Jak udało dowiedzieć się redakcji MMARocks.pl, Michał Materla (MMA 25-6) zmierzy się z Martinem Zawadą (MMA 28-14) podczas zbliżającej się gali KSW 44 w trójmiejskiej Ergo Arenie. Starcie odbędzie się w umownym limicie wagowym do 90 kilogramów.

Były mistrz KSW w wadze średniej w ostatnim pojedynku nie podołał Scottowi Askhamowi. Debiutujący w KSW Anglik, kopnięciami na korpus mocno uszkodził Michała sprawiając, że ten po minucie walki, nie był już w stanie jej kontynuować. Porażka przekreśliła świetną passę trzech zwycięstw z rzędu, jaką Michał uzbierał kolejno z Antonim Chmielewskim, Rousimarem Palharesem oraz Paulo Thiago. Polak wszystkie te pojedynki zwyciężył przez TKO/KO, a za dwóch ostatnich Brazylijczyków, organizacja KSW nagrodziła go bonusami za najlepsze skończenia gali.

Wygrana z Askhamem, prawdopodobnie dałaby Materli szansę na walkę o pas, który dziś nadal jest w posiadaniu Mameda Khalidova. KSW 42 nie było jednak szczęśliwe dla Michała i teraz znowu musi mozolnie wspinać się na szczyt, a pierwszą przeszkodą jaka stanie mu na drodze, będzie Martin Zawada.

Starszy z braci Zawada, polskim fanom MMA znany jest z występów na pierwszych galach KSW. W 2006 walczył na KSW 6, gdzie pokonał Łukasza Jurkowskiego, a rok później w turnieju na KSW 7, zaszedł aż do finału, w którym uległ Antonio Mendesowi. Zawada w przeszłości mierzył się z czołówką naszego kraju i toczył boje z Janem Błachowiczem, Krzysztofem Jotko czy Mamedem Khalidovem. Teraz do tego grona dołączy Michał Materla, który podejmie Martina już 9 czerwca.

W walce wieczoru gali KSW 44 spotkają się ze sobą Karol Bedorf Mariusz Pudzianowski. Wydarzenie to odbędzie się w Ergo Arenie w Trójmieście.

5 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.