(Foto Tracy Lee / CombatLifestyle.com) Relacja i wyniki po przejściu.

Benson Henderson (MMA 18-2) w dominującym stylu wypunktował Nate’a Diaza (MMA 16-8) w walce wieczoru gali UFC on FOX w Seattle.

Inaczej niż w jego pierwszej obronie, tym razem zwycięstwo mistrza nie podlegało żadnej dyskusji. Bendo rozpoczął rozmontowywanie obrony teoretycznie lepszego boksersko rywala niskimi kopnięciami już w pierwszej rundzie. Uderzenia na nogi otwierały mu drogę ataków ciosami na głowę oraz do obaleń, po których zasypywał młodszego z braci Diazów seriami ground and pound. W drugiej i trzeciej rundzie Henderson posyłał przeciwnika na deski, ale pretendent po obu ciosach dochodził do siebie. Nate nie mogąc znaleźć sposobu na mistrza w stójce, szukał swojej szansy atakami na nogi w parterze, jednak posiadacz tytułu pewnie bronił wszystkie te prób. W mistrzowskich rundach obraz walki nie uległ zmianie, a Henderson walcząc w szaleńczym tempie i kontrolując rywala z góry zapewnił sobie wygrane we wszystkich rundach na kartach punktowych. Była to jego druga obrona pasa mistrzowskiego UFC i zarazem szóste kolejne zwycięstwo w największej organizacji na świecie.

W dwóch pozostałych głównych walkach sobotnio-niedzielnej gali wschodzące gwiazdy zwyciężały utytułowanych weteranów. Alexander Gustafsson (MMA 15-1) pokazał wzorową kontrolę przebiegu wydarzeń w Octagonie i solidną szczękę w starciu z byłym mistrzem UFC Mauricio Ruą (MMA 21-7). Szwed już w pierwszych sekundach walki posłał rywala na plecy prawym sierpowym, ale chwilę później musiał bronić się przed skrętówką Brazylijczyka. Gdy Mauler uciekł do stójki, rozpoczął zbieranie punktów długimi ciosami prostymi, obszernymi podbródkowymi i kolanami w zwarciu, co dało mu wygraną w pierwszej odsłonie. W drugiej walka się wyrównała, po tym jak Shogun ulokował na brodzie Skandynawa kilka szerokich sierpów. Gustafsson nie pokazał po sobie by którykolwiek z ciosów zrobił na nim wrażenie i dodając do swoich ataków obalenia, do końca dyktował warunki w Octagonie. W ostatniej rundzie mocno zmęczony Rua bronił się przed nokautem, po tym jak przyjął mocne kopnięcie na korpus oraz frontkicka na brodę, ale ostatecznie udało mu się dotrwać do końcowej syreny. Po podliczeniu punktów nie było jednak wątpliwości, że na zwycięstwo w tym pojedynku zasłużył Gustafsson.

Koncertowo przeciwko byłemu mistrzowi UFC w dwóch kategoriach wagowych B.J. Pennowi (MMA 16-9-2) zaprezentował się Rory MacDonald (MMA 14-1). Młody Kanadyjczyk wręcz zniszczył weterana, prezentując wysokiej klasy kickboxing. Penn, nie radził sobie z bitymi w różnych płaszczyznach ciosami z rąk i nóg 23-latka. MacDonald był bardzo blisko wygranej przed czasem w drugich pięciu minutach, kiedy poważnie zranił Hawajczyka kopnięciem na korpus. Kolejne ciosy na ciało prawie złamały chęć do walki byłego mistrza, ale mimo tego kolega treningowy Georges’a St. Pierre’a nie potrafił postawić kropki nad i. W ostatniej rundzie Rory nie podkręcał już tempa i pewnie dowiózł zwycięstwo do ostatniego gongu.

Transmisję z gali w telewizji FOX efektownym nokautem otworzył Matt Brown (MMA 16-11). Zawodnik z Ohio w pierwszej rundzie napsuł sporo krwi Mike’owi Swickowi walcząc na plecach z gardy, a w drugiej błyskotliwą kombinacją lewy sierpowy, prawy prosty całkowicie odłączył od prądu reprezentanta AKA. Nie mniej spektakularny był nokaut Yvesa Edwardsa (MMA 42-18-1) na Jeremym Stephensie (MMA 20-9). Weteran ponad sześćdziesięciu zawodowych walk najpierw zamroczył rywala kontrą prawym sierpowym, a następnie dokończył dzieła łokciami w parterze.

W niskich wagach wartościowe zwycięstwa przypadły w udziale Rapaheolowi Assuncao (MMA 19-4) i Dennisowi Siverowi (MMA 21-8). Brazylijczyk boksując technicznie z kontry wysoko na punkty pokonał wcześniej niepokonanego w UFC Mike’a Eastona (MMA 13-2). Natomiast Niemiec obok swojego firmowego kickboxingu, zaprezentował bardzo dobre zapasy i kontrolę w parterze demolując na pełnym dystansie Nama Phana (MMA 18-11).

Decyzja sędziów była też potrzebna w pojedynku Ramseya Nijama (MMA 7-2) z Joe Proctorem (MMA 8-2), gdzie ten pierwszy był wyraźnie lepszy na przestrzeni piętnastu minut. Kolejną ozdobą gali był nokaut wysokim kopnięciem, które Daron Crucikshank (MMA 12-2) zafundował Henry’emu Martinezowi (MMA 9-3). Przed czasem swoją pierwszą walkę w UFC zakończył też Abel Trujillo (MMA 10-4), który umiejętnie powstrzymywał zapaśnicze ataki Marcusa LeVesseura (MMA 22-7), by, gdy ten się zmęczył, zastopować go kolanami na korpus w parterze.

Znakomite rozpoczęcie gali zapewnili fanom Scott Jorgensen (MMA 14-6) i John Albert (MMA 7-4). Po tym jak Albert wylądował na plecach, zaprezentował błyskotliwą serie prób poddań i przetoczeń z dołu, które jednak były pretendent do tytułu UFC skrupulatnie wybraniał, by ostatecznie wejść rywalowi za plecy i na sekundę przed końce rundy odklepać go duszeniem.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze lekkiej
155 lbs.: Benson Henderson pok. Nate’a Diaza przez jednogłośną decyzję, 2 x 50-45; 50-43

Główna karta:

205 lbs.: Alexander Gustafsson pok. Mauricio Ruę przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27; 30-26
170 lbs.: Rory MacDonald pok. B.J. Penna przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-26; 30-27
170 lbs.: Matt Brown pok. Mike’a Swicka przez KO (lewy sierpowy, 2:31 runda 2

Walki w FX:

