https://youtube.com/watch?v=JaNm0mMSLsk

Darmowa walka od UFC, tym razem organizacja przypomina kibicom rewanżowy pojedynek Michaela Bispinga z Lukem Rockholdem, który odbył się 4 czerwca 2016 roku na gali UFC 199. Anglik sprawił w tym starciu ogromną niespodziankę, nokautując Rockholda w pierwszej rundzie i tym samym zostając nowym mistrzem UFC w wadze średniej.

Obaj zawodnicy po raz pierwszy zmierzyli się w oktagonie niecałe dwa lata wcześniej. Wówczas lepszy okazał się Luke Rockhold, który zwyciężył przez gilotynę w drugiej odsłonie starcia. W swoim kolejnym występie poddał Lyoto Machidę, a na gali UFC 194 pokonał przez TKO Chrisa Weidmana i zdobył pas mistrzowski kategorii do 185 funtów. Początkowo Rockhold w swojej pierwszej obronie tytułu miał się ponownie zmierzyć z Weidmanem, jednak kontuzja wykluczyła byłego mistrza z tego pojedynku. Z 17-dniowym wyprzedzeniem przed galą UFC 199, ofertę przyjął Michael Bisping.

Bisping od czasu porażki z Rockholdem pokonał CB Dollawaya, Thalesa Leitesa oraz Andersona Silvę. W starciu z Amerykaninem Michael stanął przed życiową szansą na zdobycie najważniejszego tytułu w karierze. Bisping był jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w UFC, ale nigdy wcześniej nie udało mu się zawalczyć o pas, dwukrotnie przegrywał w oficjalnych eliminatorach do pojedynku mistrzowskiego.

Anglik posłał mistrza na deski dwukrotnie lewym sierpowym, a po kolejnych ciosach przy siatce sędzia ringowy przerwał walkę. Bispingowi udało się obronić tytuł w starciu z Danem Hendersonem, ale ostatecznie stracił go na rzecz Georgesa St-Pierre’a. Po kolejnej porażce z Kelvinem Gastelumem Michael zakończył karierę.

Luke Rockhold po utracie pasa walczy tylko raz do roku. W 2017 roku udanie powrócił do oktagonu, wygrywając z Davidem Branchem, ale w kolejnych latach był ciężko nokautowany przez Yoela Romero oraz Jana Błachowicza.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.