Były mistrz organizacji UFC w wadze średniej, Michael Bisping rozpocznie nowy rok w nowej dla siebie roli komentatora gal UFC.

Emerytowany od maja tego roku Anglik ma za sobą krótki epizod komentatorski podczas gal Dana White’s Tuesday Night Contender Series. Teraz dołączy do obsady komentatorskiej głównych gal UFC w tym PPV oraz tych transmitowanych na nowej platformie ESPN+ o czym poinformował w podcaście Beleive You Me:

„Będę komentował gale UFC w przyszłym rok, bardzo mnie mnie to ekscytuje” – ujawnił Bisping. „Mam już kilka pierwszych dat, gala w Brooklynie, Phoenix, Londynie. Czekam jeszcze na potwierdzenie która gala będzie pierwsza ale umowa jest już podpisana”

„Nie walczę już ale poświęciłem swoje życie temu sportowi i wiem o nim bardzo dużo. Jeśli spytasz mnie o moją specjalizację, to będą to mieszane sztuki walki i obecny klimat w MMA będą na pewno na samej górze moich umiejętności. Chcę dalej być częścią tego sportu, chcę być obecny w tym świecie.”

Bisping dołączy tym samym do grupy komentatorów analityków takich jak Dan Hardy, Paul Felder, Daniel Cormier, Joe Rogan, Dominick Cruz oraz Jimmy Smith chociaż mówi się, że ten ostatni opuści z początkiem roku UFC w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Bisping ostatni raz w klatce UFC pojawił się w listopadzie 2017 roku kiedy to w jednym miesiącu stoczył i przegrał dwa pojedynki z rzędu. Najpierw musiał uznać wyższość wracającego po czterech latach do MMA Georgesa St. Pierrea by w kolejnym starciu do jakiego doszło 2 tygodnie później polec z rąk Kelvina Gasteluma.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.