155 lbs.: Yves Edwards pok. Jeremy’ego Stephensa przez KO (prawy prosty i łokcie), 1:55 runda 1
135 lbs.: Raphael Assuncao pok. Mike’a Eastona przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27; 29-28
155 lbs.: Ramsey Nijem pok. Joe Proctora przez jednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 30-27
155 lbs.: Daron Cruickshank pok. Henry’ego Martineza przez KO (wysokie kopnięcie), 2:57 runda 2
155 lbs.: Abel Trujillo pok. Marcusa LeVesseura przez TKO (kolana na korpus w parterze), 3:56 runda 2
145 lbs.: Dennis Siver pok. Nama Phana przez jednogłośną decyzję, 30-24; 30-25; 30-26

Walki na facebooku:

135 lbs.: Scott Jorgensen pok. Johna Alberta przez poddanie (duszenie zza pleców), 4:59 runda 1

Bonusy po 65 tys. $

Walka wieczoru: Scott Jorgensen vs. John Albert
Nokaut wieczoru: Yves Edwards
Poddanie wieczoru: Scott Jorgensen

3172 KOMENTARZE

 1. hohohoh so funny!

  NOT.

  precyzując:

  -zdjęcie zajebiste

  -temat idiotyczny

  Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś [strike]Mir [/strike]dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

 2. Zgadzam się z Pervertem, post ze zdjęciem można było podlinkować w odpowiednim dziale, a nie od razu osobny topic.

 3. Pervert, prawie całkowita zgoda. Zdjęcie nie jest zajebiste. Po raz n-ty zabawił się w przyklejanie głowy. To już było nudne 5 jego prac temu.

 4. Pervert : )

  Nie wiem jak mam to ocenić, z początku wydawało się to śmieszne, ale … Ciężko mi siebie określić .

 5. Zgadzam się z Pervertem i niech się nikt nie dziwi, jeśli ataki na kaczkę się powtarzają, bo – jak widać- chłopak nie wyciągnął zbyt wielu wniosków. A obrazek bardzo fajny i śmieszny, ale spokojnie wystarczył do "Tanio…".

 6. GLF ur right, na zmęczeniu wydawał się dość zabawny, drugie spojrzenie niestety już się nie obroniło, ale nie dało rady wyedytować tego "zajebiste". "Niezłe/zabawne" byłoby odpowiedniejsze (bez tego napisu na koszulce ofc)

  btw, jeśli sami użytkownicy nie będą dawać odporu śmieceniu na forum, to non stop będą się pokazywały tak idiotyczne tematy, albo jakieś inne testy…

 7. kaczka w ankiecie dał swój wiek i prawidłową odpowiedź 30-35. Jak ja mam to ocenić. Po zachowaniu na forum daje mu max 15

 8. Haha kaczy shejtowany. Teraz, juz sie nie pokazuje.

  @kaczka41 Możesz podesłać oryginalny obrazek (z murzyńską twarzą)? Spodobało mi się zdjęcie.

  Zapytam wprost, jestes prowokacja?

 9. @Shoocker Ależ skąd. Najnormalniej w świecie zdjęcie mi się podoba, ale wolałbym aby twarz była tak samo murzyńska jak ręce. Być może zapodam je na jakimś forum (nie na tym). Oczywiście zgadzam się z opinią że skóra byłaby lepszym miejscem na to zdjęcie, ale na to nie jestem w stanie nic poradzić.

 10. Ale macie kierwa problem 🙂 Z Papayem na czele.

  Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

 11. @kaczka41 Jeżeli nie chcesz podawać tutaj linku lub oryginału z murzyńską twarzą to prześlij prosze na priva:

  cezaryzwirko [małpka] gmail {kropeczka] com

 12. Spoko, nie będe wrzucał przerabianych fotek, bo jak widać się nie przyjęło. Szkoda – tyle w temacie. Narka

  Foch. Foch i chuj.

 13. Kaczka, powiedz mi po kiego wdajesz się w jakieś zbędne utarczki i osobiste wycieczki? Niby jesteś dorosły, niby ponad to, a zachowujesz się jak jakiś Mir dzieciak. Zdjęcie było wrzucić do skóry, a nie zaśmiecać forum w oczekiwaniu na propsy i tysiące śmiesznych emotek. (tak wiem, mam ciążowy nastrój)

  Dokladnie. Przez takie akcje Kaczka tylko sprawia, ze to co pisze Egzekutor ma sens.

  wole takie tematy Kaczki niż każdy inny Kokosa czy wspomnianego w temacie ;]

  To akurat usprawiedliwianie jednej zenady druga…

  ——–

  Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

 14. Gdy zaczalem czytac MMARocks, tudziez pisac pozniej na forum, to byla dyskusja o MMA i rozmaitych pierdolach, a teraz coraz wieksza czesc tematow/postow, to tresci o innych uzytkownikach/forum samym w sobie. Wot ewolucja.

  To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  @Pervert – Papay – marynarz – czyli Mr. GLF

  Ps. Foch i chuj – idę pić dalej

 15. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

 16. @bobyflex "…@Antek – Ty tak na serio z tym Pudzianem i hieną?…"

  Tak. Poważnie. Chciałbym poznać Wasze zdanie. Oczywiście mam świadomość że będzie to science-fiction i nigdy nie zweryfikujemy kto miał rację. Od taka zabawa.

 17. No to jeśli o mnie chodzi, to zawodnik MMA jest bez szans, hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra:-)

  I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans:-)

 18. "…hiena to duży drapieżnik z chyba najsilniejszym uściskiem szczęk u zwierząt lądowych na ziemi – to by była jakaś masakra[​IMG]…"

  Nie zupełnie. Najsilniejszy uścisk w stosunku do wagi. Lew i tygrys w wartościach bezwzględnych mają lepszy wynik. Choć pewnie i tak wystarczy jedno solidne ugryzienie aby złamać kość człowiekowi.

 19. To dział cohones – mogę zakładać temat o dupie Maryny..o ile redakcja nie zamknie/usunie

  Czy ja Ci mowie, ze nie mozesz?

