Michał Materla (MMA 27-7) rozmowie z Tomaszem Sararą wskazał zawodnika organizacji UFC, który jego zdaniem będzie kolejnym mistrzem, a zdobyty pas trzymać będzie bardzo długo.

Urodzony w Dagestanie Islam Makhachev (MMA 18-1) to zawodnik, którego Materla wskazał jako kolejnego mistrza UFC. 28-latek w największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie stoczył do tej pory osiem pojedynków, z których siedem zwyciężył.

Były mistrz KSW w wadze średniej w najnowszej rozmowie z Tomaszem Sararą wypowiedział się na temat Makhacheva, z którym miał okazję trenować przy okazji obozu treningowego w amerykańskim klubie A.K.A.

„Fenomenalny gość. Uważam, że Islam Makhachev na tamtą chwilę, kiedy miałem okazję ich oglądać, nie był tak mentalnie zbudowany, jak Khabib. To też musi iść w parze. Musisz mieć świadomość, pewność siebie, doświadczenie. On wtedy jeszcze był młodym zawodnikiem. Dzisiaj on jest po serii bardzo spektakularnych wygranych z doświadczonymi rywalami i myślę, że to może być spokojnie kolejny mistrz UFC, który będzie bardzo długo trzymał ten pas. Zapasy fenomenalne, parter fenomenalny i uważam, że dużo lepsza stójka. Mańkucik, dobra czutka. Oni wszyscy są bardzo mocni fizycznie ci Dagestańcy.”

Reprezentujący Rosję zawodnik w ostatnich walkach pokonywał Gleisona Tibau, Kajana Johnsona, Armana Tsarukyana i Daviego Ramosa. Jedyną przegraną w karierze Makhachev poniósł w starciu z Adriano Martinsem na UFC 192.

Materla powróci do klatki już 20 czerwca na gali European Fight Masters 3. Jego rywalem będzie Wilhelm Ott. Dla zawodnika ze Szczecina będzie to powrót po ponad rocznej przerwie od walk. W ostatnim pojedynku 36-latek przegrał przez nokaut w trzeciej rundzie ze Scottem Askhamem.

Pełną rozmowę możecie zobaczyć poniżej:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.