Już w najbliższą sobotę, Michał Materla zmierzy się z Roberto Soldicem w walce wieczoru na gali KSW 53. Z tej okazji mogliśmy go dziś ujrzeć w programie Koloseum na Polsacie Sport Fight, w którym odpowiedział na pytanie redaktora MMARocks, dotyczące potencjalnego starcia Jana Błachowicza z Danielem Cormierem. Według „Magica”, zwycięzcą zostałby Janek!

Bartłomiej Zubkiewicz zapytał Michała wprost, kto w jego głowie wyszedłby z podniesioną ręką z tej konfrontacji. Materla przyjaźni się zarówno z Błachowiczem, jak i Cormierem. Również z niejednokrotnie trenował na macie z Janem, a także w USA w AKA z Danielem. Zawodnik ze Szczecina odparł:

Janek udowodnił w swoich ostatnich walkach, w których naprawdę, ja osobiście jako kumpel, się o niego bałem – było to z Lukiem Rockholdem, z którym wiele razy miałem okazję toczyć boje, a Janek to zrobił w fenomenalny sposób. A walka z „Jacare”, gdzie znów tak bałem się o Janka parter i też sobie znakomicie poradził. Zniwelował te mocne strony Souzy i nie dał mu dojść do parteru. Więc teoretycznie na papierze: zapasy Cormiera na wysokim poziomie, ale Janek już udowodnił, że bardzo mocno poprawił ten aspekt jeśli chodzi o defensywne zapasy i nie zapominajmy też, że ma fenomenalny parter i naprawdę, co pokazuje w wszystkich ostatnich walkach, ma kopyto w łapie – gdzie może troszeczke w tym momencie brakować Cormierowi jeśli chodzi o te dwa aspekty, porównując je. W tej walce więcej atutów ma Janek bo jest młodszy, pewny siebie, na fali wielu wygranych i i udowodnił – przez pryzmat, że miałem okazję trenować z jego wcześniejszymi przeciwnikami – że jego dyspozycja jest za każdym razem troszeczkę lepsza.

Jan Błachowicz to obecny mistrz UFC wagi półciężkiej. Mistrzostwo zdobył nokautując Dominicka Reyesa w 2 rundzie, w pojedynku o zwakowany przez Jonesa pas. Wcześniej udało mu się: zrewanżować Coreyowi Andersonowi, którego wysłał do Bellatora, niejednogłośnie zwyciężyć z brazylijską legendą i byłym mistrzem Strikeforce „Jacare” Souzą oraz spektakularnie wygrać z Lukiem Rockholdem, również byłym mistrzem Strikeforce.

Daniel Cormier to były podwójny mistrz wag półciężkiej i ciężkiej. To prawdziwa legenda i w 2018 przez wielu uznawany był za najlepszego zawodnika w historii MMA. Na kartach UFC tylko pięciu zawodników mogło poszczycić się zdobyciem dwóch pasów: Randy Couture (waga ciężka i półciężka), B.J. Penn (waga półśrednia i lekka), Georges St-Pierre (waga półśrednia i średnia), Amanda Nunes (waga kogucia i piórkowa) i Henry Cejudo (waga kogucia i musza). Jednak tylko czworo z nich symultanicznie posiadało dwa pasy: Nunes, Cejudo, McGregor oraz Cormier. To właśnie Daniel był pierwszym zawodnikiem w historii UFC, który skutecznie obronił drugi pas (z Derrickiem Lewisem).

Tomasz Chmura
Sztuki walki od 2004 roku. Pierwsza gala MMA - 2007. Instruktor Sportu, czarny pas w nunchaku jutsu. Pasy w Kenpo Jiu Jitsu i Sandzie.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.