  Po prostu nie bardzo rozumiem sens x testow o tym, jakie kto ma ksywy na forum i tematow rodem z piaskownicy cisnacych jakiegos innego fredzla z forum. W zadnym wypadku nikomu nie zamierzam przekszadzac Ci w taplaniu sie w tym, jesli masz taka fantazje :]

 20. I choćby to był gościu o posturze Alie'go, agresywny jak Shogun, Wand czy Fiedzia za najlepszych lat i wszechstronny jak GSP to nie, kurwa, nie ma szans[​IMG]

  moim zdaniem mocne jiu jitsu i hiena czy inny jej podobny kocur konczy bez glowy 🙂

 21. Kaczka chyba miał na myśli Popeye'a

  nie cwaniaczku nie możesz. dopiero co mnie upominałeś, że od takiego gówna jest dział hyde park. no chyba, że z wiekiem zaczynają się jakieś problemy typu demencja…

  to nie demencja to procenty wylewające się na klawiaturę 🙂

  [​IMG]

 22. Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzętom, jestem trochę zjarany, ale nie aż tak. Albo innym razem ci odpowiem bo już się za bardzo zmęczyłem pisaniem:-)

 23. Kaczka umówmy się, że wszystkie photoshopy, emotki i inne pierdoły zamieszczasz w "tanio skóry nie sprzedam". Nie chcę więcej widzieć, że tworzysz osobne tematy do takich rzeczy, denerwuje to innych userów i tworzy niepotrzebny burdel na forum.

 24. "…Antek musielibyśmy chyba się przenieść na jakieś forum poświęcone zwierzęto…"

  Próbowałem kiedyś, ale za założenie wątku w którym pytałem czy ktoś wie jakim wynikiem kończyły się na igrzyskach w starożytnym Rzymie starcia niedźwiedzia z lwem lub słoniem (to były takie, dziś już wymarłe, małe słonie z gór Atlas) dostałem bana. Na priva wyjaśniono mi że jest to zachęcanie do znęcania się nad zwierzętami. Na szczęście tutaj mamy wyższy poziom tolerancji i inteligencji.

 25. UFC organizuje im tą walkę, a żaden zawodnik nie odważył się jeszcze odmówić, jeśli odmowa nie była spowodowana kontuzją bądź innym czynnikiem losowym.

  Zdanie nie jest prawdziwe. Takie sytuacje w UFC się zdarzają.

 26. Chciałbym jakiego streama gdyż Face mi coś nie działa ostatnimi czasami… poratuje ktoss?

 27. Powiem szczerze, że jaram się tą galą niesamowicie!.. WAR MAULER PENN & DIAZ!!!

 28. No to przygoda z FB zakończona do kolejnego UFC, czas przełączyć na Orange, jak dobrze…:-D

 29. Joe Silva coraz bardziej mnie zadziwia, rozdają walki o pasy dla zawodników, którzy ostatnie walki przegrali i dwie najlepsze walki z prelimów lądują na samym spodzie.

 30. Tidżej pokazują ale wejść można dopiero na 10 minut przed rozpoczęciem.

 31. Wszyscy posiadacze numeru w Orange mogą oglądać Orange Sport przez neta. Polecam

 32. Ja również nie mam i szukam streama ale znaleść nie moge 😛

  Edit:

  Arłovski możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

 33. Zakładasz konto na orange.pl i wchodzisz w zakładkę: Telewizja tu i tam. I tam masz darmowy Orange Sport dla klientów Orange

 34. Zawsze oglądałem na FB a resztę na Drh.tv. Nie mogę zalogować się na UFC TV

 35. Co tak wcześnie Siver-Phan? Że niby LeVesseur – Trujillo albo Proctor – Nijem ufc ceni sobie wyżej? D: ta walka powinna być ukoronowaniem prelimsów raczej

 36. Zdaje się, że UFC ceni sobie również tę walki, które otwierają poszczególne transmisje, więc walka Sivera niekoniecznie musi być gorzej oceniana.

 37. Arlovski, na orange.pl mam od 10 minut „trwa pobieranie danych” tez tak dlugo Ci sie ladowalo. Dodam, ze pierwszy raz probuje obejrzec na orange.pl

 38. Siver wygląda bardzo solidnie dzisiaj. Za bardzo poukładany uderzacz, jak na Phana 🙂

 39. interesuje mnie walka penna, ostatnio byla ostatnia walka przed 7, a raz o 4 takze juz nie wiem nic :p

 40. Cytując Darka Szpakowskiego: "Jak to mówią młodzi ludzie – masakracja"…

 41. Siver chyba najadł się przed walką baterii Duracella 😉 Niesamowicie wygląda jak na 66kg…

 42. Jestem tylko ciekawy, jak wielu sędziów zdecyduje się na dawanie 10-8 w rundach.

 43. Cześć wszystkim. Nie widziałem całej walki ale to co zaprezentował Siver, to była masakra na Phanie.

 44. Na sherdogu podają że ma 170 cm , mysle że jest troche niższy jak na te 66 chociaż wiadomo że w czasie walki wniesie ze 75 kg więc wszystko jest możliwe

 45. @Kiler,

  "Uderz w twarz czarny pas, a stanie się brązowym, uderz po raz kolejny, a stanie się purpurowym…" czy jakoś tak. 😀

  Nam jest twardym skurwielem, ale to było trochę za dużo. Siver leci po TS.

 46. Myśle że po takiej walce mógłby zmierzyc sie ze zwycięscą walki Guida Hioki i TS 😀

 47. 30 – 24 😀 może mało widziałem walk ale taka decuzje oglądam pierwszy raz 😀

 48. hehe 227 celnych ciosów Siver chyba rzeczywiście coś z tymi duracellami kombinował.

 49. Marcus będzie się pewnie popisywał zapasami i skończy sie na 3rd decyzji.

 50. Dobry Panowie! Gala na ktora czekałem od dawna. Dwóch moich ulubionych zawodników dzisiaj BJ i Henderson. Zobaczymy com bedzie.

 51. Mina sędziego Hamleta zdradza myśl: „rozdzielić, czy nie rozdzielić – oto jest pytanie” 😛

 52. Oto co dzieje się, kiedy decydujesz się z uporem maniaka wykonać akcję, która nie wychodzi… :/

 53. Działa wam na orange? U mnie ciągle pobieranie danych i nic się nie dzieje…

 54. Marcus ładne serce  do walki. Jak na kogoś kto przegrał z Codym jest na prawdę dobry. 
   

 55. Kolana w ciało, zawsze mnie dziwiło, że tak rzadko się z tego korzysta, a tu proszę ładne skończenie.
  Tylko to charkanie Goldberga…

 56. Co się stało w walce Trujillo. Postawiłem na niego przy kursie 3,3 a zakład został właśnie unieważniony?

 57. Co się stało w walce Trujillo. Postawiłem na niego przy kursie 3,3 a zakład został właśnie unieważniony?

  Zmienił mu się przeciwnik.

 58. Runda roku, wszedłęm aż tu w trakcie gali, żeby to napisać ;-D Cruickshank już w Tufie pokazał co potrafi nogami, gitara.

  Moze przesadzilem, bo zero parteru, ale moooocna walka:-)

 59. Może lepiej byłoby kopać Martineza po bebechach? Na twarz, chyba będzie ciężko go wyłączyć ; )

 60. Aż żałuje, że oglądam z polskim komentarzem… „Ołłłłłłłłł” Rogana musiało tutaj być okazałe 😛

 61. Jeżeli gala utrzyma taki poziom na maincardzie to właściciele Foxa i UFC chyba się posrają ze szczęścia na takie znakomite show w otwartej telewizji. 

