johsnson
(Fot. Dave Mandel/Sherdog.com)

Do istotnego przetasowania doszło w rozpisce gali UFC Fight Night 38, która odbędzie się 8 marca w Londynie. W drugiej najważniejszej walce wieczoru kontuzjowanego Rossa Pearsona zastąpi Michael Johnson (MMA 14-8). „The Menace” zmierzy się ze swoim byłym kolegą klubowym – Melvinem Guillardem (MMA 31-12-2 2NC).

27-latek zawodnik ze Springfield będzie miał okazję dopisać trzecie zwycięstwo z rzędu do swojego rekordu. Co prawda, rok 2013 rozpoczął od porażki z Rezą Madadim (MMA 13–3), ale po tym zdarzeniu zdołał solidnie się odbić. Zwyciężył kolejno z Joem Lauzonem (MMA 23-9) oraz Gleisonem Tibau (MMA 28–10).

Dla Melvina starcie z Rossem Pearsonem miało być rewanżowym pojedynkiem za no-contest ogłoszone podczas zeszłorocznej gali w Manchesterze. To właśnie wtedy nieintencjonalne kolano Guillarda w głowę przeciwnika mającego trzy punkty podparcia, zadecydowało o definitywnym przerwaniu walki. Przez ten nieszczęśliwy zbieg okoliczności, Melvin Guillard   stoczył tylko jedną walkę w 2013 roku – wygrał z Makiem Danzigiem (MMA 21–12–1).

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.