujillo też tytanem w tej materii nie jest. No i szczęka jest niezbyt odporna na ciosy, ale wątpię, że Abel go ustrzeli, chociaż nie możemy tego wykluczyć (w sumie to jedyna szansa na wygraną). Jeśli dojdzie do decyzji, to ja widzę wygraną Bowlinga po punktowaniu celnymi ciosami i sporadycznymi obaleniami + gnp. Nie zdziwię się jak złapie Abela w jakąś gilotynę, a nawet znokautuje. Dla mnie ma więcej argumentów na zwycięstwo i jest faworytem.

  Edit: Kurs teraz już mniej ciekawy. Ja to zagrałem jak było po 1.94

 258. Akumulatory też tylko na pinnaclu. W sumie do wszystkiego, poza metodami skończeń – tam betsafe, albo 5dimes jeśli ktoś ma konto.

 259. Akumulatory też tylko na pinnaclu. W sumie do wszystkiego, poza metodami skończeń – tam betsafe, albo 5dimes jeśli ktoś ma konto.

 260. Uprzedzając pytania. 😉 Moje kupony:

  Stawka standardowa:
  Barnett + Poirier, AKO 2.25
  John Howard, kurs 2.29
  Peralta + Hall + Miller, AKO 2.61 (tutaj trochę ryzykownie, ale długo nad tym myślałem i z optymizmem patrzę na ten kupon)

  Pół stawki:
  Poirier przez decyzję, kurs 2.85
  Barnett przez decyzję, kurs 4.00
  Leben/Hall, over 2,5, kurs 1.93
  Johnson/Tibau, over 2,5, kurs 1.75

  Może coś jeszcze jutro dorzucę. Myślę m.in. nad Gamburyanem. Podoba mi się też kurs 1.23 na to, że Ronda Rousey wygra przed czasem. Mnożnik niewielki, ale spora szansa, że wejdzie.
  Jestem ciekawy moich czterech kuponów z zakładami specjalnymi. Jak mi dobrze pójdzie na tej gali, to może częściej się będę w to bawić.

 261. Uprzedzając pytania. 😉 Moje kupony:

  Stawka standardowa:
  Barnett + Poirier, AKO 2.25
  John Howard, kurs 2.29
  Peralta + Hall + Miller, AKO 2.61 (tutaj trochę ryzykownie, ale długo nad tym myślałem i z optymizmem patrzę na ten kupon)

  Pół stawki:
  Poirier przez decyzję, kurs 2.85
  Barnett przez decyzję, kurs 4.00
  Leben/Hall, over 2,5, kurs 1.93
  Johnson/Tibau, over 2,5, kurs 1.75

  Może coś jeszcze jutro dorzucę. Myślę m.in. nad Gamburyanem. Podoba mi się też kurs 1.23 na to, że Ronda Rousey wygra przed czasem. Mnożnik niewielki, ale spora szansa, że wejdzie.
  Jestem ciekawy moich czterech kuponów z zakładami specjalnymi. Jak mi dobrze pójdzie na tej gali, to może częściej się będę w to bawić.

 262. Weidman ma atuty, żeby ponownie pokonać Silvę. Jeśli mu się to uda, to może w końcu się do niego przekonam. Tak jak już gdzieś pisałem – jestem fanem talentu Andersona Silvy i nie potrafiłbym stawiać pieniędzy przeciwko niemu. 🙂

 263. Weidman ma atuty, żeby ponownie pokonać Silvę. Jeśli mu się to uda, to może w końcu się do niego przekonam. Tak jak już gdzieś pisałem – jestem fanem talentu Andersona Silvy i nie potrafiłbym stawiać pieniędzy przeciwko niemu. 🙂

 264. Ta walka jest jak ciągniecie zapałek, z których jedna to -100zł, a druga to +125zł. Szady woli mieć to co miał w kieszeni niż stracić, podobnie jak ja 🙂

  Szkoda,że na Bahu nie ma skończeń walk, bo niektóre wyglądają naprawde ciekawie (Szczególnie Poirer przez decyzję za 2.85, jeżeli wygra to chyba tylko tak).

