Były rywal utytułowanego zapaśnika, Damiana Janikowskiego, Yannick Bahati, zawalczy z absolutnym weteranem sportów uderzanych, Melvinem Manhoefem. Walka w kategorii półciężkiej odbędzie się 12 października, na gali Bellator MMA w Mediolanie.

Manhoef (31-14-1, 2 NC MMA) po dwóch przegranych z rzędu z byłym mistrzem Bellator MMA, Rafaelem Carvalho, wygrał przez decyzję sędziowską z Kentem Kauppinenem. W swojej karierze zawodnik mierzył się z m.in. Mamedem Khalidovem, Robbiem Lawlerem, Markiem Huntem, Gegardem Mousasim czy Kazushim Sakurabą.

Bahati (9-4, 1 NC MMA) po trzech przegranych z rzędu, a w tym z m.in. Damianem Janikowskim, udanie wrócił do klatki na gali Bellator Birmingham, gdzie poddał Amira Dadovica. Yannick 8 z 9 wygranych zdobywał w swojej karierze przed czasem.

Na gali w Mediolanie wystąpią również wcześniej wspomniany Rafael Carvalho, który zmierzy się z Vadimem Nemkovem. Nie zabraknie oczywiście głównej gwiazdy tego rynku dla Bellator MMA, Alessio Sakary – ten zawalczy z Canaanem Grigsbym.

9 KOMENTARZE

  1. Kto załatwia temu plackowi takie walki? :jarolaugh:

    Też o tym pomyślałem , ma dobrego matchmakera ten Bahati , a co do walki to easy win dla Manhoefa

  2. Ma po prostu dobry wygląd pod marketing w sportach walki. Na podobnej zasadzie ściągano kiedyś zawodników do Pride lub KSW. Zawodnik miał być czarny, napakowany i coś tam umieć się bić i tyle w sumie.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.