Były czołowy zawodnik wagi półciężkiej UFC, Corey Anderson zadebiutuje w organizacji Bellator MMA mierząc się z weteranem Melvinem Manhoefem. Do pojedynku dojdzie na listopadowej gali Bellator MMA 251 w stanie Connecticut.

Będzie to pierwsza walka Andersona (MMA 13-5) po tym gdy zawodnik poprosił UFC na początku tego roku o zwolnienie go z kontraktu po bolesnej porażce z rąk Jana Błachowicza. Jego prośba została spełniona i kilka dni później podpisał umowę z organizacją Bellator MMA. „Overtime” w ostatnich pięciu walkach przegrał tylko z Janem Błachowiczem. Wygrał za to starcia z Gloverem Teixeirą, Johnny Walkerem, Ilirem Latifim i Patrickiem Cumminsem.

Jego przeciwnik to prawdziwy weteran MMA. 44-letni Manhoef (MMA 32–14–1 2NC) karierę w sportach walki zaczął 25 lat temu, bijąc się dla wszystkich największych organizacji poza UFC. Holender najlepsze lata ma dawno za sobą ale udało mu się wygrać w ostatnim czasie dwie walki z rzędu pokonując na galach w Bellatora w Londynie i Mediolanie, Yannicka Bahatiego i Kenta Kauppinena. Wcześniej dwukrotnie przegrywał pojedynki o pas mistrza Bellator MMA w wadze średniej z Rafaelem Carvalho.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.