  O, do tego podobnie jak ja jest fanem Pająka i nie ma serca stawiać przeciwko niemu 🙂

 265. Ta walka jest jak ciągniecie zapałek, z których jedna to -100zł, a druga to +125zł. Szady woli mieć to co miał w kieszeni niż stracić, podobnie jak ja 🙂

  Szkoda,że na Bahu nie ma skończeń walk, bo niektóre wyglądają naprawde ciekawie (Szczególnie Poirer przez decyzję za 2.85, jeżeli wygra to chyba tylko tak).

  O, do tego podobnie jak ja jest fanem Pająka i nie ma serca stawiać przeciwko niemu 🙂

 266. Pełna stawka:

  1) Barnett + Voelker + Howard 5,2

  2) Porier + Miller + Tibau + Peralta 4,57

  Pół stawki:

  1) Barnett DEC 4,00

  2) Rousey przed czasem + Browne 3,32

  Trochę dziwnie, ale postawiłem jeden kupon na Browne'a za pół stawki podczas gdy dwa kupony mam na Barnetta, ale na wypadek gdyby Josh wtopił zawsze mniej stracę.

 267. Pełna stawka:

  1) Barnett + Voelker + Howard 5,2

  2) Porier + Miller + Tibau + Peralta 4,57

  Pół stawki:

  1) Barnett DEC 4,00

  2) Rousey przed czasem + Browne 3,32

  Trochę dziwnie, ale postawiłem jeden kupon na Browne'a za pół stawki podczas gdy dwa kupony mam na Barnetta, ale na wypadek gdyby Josh wtopił zawsze mniej stracę.

 268. Zajebista robota,dużo potrzebnych informacji ja stawiam po ważeniu ale Howarda dorzuce bo po analizie jestem pewniejszy chociaz walką z Hallem wcale zajebiście się nie pokazał.Zagram jeden kupon na kilka waleczek.

 269. Zajebista robota,dużo potrzebnych informacji ja stawiam po ważeniu ale Howarda dorzuce bo po analizie jestem pewniejszy chociaz walką z Hallem wcale zajebiście się nie pokazał.Zagram jeden kupon na kilka waleczek.

 270. korci mnie Gamburyan na singlu , ale chyba poczekam do ważenia , a co obstawiam :

  Poirier + Howard

  Payan na singlu

  Hall+Tibau

  Weidman+Poirier

 271. korci mnie Gamburyan na singlu , ale chyba poczekam do ważenia , a co obstawiam :

  Poirier + Howard

  Payan na singlu

  Hall+Tibau

  Weidman+Poirier

 272. Wow Calo ryzykownie 😉 IMO Barnett przez dec to jednak dosyć prawdopodobna opcja. Jakbym miał obstawiać to na pewno Howarda. Weidman po takim kursie też jest wart grzechu. Jednak podobnie jak Szady i Hubi za uja nie będę stawiał przeciwko Spiderowi 😉

  Myślę, że warty rozważenia jest też Leben. Nie wiadomo co w głowie Halla siedzi. Starcie bardzo chimerycznego zawodnika z drugim, który nigdy się nie cofa. Jeśli Leben włączy zombie mode i zacznie wywierać mocną presję na Halla ten może sobie z tym nie poradzić.

 273. Wow Calo ryzykownie 😉 IMO Barnett przez dec to jednak dosyć prawdopodobna opcja. Jakbym miał obstawiać to na pewno Howarda. Weidman po takim kursie też jest wart grzechu. Jednak podobnie jak Szady i Hubi za uja nie będę stawiał przeciwko Spiderowi 😉

  Myślę, że warty rozważenia jest też Leben. Nie wiadomo co w głowie Halla siedzi. Starcie bardzo chimerycznego zawodnika z drugim, który nigdy się nie cofa. Jeśli Leben włączy zombie mode i zacznie wywierać mocną presję na Halla ten może sobie z tym nie poradzić.