 62. A jeszcze kilka stron wcześniej narzekałem, że Daron jest na rozpisce wyżej niż Siver 😉

 63. O.o kotn

  no do tej pory kozacka gala 😀 oby nie zapeszyć
  Nie uciekaj przed snajperem bo umrzesz zmęczony !

 64. "Thoughts on opponent, Henry Martinez? My thoughts on this fight are simple: put on a show for the fans. Go out and bang until the ref holds my hand up. I feel it’s going to be a battle. After I crack him a few times, he is going to try and take me down. I’ll have to fight off that takedown and pressure him on my feet."

  Jak chciał tak zrobił 😉
   

 65. Już dawno nie przeżywałem takich emocji podczas MMA jak przy tych czterech walkach, oby tak dalej!

 66. Jest dokłądnie tak jak powiedział Daron – okopał mu ciało i głowa była łatwym łupem. Widać na powtórce jak Martinez chroni zmasakrowane ciało, odsłaniając głowę.

 67. Przegapilem dwie pierwsze walki, ale te dwie ostatnie i tak mnie konkretnie nakrecily, oby sie utrzymal ten poziom! Pray

 68. Dobry był tekst Jurasa o tym, że Jackson rwałby włosy z głowy, gdyby je miał 😉 a propos realizowania narzuconego gameplanu 😉

  Teraz też musi być dobra walka, obu chce się wypromować, obu doszło wysoko w Tuf'ach, mają talent, choć przeczuwam raczej parter niż stójkę.

 69. Chłopak nie jest zbyt zapamiętywalny, więc się musi o to starać…ale coraz bardziej będę sercem za BJ'em 😉

 70. Jeżeli ktoś nie ogląda w wersji z polskim komentarzem, to Juras skomentował ten strój bardzo trafnie: że wygląda, jakby żywcem wyciągnięto go z filmu America Psycho. 😉

 71. Daron, młody zawodnik z dobrze realizowanym planem na walkę, zapasior z dobrą stójką , trzeba gościa obserwować.

  Warr Rory
  Warr Diaz

 72. Lepszy od tekstu Joe był ten Page’a po walce z Hamillem: „biłem go wszystkim z wyjątkiem kibla”

 73. Piękna walka! Daron zajebista praca nóg i kopnięcia a Martinez mega twarda szczęka 🙂 oby tak dalej!

 74. Miny Proctora podczas zapinania gilotyny:) Tempo nie zwalnia, szaleństwo dzisiaj.

 75. Dana chyba dorzuca jakies 50.000$ za zakończenie walki przed czasem i się chłopaki spinają, albo księżyc jest w pełni czy coś 😉

 76. Zaczynam poważnie wierzyć w wyjątkowość tej gali – oby główna karta nie zawiodła! 😀

 77. Tidzej a slyszales o „solidnym prospekcie”?:-)

  OD DZIŚ WALECZNOŚĆ MA NOWE IMIĘ, NAZYWA SIĘ MICHAŁ MATERLA! CHYLĘ CZOŁA…

 78. Nie zgadzam się z Janiszem, ja drugą rundę też bym dał Ramseyowi, mniej zdecydowanie oczywiście, ale jednak.

 79. U mnie też obie rundy dla Ramseya, ale kto tam wie co Ci sędziowie czasami oglądają.

 80. Dobra walka.
  TJ —> podzieliłbyś się z nami swoją oceną drugiej rundy?

 81. Kurcze nie widziałem co walki z FB, ale wszystkie walki spokojnie mogłyby konkurować o walkę wieczoru na innych galach!!!

 82. A jeszcze daleko do tego co ma sprzedawać oglądalność tej gali ;D

  Teraz wyczuwam KO…

 83. Coś czuje, że ta walka zepsuje dobre wrażenie po poprzednich starciach… oby nie

 84. Assuncao wpadł na ostatnią chwilę, więc może ten koń go zastopuje ( w sumie sam nie wierzę w to co piszę, ale kto wie ).

 85. Ja bym dał Eastonowi mimo tego klinczu pod siatką, aktywność, no i parę ciekawszych trafień.

 86. Runda na tle tego co działo się wcześniej – nudna, pomimo, że nie prezentowała się źle.

 87. Według tabeli to Easton miał mieć przewagę zasięgu, a przez całą walkę wydaje mi się, że ta przewaga leży zdecydowanie po stronie Brazylijczyka… Coś pomyliłem, czy Easton bije po prostu tak krótkie ciosy?

 88. Nie wiem na co Easton liczył ? że co ktoś jest ślepy i da mu zwycięstwo ?

 89. Chciał coś robić, ale Brazylijczyk skutecznie kontrował wszystko, no i taki to przebieg walki, gdy aktywny zostanie zniechęcony, a kontrujący nie zamierza zbytnio przyspieszyć po udanej kontrze.

 90. Come on Edwards – spraw niespodziankę! Już lata temu podobał mi się jego styl w stójce i jestem wielkim fanem jego dawnych spodenek 😉

 91. Troche Janisz przesadził,że Edwards ma 4 razy więcej walk niż Stevens 😀

 92. Fajnie, że puścili jeszcze raz walkę Jorgensena z Albertem bo przegapiłem wcześniej:)

 93. jeśli komuś chce się poszukać/zrobić gify z tych dzisiejszych KO, śmiało 😀

 94. Mike obyś naprawdę zrobił to quick, bo ja już Penna się doczekać nie mogę! 😉

 95. tradycyjnie wejsc nie pokauja… co za cioty… przeciez wejscia to czesc walki i calego spektaklu

 96. Bardzo ładnie się Brown zaprezentował w tej walce każdej płaszczyźnie.

 97. Proponuje zamiast przyznawać nagrody za KO wieczoru, odebrać CAŁĄ kasę jaką za walkę powinien dostać Mike Easton. Z całym szacunkiem, facet nie pasuje do reszty tak epickich walk. Brakowało tego UFC nam ostatnio, co? Dzisiaj widać jaka różnica między UFC a innymi fedkami 🙂

 98. po waszych komentarzach zaczynam żałować że nie oglądamod początku

  ehhhh jutro nadrobie

 99. Where is Joe Rogan?

  Tak, żeby UFC zawsze startowało o 22 to by było zajebiście. Gala full wypas.

