Alexander Volkanovski może zostać pominięty przy wyborze kolejnego pretendenta w kategorii piórkowej. Zawodnik co prawda pokonał Jose Aldo na UFC 237, lecz organizacja ma inne plany na rywala dla aktualnego mistrza, Maxa Hollowaya. Według ESPN.com, Hawajczyk ma zmierzyć się z Frankiem Edgarem na UFC 240 w Kanadzie.

Dla Hollowaya (20-4 MMA) będzie to pierwsza walka po przegranej z Dustinem Poirierem w kwietniu tego roku. Blessed przegrał wtedy przez jednogłośną decyzję sędziowską. Tym samym Diamond przerwał serię 13 zwycięstw z rzędu Maxa. W kategorii piórkowej pokonał on m.in. Briana Ortegę czy Jose Aldo.

Edgar (23-6-1 MMA) miał zmierzyć się z Hollowayem na UFC 222, lecz wtedy Hawajczyk wypadł z walki przez kontuzję. Frankie zgodził się na pojedynek z Brianem Ortegą, który znokautował go okrutnym podbródkowym. W ostatniej walce Amerykanin pokonał Cuba Swansona przez decyzję sędziowską.

UFC 240 odbędzie się 27 lipca w Edmonton w Kanadzie.