 274. Szady, polecasz Browne’a a stawiasz na Barnetta? [​IMG] Czy to Tomasz pisał tą część?
  W każdym razie bardzo fajny mi się wydaje over 2,5 w walce Halla z Lebenem, ale na chwilę obecną kasę na kontach mam już postawioną.
  Barnett
  Weidman
  Tibau + Ronda/Miesha under 1,5.

 275. Szady, polecasz Browne’a a stawiasz na Barnetta? [​IMG] Czy to Tomasz pisał tą część?
  W każdym razie bardzo fajny mi się wydaje over 2,5 w walce Halla z Lebenem, ale na chwilę obecną kasę na kontach mam już postawioną.
  Barnett
  Weidman
  Tibau + Ronda/Miesha under 1,5.

 276. Co myślicie o takich kuponach:
  Tibau+Miller ako: 2.08
  Poirier+Barnett ako: 2,14
  Hall+Rousey+Voelker ako 2,36 ?

 277. Co myślicie o takich kuponach:
  Tibau+Miller ako: 2.08
  Poirier+Barnett ako: 2,14
  Hall+Rousey+Voelker ako 2,36 ?

 278. a ja chyba pojde w Hape… jak zawstydze Szadego to nie dam mu spokoju przez pare dni! 🙂

  kurwa Barnett jest kotem, ale czuje, ze Browne zaskoczy i to mocno. ma do tego narzedzia.

 279. a ja chyba pojde w Hape… jak zawstydze Szadego to nie dam mu spokoju przez pare dni! 🙂

  kurwa Barnett jest kotem, ale czuje, ze Browne zaskoczy i to mocno. ma do tego narzedzia.

 280. Zrezygnowałem z Barnetta,mimo sympatii do niego po tym ważeniu:-)Na Pinnaclu jest do obstawienia +1.5 rundy w tej walce za 1.93 tylko nie do końca wiem na jakiej zasadzie w tym buku to funkcjonuje,czy ma być faktycznie powyżej połowy walki,czy też dwie rundy.U różnych buków róznie to traktują

 281. Zrezygnowałem z Barnetta,mimo sympatii do niego po tym ważeniu:-)Na Pinnaclu jest do obstawienia +1.5 rundy w tej walce za 1.93 tylko nie do końca wiem na jakiej zasadzie w tym buku to funkcjonuje,czy ma być faktycznie powyżej połowy walki,czy też dwie rundy.U różnych buków róznie to traktują

 282. @Puczi
  Cała analiza Barnett – Browne (+ opis niektórych zakładów specjalnych) jest moim dziełem. Reszta walk została rozpracowana przez Tomasza. Polecam Barnetta (skąd Ci się wzięło, że Browne'a?), bo ma większą szansę na wygraną, jednak nie wykluczam tego, że Travis znokautoje Josha, dlatego też znalazł się opis zakładu "Browne przez KO/TKO", który jest ukłonem w stronę tych, którzy chcą zaryzykować jednak underdoga w tym pojedynku.
  @baju
  Nie zawstydzisz mnie, jeśli to jednak "Hapa" wygra. 😉 Tak jak pisałem w analizie, Josh nie jest jakimś mega zdecydowanym faworytem i ręki sobie uciąć za niego nie dam, dlatego też odradzałem granie zarówno Barnetta jak i Browne za większe pieniądze, bo jest kilka czynników, które mogą zaważyć na przebiegu pojedynku. No i wiadomo jak jest w wadze ciężkiej – bach, jeden cios, koniec walki i cała anliza idzie się… kochać. 😉 Taki to jest już sport.

