fijalka

Gala XCage 8 zbliża się wielkimi krokami. Po raz kolejny w hali widowiskowo-sportowej w Toruniu kibice sportów walki zobaczą MMA na najwyższym światowym poziomie.

W walce wieczoru staną naprzeciw siebie reprezentant Berserkers Team Szczecin – Michał „Sztanga” Fijałka (13-5-1), który zmierzy się z mocno bijącym Hracho Darpinyanem (13-7-1) z Armenii. Stawką walki wieczoru będzie pierwszy w historii pas mistrzowski federacji XCage w wadze półciężkiej. Zawodnicy mieli już okazję, by sprawdzić swoje umiejętności w 2011 roku. W ich pierwszym starciu górą był Fijałka, który poddał Darpinyana duszeniem zza pleców. Nadszedł czas na rewanż, na który z pewnością zasłużył sobie reprezentant Team Schrijber, wygrywając swoje trzy poprzednie walki na galach XCage. Trenujący na co dzień w Holandii Darpinyan odprawił przed czasem Michała Szulińskiego oraz Michała Gutowskiego. Na gali XCage7 przez 3 rundy rozbijał mocnego Mateusza Ostrowskiego, by ostatecznie wygrać na punkty. Jego oponent Michał Fijałka mógł pochwalić się passą pięciu zwycięstw z rzędu, jednak ostatnie jego starcie to porażka przez niezdolność do walki na gali w Czechach. Biorąc pod uwagę postępy jakie zrobili obaj zawodnicy od ich pierwszego starcia możemy być pewni świetnego widowiska, które z pewnością zasługuje na miano walki wieczoru.

W kolejnych walkach zobaczymy trenujących w Toruniu zawodników – Pawła „Trybsona” Trybałę (1-0), Tymoteusza Pledziewicza (3-2-1)oraz Dawida „Dzikiego” Januszewskiego (4-3). Dla Trybsona będzie to drugie zawodowe starcie w MMA. Po doskonałym debiucie na marcowej gali czas na kolejne wyzwania. Znany z programu Warsaw Shore – Ekipa z Warszawy – Trybała z treningu na trening robi coraz większe postępy i powoli staje się kompletnym zawodnikiem MMA. Nazwisko jego przeciwnika nie jest jeszcze znane. Tymoteusz Pledziewicz i Dawid „Dziki” Januszewski już kolejny raz będą mieli okazję pokazać się w swoim rodzinnym mieście. Głównym atutem Pledziewicza jest walka w parterze i wszystkie swoje dotychczasowe zwycięstwa kończył poddaniami. Jego dwie ostatnie walki zostały zakończone przed czasem firmową już „anakondą”. Popularny w Toruniu „Dziki” cały czas czeka na powrót do zwycięskiej formy. Jego przegrane walki były zawsze bardzo emocjonujące i to sędziowie musieli rozstrzygać, kto zwyciężył. Będzie to już jego czwarty występ w oktagonie federacji XCage. Nazwiska przeciwników ujawnimy wkrótce.

Źródło: xcage.pl

4 KOMENTARZE

  1. Czas na zawodowy pojedynek najlepszego zawodnika wg mnie z Torunia – Mariusza Boszmana.  Walczy dobrze i widowiskowo, Pledziewicz ciągle prawie się cofa, Januszewski też średniak.

  2. Fijałka to Wygra , tylko szkoda , też chciałbym zobaczyć go w jakiejś lepszej organizacji i pewnie tak by było gdyby nie ta niezdolność do walki w starciu z Prochazką ;/ kto wie moze nawet UFC by się do niego odezwało , a odnośnie Trybsona , to mimo iż uważany jest za freaka to go lubie i mam nadzieje że zwycieży swoją 2 zawodową walkę 🙂

  3. Fijałka jak na moje oko to powinien zejść kategorię niżej, tam by mógł się wybić bo w półciężkiej to średnio.KRZYCZ TRYBSON !!!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.