Michał Materla został zatrzymany w grudniu 2016 roku przez Centralne Biuro Śledcze Policji w ramach akcji wymierzonej w zorganizowaną grupę przestępczą, która miała trudnić się między innymi przemytem narkotyków. 8-miesięczny areszt zastosowany był po zeznaniach świadka o pseudonimie”Ramzes”. Według TVN24, człowiek ten to gangster, który był tajną bronią poznańskiej prokuratury i zeznawał w procesach jako mały świadek koronny. Jemu samemu groził surowy wyrok za gwałty, ale sprawy zostały umorzone. Tak samo do tych zeznań podszedł Michał, który po wyjściu na wolność, powiedział:

To człowiek, który siedzi za podwójny gwałt ze szczególnym okrucieństwem i mówi wszystko, zawsze, jak jakaś sprawa utyka w martwym punkcie. Taki rezerwowy świadek poznańskiej policji, angażowany po to, żeby przedstawić opinii publicznej bądź sądowi daną sytuację tak, jak chce tego prokuratura. Nagle się znajduje i wszystko wie. Tam było m.in. przy sprawie Ewy Tylman. To on zeznał, że Adam Z. zwierzył mu się w sieczkarni, że faktycznie zabił dziewczynę. Okazało się to oczywiście absolutną nieprawdą, bo nawet nie było takiej sytuacji, żeby oni razem obok siebie siedzieli.

Dziś Materla na swoim koncie na Facebooku opublikował wpis, w którym napisał, że jego sprawa będzie omówiona w programie Superwizjer w sobotę o 20:00 na TVN24. Dodając, że kłamstwa i nadużycia zaczynają wypływać na wierzch.

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.