 283. @Puczi
  Cała analiza Barnett – Browne (+ opis niektórych zakładów specjalnych) jest moim dziełem. Reszta walk została rozpracowana przez Tomasza. Polecam Barnetta (skąd Ci się wzięło, że Browne'a?), bo ma większą szansę na wygraną, jednak nie wykluczam tego, że Travis znokautoje Josha, dlatego też znalazł się opis zakładu "Browne przez KO/TKO", który jest ukłonem w stronę tych, którzy chcą zaryzykować jednak underdoga w tym pojedynku.
  @baju
  Nie zawstydzisz mnie, jeśli to jednak "Hapa" wygra. 😉 Tak jak pisałem w analizie, Josh nie jest jakimś mega zdecydowanym faworytem i ręki sobie uciąć za niego nie dam, dlatego też odradzałem granie zarówno Barnetta jak i Browne za większe pieniądze, bo jest kilka czynników, które mogą zaważyć na przebiegu pojedynku. No i wiadomo jak jest w wadze ciężkiej – bach, jeden cios, koniec walki i cała anliza idzie się… kochać. 😉 Taki to jest już sport.

 284. Anderson Silva 1,55 Chris Weidman 2.10, zastanówmy się nad tym kursem. Analizując ostatnie 3 walki oby dwóch zawodników, Anderson ostatnio wygrał z Chael Sonnenem i Stephanem Bonnarem. Sonnen zmierzył się także po tej walce z Jonem Jonesem i przegrał jeszcze szybciej, nie zrobił w tamtej walce absolutnie nic. Nastepnie wygrał bardzo fuksiarsko z Mauricio Ruą i to nie w swoim stylu, tylko go poddał po prostu, następnie pokazał że nic nie znaczy w półciężkiej dostając lanie od Rashada (były jakies pogłoski że mial operację dzień przed, ale nic nie wiadomo oficjalnie). Także podsumowując Sonena jest to zawodnik który idzie w strone mediów, walki z mistrzami zyskał sobie gadaniem niczym innym, i z każdym przegrał. Następny poprzedni rywal Silvy to Stephen Bonnar, (ta wlaka nie miała się odbyć, bo w ten dzień miał walczyć własnie Jon Jones z Sonnenem ale nie udało się. Silva troche nonszalancko pokonał już emerytowanego praktycznie Bonnara.

  Chris Weidman, pokonał decyzją a właściwie dominacją Demana Maie, zdominował go zapaśniczo, no i w parterze też było widać lepszą kontrolę ze strony Weidmana. Dobra nastepnie MArk Munoz, solidny zapaśnik z ciężkimi rękoma, jak się okazało Weidman zdominował (sory ZDEKLASOWAŁ!) munoza, obalał go jak dziecko (rasowego zapaśnika) zdobywał dominującą pozycję i punktował obijał, mało stójki było, a gdy nastąpił atak Munoza w stojce, Weidman trafił łokciem z góry i rozbił munoza w parterze, po prostu zmiazdzenie.

  No i walka Anderosna z Wedimanem, w tej walce było jednostornnie, obalenie Wedimana i nawet wyciągnął balachę ale Anderson odrobil lekcje z obrony parteru. W stójce Anderson walczył cały czas na wsteku z unikami z taktyką aby wyprowadzic Wedimana z równowagi tym pajacowaniem. Mimo taktyki chciałSilva zrobić to co z Bonnarem podchodząc do klatki i trzymając nisko ręce, ale zauważyłem że Wediman tam trafił czysto kilka ciosów i po tym Silva zklinczował. W stojce Silva trafiał niektóre kopnięcia, które nie robily żadnej szkody. Po 1 rundzie widac bylo desperacje u andersona silvy, zaczał bardziej pajacować bo nie udalo sie wyprowadzic wedimana z równowagi. Ten spokojnie walczyl ja w 1 rundzie bo wiedzial ze wygrywa, dostal podpowiedzi z naroznika by walcyzc w stojce bo zle to nie wyglądało, po czym udało się trafic w 2 rundzie i sensacja roku.

  Na dodatek analizując Silva ma 38 lat, nie ta szybkośc co wteyd gdy mial 30 lat, weidman ma 29 lat, wiek taki w którym można osiagnąc szczyt formy.