 100. Come on BJ! Będzie bardzo ciężko ale „kluska” może dać radę.
  Swoją drogą Rory w niektórych ujęciach bardzo Fernando Torresa mi przypomina. 🙂

 101. Serce mi sie kraja jak widze jak zapowiedzi tego gnojka sie sprawdzają… Penn, daj już spokój

 102. Nie jest dobrze… Trzeba mieć nadzieję, że skończy się jak z Conditem.

 103. Egzekucja :/ Trzymam kciuki za jakiegoś szczęśliwy cios i karę za „taniec” w oktagonie Roryego z półprzytomnym przeciwnikiem.

 104. u mnie nie jest najgorzej przez drhtv tylko słaba jakość
  makdonalad ładnie

 105. aaaaaaach, no i czemu nikt mi nie wierzyl w moc 'hipstera'? 😉

  pelna dominacja, Rory mega forma. 

 106. przykro patrzeć… teraz łapiemy buszka za "starego" szoguna 😀 i Diaza 😛

 107. serio wierzyliscie w penna? on nie ma kompletnie nic w 77 do powiedzenia od dluzszego czasu

 108. Dał mu ładną nauczkę. Wydaje mi się, że mógł skończyć BJ-a już w drugiej rundzie ale chciał mu coś udowodnić.

 109. Smialo mogl go wykonczyc w kazdej chwili, ale mlody zadziora wolal osmieszac BJ przez cala walke.

 110. BJ albo jeszcze jedno podejście w lekkiej tam gdzie przynależy albo niech kończy, bo niszczy własną legendę.

 111. Gdzie się podziały czasy, gdy boks BJ-a był uważany za najlepszy w UFC? Ech…

 112. Nazywanie Penna przereklamowanym zawodnikiem to skrajna głupota… Można powiedzieć stary, skończony, wypalony, za mały tą kategorię wagową, nieodpowiednio przygotowany, ale przereklamowany? Równie dobrze można powiedzieć, że przereklamowani był np. Randy Couture, bo przegrywał ostatnie walki w karierze. Po prostu czasy się zmieniają, sport się zmienia, zmieniają się zawodnicy. Rory też będzie kiedyś kończył karierę.

 113. heheh rory dobry, typowy klasowy kujonek, nie odpuszczajacy, ale umowmy sie chlopak bedzie mistrzem

 114. Rory wygwizdany, do ulubieńców publiczności chyba nie można go zaliczyć.

 115. Przesadzilem z tym przereklamowanym za co przepraszam, ale legenda bym go nie nazwal.

 116. Rory to jakaś maszyna, przedstawiciel nowej generacji zawodników. Gość nie ma serca;) ale gratulacje. Oby dalej się tak rozwijał

 117. Zdecydowanie wole bunczucznosc Rorego i jego styl niż cipowatość i kretynizm Jonesa

 118. nie jak ciota tylko schludnie, aczkolwiek siedziec w szatni przed walka w koszuli, krawacie… to fakt ciota

 119. Szczerze powiedziawszy to z chęcią zobaczyłbym pojedynek z Conditem, tyle, że on ostatnią walkę przegrał. Chociaż patrząc na to co ostatnio wyprawia UFC w kwestii matchmakingu, to byłaby normalka. Patrząc na powtórki jeszcze bardziej umocniłem się w przekonaniu jak świetnym sędzią jest Dean.

 120. Shogun, nie zawiedź mnie! Mam nadzieję, że solidnie przepracował przygotowania.

 121. Przykro się to oglądało, co za wpierdol Penn zebrał. 2 runda 10-8, nie wiem czy BJ ze trzy ciosy wyprowadził, nawet żałuję, że Herb tego nie przerwał po tych ciosach na wątrobe

 122. ‏@JoshKoscheck

  Maybe Roy should fight me??? I Doubt the UFC would want to see him get his ass kicked.
  “For god sake, 205 had a karate guy that was their champion. I mean that weight class is a joke.” – Chael Sonnen

 123. Przewaga po stronie Szweda, ale Shogun mnie pozytywnie zaskoczył. Fajna próba skrętówki – myślałem, że siedzi! 🙂 Dobra walka.

 124. mega walka, szkoda ze szwed jeszcze nie jest gotowy do sklepania JBJ z tak defensywa w stojce

 125. Jest pokolenie które musi odejść, czas na nowych, młodych…paru weteranom uda się jeszcze coś pokazać ale to tzw. ostatnie podrygi.

  Nie oszukujmy się, Penn, Shogun, Jackson, Machida, Nogi, Mir itd to przeszłość. Paru zdało sobie z tego sprawe i odeszlo jak Mirko czy Fedor. Reszta brutalnie się przekona albo przekonała…

  U Nas dotknęło to dopiero 3 zawodników ale będą następni…

 126. Zajebista walka, Mauler to według mnie największe zagrożenie dla Bones'a.

 127. DoozyAndGrooby – CroCop to akurat niestety długo nie mógł pojąć tego.

 128. odbiegając od poziomu tej gali, panowie z innych federacji, czy nie warto czasem puścić dłużej walk, a nie przerywać ich po jednym mocniejszym ciosie? Ta gala to idealny przykład że nawet zdrowo obrywając Ci faceci dalej zapieprzali, nie poddawali się tylko walczyli do końca, a u nas przerywa się walki po minucie „bo jest duża przewaga” albo „mocny cios”. To jest MMA a nie warcaby, weźcie czasem przykład z UFC, i pozwólcie walczyć do końca, dziękuję za uwagę

 129. Zajebista walka, Mauler to według mnie największe zagrożenie dla Bones'a.

   

  Ale chyba nie "teraz"? Bo teraz to większe szanse miałby przegrany Shogun z tymi swoimi cepami niż spokojna stójka Szweda. Braki w defensywie i niestety JJ może go obalić w każdej chwili.

 130. No ku*wa zawalu bym dostal jak zobaczylem ta skretowke, za duzo kasy postawilem na Maulera zeby taki stres w nocy przezywac

 131. Żeby moi idole z dzieciństwa dostawali dostawali baty od jakiś Kanadyjczyków czy też Szwedów 🙁

  Gratulacje Rory, gratulacje Alexander- chyba czas na nowe pokolenie…

 132. Nie należę do wielkich fanów Shoguna, ale muszę przyznać, że bardzo pozytywni mnie zaskoczył swoim przygotowaniem – myślałem, że w stójce to będzie bardziej jednostronne starcie. Zaskoczyło mnie również to, że Szwed tak słabo radził sobie z góry i nawet na chwilę nie potrafił tam Shoguna przytrzymać. Z JJ nie miałby chyba póki co żadnych szans, a na dodatek myślę, że znowu mógłby przegrać z Davisem.

