Gala FEN 28 już od godziny 19:00 w sobotę, 13 czerwca. W karcie walk znalazło się aż dziewięciu zawodników z czołowym miejsc swoich kategorii wagowych w Rankingu PL. Sprawdź, jak wysoko sklasyfikowani są uczestnicy sobotniego wydarzenia oraz jak ważne będą to dla nich walki.

Po gali FEN 28 opublikowany zostanie opis najświeższej aktualizacji Rankingu PL!

Mateusz Rębecki (11-1, #3 w Rankingu PL) vs Fabiano Silva (30-12-1)

Jeden z najlepszych zawodników kategorii lekkiej w Polsce wejdzie po raz drugi do klatki w 2020 roku. Dla „Chińczyka” będzie to czwarta obrona tytułu mistrzowskiego organizacji FEN. Rębecki zdobył pas w starciu z Marianem Ziółkowskim na FEN 20, którego odprawił ciosami w czwartej rundzie. 27-latek w ostatniej walce pokonał Magomeda Magomedova w drugiej rundzie. Sobotni występ będzie dla niego szansą przedłużenia serii do dziewięciu zwycięstw z rzędu.

Szymon Bajor (20-8, #5 w Rankingu PL) vs Oli Thompson (20-12)

Jeden z najbardziej doświadczonych i najlepszych zawodników wagi ciężkiej w Polsce po raz trzeci wejdzie do klatki organizacji Fight Exclusive Night. W poprzednich wystepach dla FEN, Bajor w pierwszej rundzie ciosami odprawił Grzegorza Cieplińskiego, kilka miesięcy później natomiast łokciami rozprawił się z Marcinem Sianosem. Sobotnia walka na FEN 28 to szansa dla 31-letniego zawodnika na zdobycie tytułu mistrzowskiego w wadze ciężkiej, ale również możliwość przedłużenia serii zwycięstw. Niewykluczone również, że wygrana z Thompsonem zagwarantuje polskiemu zawodnikowi awans w Rankingu PL.

Michał Kita (18-11-1, #8 w Rankingu PL) vs Igor Pokrajac (29-14)

W jednej z głównych walk gali FEN 28 pojawi się doświadczony Michał Kita, którego celem jest zdobycie tytułu mistrzowskiego organizacji Fight Exclusive Night. „Masakra” powróci do klatki po krótkiej przerwie. W 2019 roku stoczył trzy pojedynki – pokonał Artura Głuchowskiego, zremisował z Łukaszem Brzeskim i przegrał z Ednaldo Oliveirą. Walka z Pokrajacem będzie dla niego debiutem w FEN oraz szansą na odbudowanie się w polskim MMA.

Marcin Wójcik (12-7, #7 w Rankingu PL) vs Rafał Kijańczuk (8-2, #13 w Rankingu PL)

Pojedynek, który w wadze półciężkiej jest niezwykle interesujący. Rozpędzony Kijańczuk po siedmiu zwycięstwach z rzędu, w których potrafił nokautować rywali w 12, 15, 17 i 19 sekund, przegrał po raz pierwszy w karierze na M-1 Challenge 101. Zaledwie kilka miesięcy później drugą porażkę w karierze zafundował mu Adam Kowalski, który zwyciężył przez poddanie. „Kijana” udanie powrócił w starciu z Marcinem Zontkiem, którego odprawił w 52 sekundy, jednak teraz stanie przed nim były pretendent do tytułu mistrzowskiego KSW w wadze półciężkiej. Wójcik w organizacji FEN pojawił się w 2015 roku, kiedy to poddał Krzysztofa Pietraszka i wypunktował Wojciecha Janusza. W ostatnich pięciu pojedynkach „The Giant” zwyciężał dwukrotnie – z Hatefem Moeilem i Michałem Gutowskim. Przegrywał natomiast z Tomaszem Narkunem, Scottem Askhamem i Modestasem Bukauskasem. Walka na sobotniej gali FEN będzie dla 30-latka niezwykle ważnym sprawdzianem.

Szymon Dusza (8-4, #15 w Rankingu PL) vs Kacper Koziorzębski (5-2)

Zamykający zestawienie najlepszych zawodników wagi półśrendiej w Polsce Dusza będzie miał możliwość umocnienia się na zajmowanej obecnie pozycji. Wygrane w 2019 roku z Kamilem Gniadkiem i Tymoteuszem Łopaczykiem pokazały, że „Lutador” to czołówka wagi do 77 kilogramów w naszym kraju, co z pewnością będzie chciał pokazać w najbliższym starciu. Kacper Koziorzębski nie ma jednak nic do stracenia. Stanie przed dużo bardziej doświadczonym rywalem, jednak w przypadku wygranej jego kariera może nabrać ogromnego rozpędu. W ostatnich walkach zawodnik z Wrocławia pokonywał Radosława Tarnawę, Adama Ugorskiego i Michała Labusa, dlatego też za wszelką cenę będzie chciał przedłużyć serię wygranych do czterech z rzędu.

Marcin Sianos (4-4, #12 w Rankingu PL) vs Adam Pałasz (3-0)

Walka w wadze ciężkiej to sprawdzian dla obydwu zawodników tej kategorii. Sianos w dotychczasowych pojedynkach pokazywał, że potrafi nokautować, jednak tacy zawodnicy, jak Grzegorz Ciepliński czy Szymon Bajor, znajdywali na niego sposób. W czwartej walce dla organizacj FEN Marcin Sianos będzie chciał udowodnić, że zasługuje na miejsce w czołowej piętnastce rankingu tej kategorii w Polsce, natomiast jego rywal będzie starał się pokrzyżować mu plany i tym samym wskoczyć do czołowej piętnastki. W poprzednich pojedynkach Adam Pałasz udowadniał, że walczy efektownie i potrafi kończyć rywali przed czasem – w 2018 roku ciosami rozbił faworyzowanego wtedy Hazbiego Edelbieva, natomiast w 2019 roku przez techniczny nokaut w 24 sekundy pokonał Dawida Ostaszewskiego, a przez poddanie w drugiej rundzie zwyciężył z Mateuszem Łazowskim.

Kacper Formela (9-3, #6 w Rankingu PL) vs Łukasz Charzewski (8-1, #15 w Rankingu PL)

Jedna z najciekawszych walk w karcie gali FEN 28. Kacper Formela to czołówka kategorii piórkowej w Polsce, jednak po raz kolejny „Polish Machida” zdecydował się na zmianę wagi, w związku z czym sobotni pojedynek może okazać się dla niego przepustką do wejścia do człowej piętnastki kategorii lekkiej w Polsce. 24-latek wielokrotnie na galach w Polsce pokazywał, że zasługuje na wysokie miejsce w rankingach, pokonując między innymi Sebastiana Rajewskiego, Adama Brzezowskiego, Armena Stepanyana czy Patryka Duńskiego, jednak w ostatnich trzech walkach dwukrotnie uznawał wyższość rywali. „Harry” będzie chciał jednak przedłużyć serię wygranych do siedmiu z rzędu i umocnić się na zajmowanej obecnie pozycji. W ostatnich walkach Charzewski pokonywał pewnie Krystiana Blezienia, Kamila Lamprychta czy Łukasza Bieńka, jednak ewentualne zwycięstwo z Formelą byłoby dla niego najważniejszą wygraną w dotychczasowej karierze.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.