  Na dodatek Wediman jest mega technicznym zawodnikiem, ma dobry sztab szkoleniowy, aby go znokautować potrzeba mega szybkości, precyzji i ryzyka, co może zapewnić Silva, ale Silva który ma 30 lat a nie 38 lat

 285. Anderson Silva 1,55 Chris Weidman 2.10, zastanówmy się nad tym kursem. Analizując ostatnie 3 walki oby dwóch zawodników, Anderson ostatnio wygrał z Chael Sonnenem i Stephanem Bonnarem. Sonnen zmierzył się także po tej walce z Jonem Jonesem i przegrał jeszcze szybciej, nie zrobił w tamtej walce absolutnie nic. Nastepnie wygrał bardzo fuksiarsko z Mauricio Ruą i to nie w swoim stylu, tylko go poddał po prostu, następnie pokazał że nic nie znaczy w półciężkiej dostając lanie od Rashada (były jakies pogłoski że mial operację dzień przed, ale nic nie wiadomo oficjalnie). Także podsumowując Sonena jest to zawodnik który idzie w strone mediów, walki z mistrzami zyskał sobie gadaniem niczym innym, i z każdym przegrał. Następny poprzedni rywal Silvy to Stephen Bonnar, (ta wlaka nie miała się odbyć, bo w ten dzień miał walczyć własnie Jon Jones z Sonnenem ale nie udało się. Silva troche nonszalancko pokonał już emerytowanego praktycznie Bonnara.

  Chris Weidman, pokonał decyzją a właściwie dominacją Demana Maie, zdominował go zapaśniczo, no i w parterze też było widać lepszą kontrolę ze strony Weidmana. Dobra nastepnie MArk Munoz, solidny zapaśnik z ciężkimi rękoma, jak się okazało Weidman zdominował (sory ZDEKLASOWAŁ!) munoza, obalał go jak dziecko (rasowego zapaśnika) zdobywał dominującą pozycję i punktował obijał, mało stójki było, a gdy nastąpił atak Munoza w stojce, Weidman trafił łokciem z góry i rozbił munoza w parterze, po prostu zmiazdzenie.

  No i walka Anderosna z Wedimanem, w tej walce było jednostornnie, obalenie Wedimana i nawet wyciągnął balachę ale Anderson odrobil lekcje z obrony parteru. W stójce Anderson walczył cały czas na wsteku z unikami z taktyką aby wyprowadzic Wedimana z równowagi tym pajacowaniem. Mimo taktyki chciałSilva zrobić to co z Bonnarem podchodząc do klatki i trzymając nisko ręce, ale zauważyłem że Wediman tam trafił czysto kilka ciosów i po tym Silva zklinczował. W stojce Silva trafiał niektóre kopnięcia, które nie robily żadnej szkody. Po 1 rundzie widac bylo desperacje u andersona silvy, zaczał bardziej pajacować bo nie udalo sie wyprowadzic wedimana z równowagi. Ten spokojnie walczyl ja w 1 rundzie bo wiedzial ze wygrywa, dostal podpowiedzi z naroznika by walcyzc w stojce bo zle to nie wyglądało, po czym udało się trafic w 2 rundzie i sensacja roku.

  Na dodatek analizując Silva ma 38 lat, nie ta szybkośc co wteyd gdy mial 30 lat, weidman ma 29 lat, wiek taki w którym można osiagnąc szczyt formy.

  Na dodatek Wediman jest mega technicznym zawodnikiem, ma dobry sztab szkoleniowy, aby go znokautować potrzeba mega szybkości, precyzji i ryzyka, co może zapewnić Silva, ale Silva który ma 30 lat a nie 38 lat

 286. A wybacz Szady, nie miałem czasu przeczytać i tylko przejrzałem na szybko posta i zobaczyłem, że zaznaczono kurs na Travisa.

 287. A wybacz Szady, nie miałem czasu przeczytać i tylko przejrzałem na szybko posta i zobaczyłem, że zaznaczono kurs na Travisa.