Były mistrz wagi średniej KSW, Michał Materla wraca do walk w klatce ale poza granicami naszego kraju. O szczegółach powrotu do walk MMA popularnego Berserkera opowiedział podczas czwartkowego „Oktagon Live” na Kanale Sportowym jego menedżer i brat Norbert Sawicki.

Podczas magazynu „Oktagon Live” prowadzonego przez Macieja Turskiego i Mateusza Borka, Norbert Sawicki zdradził powody dla których Michał Materla kolejną walkę stoczy nie w KSW a poza granicami kraju dla organizacji European Fight Masters:

Miejsce które wybraliśmy na powrót Michała Materli jest bardzo blisko Szczecina, po tej niemieckiej stronie Odry…Gala European Fight Masters na które zawalczy Michał odbędzie się 20 czerwca w Berlinie w studiu telewizyjnym.

Zapytany przez Mateusza Borka czy powodem takiej decyzji były odwołane z powodu pandemii gale KSW na których miał się bić Materla i jego zaskakujący brak na lipcowej karcie odpowiedział:

Powiem tak, ostatnia walka Michała odbyła się ponad rok temu ze Scottem Askhamem. Miał wrócić w grudniu na KSW ale nie wiem czemu ta oferta została przez KSW wycofana. Potem kolejny raz miał powrócić w marcu tego roku ale ze względu na pandemię cała gala została przesunięta. Michał nie chciał już dłużej czekać a KSW kolejną galę planuje na 11 lipca, z bardzo mocną kartą. Ze względów, chyba można powiedzieć budżetowych Michał nie znalazł się na tej rozpisce. Dlatego zrobiliśmy krok do przodu i jako organizacja chcieliśmy zorganizować mu walkę w Niemczech i mamy na to zgodę organizacji KSW.

O powodach dla których gala European Fight Masters odbędzie się w Berlinie powiedział:

Głównym powodem było to, że w Niemczech zawodnicy nie będą musieli przechodzić kwarantanny. Wydawało mi się, że większe szansę na zorganizowanie gali będą w Niemczech bo te wszystkie wprowadzone obostrzenia zostaną tam szybciej zdjęte…Michał będzie walczył w walce wieczoru ale mamy też kilka niespodzianek. Udało nam się ściągnąć kilku zawodników zza granicy, nie tylko z Niemiec. Na rozpisce zobaczymy też silnych reprezentantów klubu Berserkers Team. Karta na pewno będzie ciekawa, zobaczymy na niej co najmniej 8 zawodników z Polski. Szczegóły będziemy ujawniać w najbliższych dniach.

Michał Materla (MMA 27-7) kolejną walkę stoczy 20 czerwca na gali European Fight Masters. Transmisja gali zapowiedziana jest w systemie PPV w cenie zbliżonej do 25 PLN.

Cały program możecie obejrzeć poniżej:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.