Foto Tracy Lee / CombatLifestyle.com

Relacja, wyniki i bonusy.

Aż osiem z dziesięciu walk na wczorajszej pierwszej gali UFC w stacji FX zakończyło się przed czasem. W walce wieczoru w Nashville w stanie Tennessee Jim Miller (MMA 21-3) poddał duszeniem w pierwszej rundzie groźnego Melvina Guillarda (MMA 29-10-2).

Miller powrócił na drogę zwycięstw po sierpniowej porażce z Bensonem Hendersonem. Wygrana przyszła jednak lekko reprezentantowi AMA Fight Club, gdyż już na samym początku Guillard trafił go kilkoma mocnymi ciosami i kolanami. Zawodnik z New Jersey zachował spokój i w dogodnym momencie obalił rywala wychwytując jego próbę latającego kolana. W parterze Guillard popełnił błąd, próbując uciec do stójki oddał przeciwnikowi plecy. Miller nie zmarnował okazji i kilka sekund później zapiął kończące walkę duszenie.

Podobny przebieg miała druga główna walka na karcie. Josh Neer (MMA 33-10-1) na początku pojedynku przyjął kilka mocnych ciosów od Duane’a Ludwiga (MMA 22-12), co szybko przekonało go do przeniesienia walki na ziemię. Tam weteran wykorzystał niefrasobliwość byłego kickboksera, pozbawiając go przytomności ciasną gilotyną.

Najbardziej wyrównaną walką gali był pojedynek Mike’a Eastona (MMA 12-1) i Jareda Papaziana (MMA 14-7). Obaj filigranowi zawodnicy przez trzy rundy raz po raz okładali się w hokejowych wymianach w klinczu. Ostatecznie po końcowej syrenie sędziowie wskazali zwycięstwo pierwszego z nich. W pojedynku otwierającym główną kartę, Pat Barry (MMA 7-4) musiał dwa razy ratować się przed próbami poddań ze strony Christiana Morecrafta (MMA 7-3), ale w końcu udało mu się ustrzelić rywala lewy sierpowym i po kolejnych ciosach w parterze pozbawić przytomności.

Efektownych skończeń nie brakowało też w pozostałej części gali w Nashville. Kończący karierę Jorge Rivera (MMA 20-9) cierpliwie poczekał, aż jego rywal Eric Schafer (MMA 12-7-2) się wystrzela i w drugiej rundy odprawił go ciosami w parterze. Udany debiut w UFC zanotował niepokonany Dagestańczyk Khabib Nurmagomedov (MMA 17-0), który zdominował i poddał w trzeciej odsłonie solidnego Kamala Shalorusa (MMA 7-2-2). Zwycięstwa przez duszenie zza pleców do rekordów dopisywali: powracający do organizacji Fabricio Camoes (MMA 14-6-1) nad Tomem Haydenem (8-1) i kolejny debiutant Daniel Pineda (MMA 16-7) nad Patem Schillingiem (MMA 5-1). Efektowny nokaut w swoim pierwszym występie w największej organizacji na świecie zaliczył Nick Denis (MMA 11-2), Kanadyjczyk serią łokci w klinczu odprawił Josepha Sandovala (MMA 6-2) już w 22 sekundzie pojedynku. W drugiej z walk gali zakończonej decyzją Charlie Brenneman (MMA 14-3) pewnie wypunktował Daniela Robertsa (MMA 12-4).

Walka wieczoru:

155 lbs.: Jim Miller pok. Melvina Guillarda przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:04 runda 1

Główna karta:

170 lbs.: Josh Neer pok. Duane’a Ludwiga przez techniczne poddanie (gilotyna), 3:04 runda 1
135 lbs.: Mike Easton pok. Jareda Papaziana przez większościową decyzję, 29-28; 30-27; 29-29
265 lbs.: Pat Barry pok. Christiana Morecrafta przez KO (lewy sierpowy i ciosy w parterze),  3:38 runda 1

Walki w FUEL TV:

185 lbs.: Jorge Rivera pok. Erica Schafera przez TKO (uderzenia w parterze), 1:31 runda 2
155 lbs.: Khabib Nurmagomedov pok. Kamala Shalorusa przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:08 runda 3
170 lbs.: Charlie Brenneman pok. Daniela Robertsa przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27; 29-28
155 lbs.: Fabricio Camoes pok. Toma Haydena przez poddanie (duszenie zza pleców), 4:03 runda 1
145 lbs.: Daniel Pineda pok. Pata Schillinga przez poddanie (duszenie zza pleców), 1:37 runda 1
135 lbs.: Nick Denis pok. Josepha Sandovala przez KO (łokcie w klinczu), 0:22 runda 1

Bonusy po 45 tys. $

Walki wieczoru: Pat Barry vs. Christian Morecraft
Nokaut wieczoru: Nick Denis
Poddanie wieczoru: Jim Miller

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.