 133. Szkoda zdrowia Shoguna. Ostatnie jego walki to wyniszczające wojny. Jakąś niepoukładaną ma tą stójkę Alexander.

 134. Tylko mnie transmisja na DrHTV zaczęła się zacinać w połowie walki Shoguna?? Tak że nie da się oglądac

 135. Gdyby Maurycy zrzucił tą opone i poprawił kondycje to jeszcze mógłby namieszać, a tak to będzie wystawiany do promowania i zbierania lania od zawodników idących po TS.

  Szwed nie ma szans z JJ.
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 136. wielki podziw dla shoguna, jedno jest pewne,gdy walczy shogun-serce i emocje, za to wlasnie kochamy tego goscia i mozna sie czepiac co do jego kondycji, czy techniki, ale napewno nie mozna mu zarzucic braku woli walki i ducha zwyciestwa…choc jego czas juz mija bezpowrotnie, dla mnie pozostanie wielki : )

 137. Maurycy wyglądał przy Maulerze nie jak zawodnik aspirujący do title shota, a jak solidny tester. Gustaffson w zasadzie robił co chciał. Spacerek…na minus dla Maulera:

  – wata w łapie

  – słaba kontrola  z góry

  – błędy w parterze

  – zapasy nadal do poprawy.

  Mam nadzieję, że ten pojedynek pokazał skalę talentu Jonesa, który też nie miał problemów z Ruą, tyle, że sprawił, że Rua wyglądał nawet nie jak tester,  a jak zwykły bum. Obawiam się, że to nadal za wcześnie na Jonesa, ale z drugiej strony na ten moment nie ma nikogo lepszego. Lubię Maulera, znacznie bardziej niż Bonesa i będę mu kibicował, ale jednak Jones będzie bardzo znacznym faworytem.

 138. No cóż, Shogun przegrał, BJ przegrał to mam nadzieje, ze Nate mnie nie zawiedzie. War Diaz!!! 🙂

 139. orientuje sie ktoś co to za kawałek w jednym z tych klipów mma/ufc na orange, glos kobiecy i tekst :
  i’m tired and i need to lay down, so please don’t cry please open your eyes

 140. Nim wypłyną nowe talenty to chwile zajmie. W ciężkiej słabo to wygląda, 20sto paro latków mało. W LHW Jones i Alex, w MW po Silvie nie widzę następców którzy długo będą bronić pasa, im niżej tym dynamiczniej to wygląda ale GSP też jeszcze trochę potrzyma pas…mamy tzw okres przejściowy. W PL talenty rosną z walki na walke prawie, w USA następuje ewolucja…

  (w tle slychac skrillex, jak na KSW ostatnio) :>

 141. Machida ma otwartą drogę do zbijania do średniej, więc bym go też nie skreślał. 
  A Shogun…. wchodzi w strefę Richa Franklina.

 142. Czas na najbardziej niedocenianego mistrza UFC, Benson, może w końcu wygrana przed czasemm? ;D

 143. Jakby się uprzeć to można skreślać wszystkich tych którzy już lepsi nie będą w/g Mnie ale MMA to nie tylko pasy ale też emocje. Reem czy Lombard też już lepsi wiele nie będą ale walki mogą dawać kozackie jak np. Silva.

 144. Witam. Napiszcie co się dzieję bo streama żadnego nie mogę odtworzyć. Podajcie jeden z działających.

 145. Wreszcie ktoś nie wymienia ciosów w stójce z Diazem i widzimy, że nie jest to taki wielki zawodnik.

 146. Diaz dziśpobije rekard z walki z Cerronem w ilości zadanych ciosów!

   

  Nie zanosi się.

 147. Dobrze, zaczynają puszczać emocje. Mam nadzieję, że zaraz się zacznie!

  P.S. Dobrze znowu zobaczyć w Benie zwierzaka 😀

 148. Bendo jest świetny. Taktycznie na razie świetnie to rozgrywa…nawet boksersko sobie radzi z Diazem

 149. Diaz już tego nie wygra, chyba że przed czasem. Ale ani na KO ani na poddanie się nie zapowiada….

 150. Wow, najlepsza gala mma jaką widziałem:) Benson naprawdę lubi sobie utrudniać życie tymi włosami.

 151. Mówiłem, że jak Diaz wygra 1 rundę w tej walce to się zdziwię. Ben robi z nim co chce zgodnie z przewidywaniami a kurs byl 1.69 ! 🙂

 152. Zaryzykował bym stwierdzenie, że Benson by to wygrał, a to z tego względu że nie da się go poddać.

 153. Ma to coś skurczybyk…mistrzowski pierwiastek, wpada w tarapaty ale wiesz, że z tego wyjdzie i wygra, jak Mamed zupełnie.

 154. bendo to maszyna. Piękny popis siły, brutalności i umiejętności. jak dla mnie 50-44. Świetna walka.

 155. Jak dla mnie walka roku, bardzo mi się podoba bo poza świetnym popisem umiejętności można było się trszku pośmiać z takich akcentów jak gest środkowego palca w parterze, takie walki lubię  😉

 156. Jeśli Diaz nie poddał Bendo to w LW nikt tego nie zrobi. Świetnie Bendo, poprawiłeś mi humor! Teraz czas się zemścić na Pettisie!

 157. Łomot mu spuścił mistrzowski:) Jak korner w jednej z przerw podpowiadał Bensonowi, żeby się bez sensu nie pakował w te dźwignie na nogi to myślałem: 'właśnie, kurwa'. Ale gość jest chyb anie do poddania. Chyba w końcu zasłuzył w oczach niektórych na splendor mistrza.

 158. Henderson jest z innej galaktyki, śmiem twierdzić ze posiada najlepsza kondycje w UFC

 159. Benson zajebiscie szybki i silny, Nate zawiódł

  Gala warta poświęcenia nocki 

 160. Diaz kompletnie spacyfikowany.

  Za wcześnie na unifikację z GSP, ale fakt faktem, jeśli chodzi o warunki fizyczne, to taka walka miałaby ręce i nogi bardziej niż GSP – Silva.

 161. Ben wygląda jakby wrócił z porannego joggingu, a nie właśnie skończył walkę o pas…

 162. Absolutnie zycze sobie i Wam panowie wiecej takich eventow. Dobranoc czy tam dzien dobry dla niektorych.

 163. Edgar juz mial swoje szanse, a Pettis nie wygra po raz drugi bo jak walczyli w WEC to zanim pettis odbił sie od siatki (przypomnijmy – na kilka sekund przed końcem walki) na kartach sędziowskich był remis, czyli pas pozostałby w rękach Hendersona.

