Pas mistrzowski wagi średniej European Fight Masters powędrował na biodra Michała Materli! Polak zwyciężył z Wilhelmem Ottem w walce wieczoru gali EFM 3. „Magic” poddał Austriaka gilotyną po nieco ponad minucie starcia.

Michał Materla zaatakował mocnymi ciosami i kolanem na początku pojedynku, ale Ott świetnie skontrował i rzucił Polakiem o ziemię. Zawodnicy błyskawicznie jednak wrócili do stójki. Tam Polak kontynuował agresywne ataki na coraz bardziej wycofanego przeciwnika. Austriak ponownie obalił Materlę, ale tym razem Michał zdołał zapiąć gilotynę i chwilę później Ott już klepał! Michał Materla zwycięzcą przez duszenie gilotynowe w pierwszej rundzie.

84 kg: Michał Materla pok. Wilhelma Otta przez poddanie (gilotyna), runda 1, 1:04 – walka o pas 

Pełne wyniki gali EFM 3

Szczeciński Berserker jest legendą polskiego MMA i jednym z najpopularniejszych zawodników w naszym kraju. Materla debiutował w 2003 roku, a jego aktualny bilans walk wynosi 28-7. Michał kojarzony jest przede wszystkim z występów w KSW, gdzie był mistrzem kategorii średniej w latach 2012-2015. Po raz ostatni w akcji widzieliśmy go w maju zeszłego roku na gali KSW 49, kiedy to przegrał ze Scottem Askhamem w finałowej walce turnieju. Materla w swojej karierze wygrywał z takimi zawodnikami jak m.in. Kendall Grove, Tomasz Drwal, czy Rousimar Palhares.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.