Piskorz620x340

(Foto Marcin Osiniak / MMARocks.pl) Relacja i wyniki pierwszej kolejki Superligi MSW

Dzięki „pożyczonemu” Radomianinowi Michałowi Elsnerowi (MMA 12-11) Szczecin został liderem po pierwszej kolejce Superligi MSW. Po krótkiej wymianie ciosów w stójce, reprezentant Bytomia Arkadiusz Żaba (MMA 8-4) obalił rywala i wpakował się mu w duszenie trójkątne nogami, z którego nie był w stanie uciec, ostatecznie poddając walkę. Tym samym Elsner zanotował najszybszej 37-sekundowe zwycięstwo podczas gali.

Za najlepszego zawodnika kolejki uznany został reprezentant Warszawy Mateusz Piskorz (MMA 7-0). Półśredni z teamu Fight Factory po bardzo dobrym pojedynku kickbokserkim wypunktował Artura Bieleckiego (MMA 2-1) z Mighty Bulls Gdynia. Piskorz przez dwie pełne rundy rozbijał rywala urozmaiconymi kombinacjami rozpoczynanymi od ciosów prostych, a kończonymi kopnięciami w różnych płaszczyznach. Podopieczny Grzegorza Jakubowskiego, mimo przyjmowania sporej liczby uderzeń, do końca próbował odgryzać się stołecznemu zawodnikami, ale wraz z upływającym czasem przewaga miejscowego bohatera rosła. Ostatecznie po dziesięciu minutach walki sędziowie nie mieli wątpliwości i wskazali wygraną Piskorza.

Najbardziej wyrównanym pojedynkiem była rywalizacja Łodzi z Wrocławiem, czyli starcie Rafała Nowasielskiego (MMA 4-4) z Gracie Barra Łódź z Michałem Golasińskim (MMA 0-1) z Rio Grappling Wrocław. Po pierwszej remisowej rundzie toczonej głównie w zwarciu przy siatce, w drugiej Łodzianin był bliski skończenia walki przed czasem dźwignią prostą na łokieć. Golasiński uciekł jednak z ciasno zapiętego chwytu i wykorzystując zmęczenie rywala, zdobył plecy i próbował zapiąć duszenie. Nowasielski wydostał się z pozycji zagrożonej, a do końca walki żaden z zawodników nie potrafił wyraźnie zaznaczyć przewagi. Po końcowej syrenie, dwóch z trzech sędziów wskazało na zawodnika z Łodzi, trzeci wypunktował remis.

Najmniejszych problemów z zapewnieniem trzech punktów dla Krakowa nie miał Salim Touahri (MMA 5-0). Utalentowany reprezentant Grapplingu Kraków najpierw serią piekielnie mocnych niskich kopnięć całkowicie wyłączył nogę Radosława Domańskiego (MMA 2-2), a gdy nadarzyła się okazja przeniósł walkę na ziemię i tam serią ciosów z dosiadu zmusił rywala do poddania.

Piotr Wołowik (MMA 1-0) otworzył galę Superligi efektownym poddaniem w drugiej rundzie starcia z Pawłem Celińskim (MMA 1-1) z Arrachionu MMA Olsztyn. Zawodnik Silesian Cage Club przegrał pierwszą rundę pojedynku z podopiecznym Szymona Bońkowskiego, który skutecznie przenosił walkę do parteru i obijał przeciwnika ciosami z góry. Katowiczanin już w pierwszych minutach przypomniał rywalowi o swoich umiejętnościach grapplingowych, atakując go balachą na kolano. Ta akcja okazało się nieskuteczna, ale w drugiej rundzie Wołowik, będąc ponownie na plecach, najpierw zamarkował trójkąt, następnie przeszedł do balachy i tą techniką skończył walkę zapewniając drużynie trzy punkty.

77 kg.: Michał Elsner pok. Arkadiusza Żabę przez poddanie (trójkąt nogami), 1. runda, 0:37.
77 kg.: Mateusz Piskorz pok. Artura Bieleckiego przez jednogłośną decyzję (2 x 20-18, 20-17)
77 kg.: Rafał Nowasielski pok. Michała Golasińskiego przez większościową decyzję (2 x 20-19, 20-20)
77 kg.: Salim Touahri pok. Radosława Domańskiego przez poddanie (uderzenia), 1. runda, 4:12.
77 kg.: Piotr Wołowik pok. Pawła Celińskiego przez poddanie (balacha), 2. runda, 1:00.

Tabela:

1. Szczecin, 3. pkt
2. Kraków, 3 pkt.
3. Katowice, 3 pkt.
4. Łódź, 2 pkt.
4. Warszawa, 2 pkt.
6. Gdynia, 0 pkt.
6. Bytom, 0 pkt.
6. Wrocław, 0 pkt.
6. Olsztyn, 0 pkt.
6. Poznań, 0 pkt.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.