 164. Waga lekka jest zbyt mocna, żeby myśleć o superfightach z udziałem Bendo. Henderson ma jeszcze dużo do udowodnienia, na GSP przyjdzie jeszcze kolei. 😛

 165. GSP-Henderson zdecydowanie bardziej mnie ciekawi niż GSP-Silva. To zapewne jeszcze nie ten czas, ale z taką dyspozycją nikt nie ma prawa zagrozić panu Bensonowi. Nie ta liga. 2-3 walki i dywizja będzie wyczyszczona z mocniejszych rywali

 166. To zwycięstwo sprawiło mi bardzo dużo satysfakcji i radości. Mam kilku znajomych, którzy już od jakiegoś czasu mi dokuczali, ponieważ od równie długiego czasu ja utrzymywałem, że Diaz nie jest wcale jakimś nadzwyczajnym zawodnikiem a po prostu dodaje zawodników, którzy mu leżą lub (jak Cerron) niepotrzebenie toczą walkę w sposób, w jaki Nate chce ją toczyć. Dzisiaj wszystko co wyliczałem Diazowi, wyliczył mu również Benson.
  Dzięki za wspólne komentowanie i do następnego razu! 🙂

 167. Super gala! dla takich walk warto zarywać nockę.
  Gustafson i Macdonald zgodnie z przewidywaniami. Nowe idzie, panowie, nowe idzie!
  Nate został strasznie rozbity. Wiedziałem, że Ben sobie poradzi, ale takiej totalnej dominacji się nie spodziewałem.

 168. Diaz rozłożony na czynniki pierwsze 🙂

  W sumie widzieliśmy to co spodziewaliśmy się po Hendersonie i jednocześnie nie widzieliśmy nic co spodziewaliśmy się po Diazie. Totalna dominacja, Nate wyglądał jak Shogun i Penn. Pas Frankiego Edgara obroniony 😉

  Bardzo fajna gala ale jednak czuję niedosyt trochę. Liczyłem dzisiaj na nie jedną wojne, a tymczasem wszystkie pojedynki raczej bardzo jednostronne.

  P.S.

  Tak mniej/więcej wyglądałaby walka Nicka z GSP a prawdopodnie jeszcze gorzej.
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 169. Madman 09/12/2012 at 04:43

  Widziałem — Benson wychodził po niej z klatki z pasem na biodrach.

  I wlasnie to jest problem. Nieslusznie.

 170. Jeszcze na odchodne, jeżeli rzeczywiście ma dojść do tego z dupy wytrzaśniętego pojedynku GSP z Diazem to spodziewam się podobnego przebiegu:)

   

  Edit: noodles;)
  Talga Vassternich!

 171. cos pieknego, pelna dominacja Bensona dzisiaj. poddanie bylo opcja jedynie w 1 czy 2 rundzie dla Nate, potem po prostu sila fizyczna Hendersona by mu na to nie pozwolila. wszystko dzis poszlo tak jak powinno. 

  najbardziej utarl nosa chyba wszystkim Rory, popis sily totalny, az szkoda bylo BJ'a.

   

  dalej bedziecie roztrzasac walki z Frankiem? az tak to boli? jaki wałek? teorie spiskowe jakies? pas ma Bendo, koniec historii, zaden komentarz tego nie zmieni.

  fanboy JBJ’a i Manchester’u United.

 172. Voy, Przemek, nie szukajcie wałków tam gdzie ich nie ma, tylko doceńcie klasę Bena 😀

 173. Z Hendersona taki kozak i luzak że walczył z wykałaczką w gębie… co za głupek…

 174. dokladnie noodles me mial byc wojna, niestety benson nie dal sobie nerzucic stylu diaz, ale zeby stojke az tak zdomin0wac???????

 175. no wlasnie Rogan cos go tam krecil, ale nie odpowiedzial mu Ben, moze Ariel w post fight wywiadzie wyciagnie cos od niego.

  Bensona da sie pokonac, Pettis to pokazal. ja bym mial watpliwosci czy da sie go poddac teraz, bo silowo i fizycznie jest nie do zdarcia w LW.

  gdzie byl ten boks Diaza ktory mial tak zdominowac Bena? pare low kickow i sprawa zalatwiona, mit prysl szybciutko. 

   

  btw. Wujek jutro wkurwiony wpadnie na forum. 

  fanboy JBJ’a i Manchester’u United.

 176. Dla wszystkich fanboyów Edgara: nawet jeżeli Frankie wygrał drugą walkę, to wyraźniej pierwszą wygrał Bendo. Więc w wersji optymistycznej dla Frankiego jest remis w walkach, ale Bendo wygrał więcej rund, więc to on jest prawdziwym mistrzem 😉

 177. Gdyby Frankie był rzeczywiście lepszy to zaprezentował by się tak, że sędziowie nie mieli by innego wyjścia jak zapisanie na kartce nazwiska Edgar, miał na to 2 razy po 25 minut, a jednak trojka ludzi których trzeba było przekonać  nie została przekonana, bo co z tego że Ty sadzisz  że wygrał skoro nie jestes sedzia punktowym na gali organizacji UFC

 178. idąc tokiem rozumowania ze Henderson ma pas Edgara, to Edgar mial pas Penna bo ten pierwszą walkę wygrał…

 179. teraz na fb Ruttena czytam w komentarzach, ze Benson ta wykalaczke trzymal w pysku zawsze od czasow zapasow juz w coledżu, jakies jebniecie chyba prywatne, na pewno beda to teraz roztrzasac.

  ciekawym komentarzem bylo tez, ze jest to kawalek drewna z krzyza Jezusa ktory daje mu moc. Laughing

 180. Dobra, pożartowaliśmy, Bendo jest prawowitym mistrzem i tyle.  Druga walka z Edgarem to był wypadek przy pracy. W takiej dyspozycji jak dziś ciężko będzie go pokonać, nie widzę za bardzo kandydata. Chyba najprędzej Aldo jak przyjdzie z wagi niżej.

 181. OMG ,teraz się strasznie ośmieszyłeś-wiesz ze sedziowie zwłaszcza na galach ufc robią błędy?Jak to są twoje argumenty ze nie sędziowałem tego pojedynku to czekam na ignore mode na forum a nie na twój ''kontrargument''
  “You’re looking at the reflection of perfection.”
  [img][/img]

 182. Jestem niemal pewien, że Pettis drugi raz nie wygrał by z Hendersonem…

   

  Tak naprawdę Showtime nie pokazał żadnego przełomowego 'sposobu na Bensona' tylko utrzymawszy remis, na kilka sekund do końca efektownie go kopnął a potem zaczął obijać w parterze co dało mu ten jeden, istotny punkt więcej. Wniosek prosty: mało prawdopodobne żeby powtórzył taki scenariusz w UFC.

   

 183. Jestem niemal pewien, że Pettis drugi raz nie wygrał by z Hendersonem…

  i tu sie zgodze ,ale co z tego ze tak sądzisz jak nie jestes pro typerem z usa?

