106604
(fot. Dave Mandel / Sherdog.com)

Główna karta UFC 159 zdaje się być już gotowa. Do rozpiski gali planowanej na 27 kwietnia w Newark, New Jersey gdzie główną atrakcją jest pojedynek Jona Jonesa z Chaelem Sonnenem dodano dziś dwie kolejne walki.

Pierwszym pojedynkiem jest starcie w wadze lekkiej między Jimem Millerem (MMA 22-4, UFC 11-3) a przechodzącym ze Strikeforce do UFC Patem Healy’m (MMA 29-16, UFC 0-1). Walczący na własnym podwórku Miller walczy ze zmiennym szczęściem ostatnio od czterech walk przeplatając zwycięstwa z porażkami. W ostatnim swoim występie na UFC 155 29 grudnia po bardzo emocjonującej walce pokonał na punkty Joe Lauzona inkasując premię za walkę wieczoru. Mimo nie powalającego bilansu zawodowych walk Healy w Strikeforce przegrał tylko raz w ośmiu występach, ulegając w 2010 roku Joshowi Thomsonowi. 29-latek z Oregonu ma też za sobą króciutki epizod w UFC – w sierpniu 2006 roku na gali UFC Fight Night przegrał w dwie i pół minuty przez poddanie z Anthonym Torresem.

Drugą walką jest pojedynek w wadze średniej między dwoma niedawnymi pretendentami, którzy pogrzebali swoje szanse porażkami. Michael Bisping (MMA 23-5, UFC 13-5) zmierzy się z Alanem Belcherem (MMA 18-7, UFC 9-5). Dla obydwu fighterów będzie to oznaczało krótkie wczasy po ostatnich swoich walkach. Belcher pogrzebał swoją passę czterech zwycięstw 29 grudnia przegrywając po raz drugi w karierze z Yushinem Okamim. Dla Bisping z kolei nokaut od Belforta oznaczał drugą porażkę w trzech ostatnich starciach.

Rozpiska UFC 159.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.