 184. Przemku, czyli chcesz powiedzieć że sędziowie dwukrotnie w walce tych samych zawodników popełnili ten sam błąd?

   

  Ignore mode możesz się nie doczekać…

 185. Druga walka z Edgarem to był wypadek przy pracy.

  Chyba pierwsza walka Frankiego to był wypadek przy pracy (chociaż wtedy moim zdaniem minimalnie wygrał, ale też można było uznać wygraną Bendo).

  Gdyby Frankie był rzeczywiście lepszy to zaprezentował by się tak, że sędziowie nie mieli by innego wyjścia jak zapisanie na kartce nazwiska Edgar, miał na to 2 razy po 25 minut, a jednak trojka ludzi których trzeba było przekonać  nie została przekonana, bo co z tego że Ty sadzisz  że wygrał skoro nie jestes sedzia punktowym na gali organizacji UFC

  hehehe też mam swoich ulubionych zawodników ale czasami trochę obiektywizmu

 186. Pozwole siebie zacytować

  @Madman to chyba nie widziałeś edgar hendo2

  Proszę,prosze pokaż mi gdzie napisałem o błędzie sędziowskim w ich 1 walce?
  “You’re looking at the reflection of perfection.”
  [img][/img]

 187. Chodzi o to, ze Henderson jest do pokonania co pokazal Edgar w ich drugiej walce. Oczywiscie Benson to klasa, ale sa rownie dobrzy zawodnicy jak wyzej wspomniany Frankie. Dobranoc.

 188. Przemku, zatem po co była druga walka skoro pierwsza rozstrzygnęła rywalizację tych dwóch konkretnych zawodników na korzyść Bensona?

   

  Teraz juz naprawdę idę spać.

 189. bo 1 walka była wrównana,dodakowo edgar musiał/dawał rewanze dla bj penna (zasluzenie bo przegrał wtedy) i oczywiscie dla Maynarda bo był remis.Walka z bendo była zacięta więc zasłyzyl moimzdaniem na rewanz i wygrał ten pojedynek.

  Zresztą po co wracasz do 1 walki ,jak liczy się to ze wygrał w drugiej?

 190. Zależy jakie kto ma rozumowanie, ale wg mnie jeżeli obie walki są w miarę wyrównane to liczą się obie. Ale prawda jest taka, że Bendo wyraźnie wygrał 1 walkę, a druga była ciężka do oceny.

  A ocena, że Edgar wygrał pierwszą walkę, (już pomijając fakt, że to błąd) jest mniej więcej tak odosobniona jak twierdzenie, że Diaz wygrał z Conditem…Moim zdaniem druga walka była wypadkiem przy pracy Bendo. Argumentacja? Inne walki Hendersona, ewidentnie zaprezentował się poniżej swoich możliwości. Niech świadczą o tym problemy kondycyjne w tamtej walce. Dziś Bendo po wyjściu z oktagonu mógł pacyfikować następnego Diaza, po 1 walce z Edgarem też był gotów na kolejne 5 rund.

  Moim zdaniem na 10 walk Bendo w 9 by spacyfikował Edgara, akurat w ich drugiej walce trafiła się ta jedna.

 191. Edgar jest prawdziwym mistrzem, Bendo trzyma tylko jego pas u siebie w domu.

 192. Zajebista gala , ciekawa konfa po niej – DZIEKI CACTUS:)

  Rory mnie przeraza troche tym swoim spokojem- jak jakichs psychopata…Do tego ta siła i warunki na 77 , wygladał przy Bju jak jakis Behemot. Wiedziałem ze Penn robi duuzy bład idac do 77 . W lekkiej naprawde jeszcze by cos mogł zrobic , tutaj został zmiazdzony warunkami.
  Tamta walka Roryego z Conditem była mega ,teraz jesli dojdzie do drugiej mozna bedzie własciwie rzucac moneta kto wygra. Chociaz Condit jest mega niewygodny nawet jak lezy na plecach i mimo wszystko stawiam na niego.
  Fakt faktem te okulary ktore miał niedawno Kanadyjczyk -0 i ten sweterek to była wiocha ,ale teraz jak ma te garniaki wyglada bardzo ok i taki styl jak najbardziej.

  Shogun wkurzony na siebie, nie przyszedł na konfe- ale nie ma za co sie dołowac . Obalenia zbyt łatwo oddawał ,ale i tak zawalczył swietnie. Alex nie ma szans z JBJ w tym momencie.

  Benson pokazał ,ze jest prawdziwmy mistrzem . Zdeklasował Diaza. Zrszta moznaby sie tego spodziewac ze wygra ,ale nie az tak znacznie. Diaz ma problemy z ludzmi stosujacymi zapasy- silnymi , ekspolozwnymi. Do tego kondycja Bendo poraza. To kompletny fighter i mistrz. Nawet boksersko wygladał ok, szybkosc mega.
  Moze Frankie jak wroci to …..mooooze nim wygrac i moim zdaniem moze spokojnie z nim powalczyc Aldo. Pettisa w tym momencie jakos nie widzę. Nie teraz. Henderson sie ciagle rozwija, co walke cos ma nowego w arsenale. Gadanie na konfie Diaza o Melendezie ..hm ..Melendez szybko by poległ z Bendo. Przynajmniej z takim Bendo jakiego widzielismy dzis.

 193. Ta walka pokazala jakim kozakiem jest Edgar, ktory walczyl jak rowny z rownym z Bensonem, nie scinajac przy tym wagi i beda duzo mniejszym. Edgar i tak wroci do 155 jeszcze w tym roku po porazce z Aldo.

 194. na takim poziomie troche zalosnie wyglada  jak nate czy walczy z bensonem czy innym gosciem ze po low kicku upada… ogladam wiele gal UFC i naprawde tak upadajacego po low kicku jak zawodnik  Nate dawno nie widzialem….

 195. Spodziewałem się trochę więcej po przegranych trzech głównych walk. Benson świetna kondycja, potężne low kicki. Ciężko mu będzie odebrać pas ale nie ma rzeczy niemożliwych.

 196. Ciekawe czy ta wygrana da Maulerowi TS czy może UFC będzie chciało zestawić pretendentów i zobaczymy np. walkę Alex – Glover/Rampage.

 197. Fight of the Night: Scott Jorgensen vs. John Albert
  Knockout of the Night: Yves Edwards
  Submission of the Night: Scott Jorgensen

  Jestem mocno zdziwiony dlaczego Edwards dostał nagrode za nokaut. Osobiście myślałem, że po tym Head Kicku Cruickshank’a nikt inny tego nie dostanie,a jednak… a Wy co myślicie o tym?

 198. Benson to kot. Nikt nie wygrywa dwóch walk przez przypadek z Edgarem. 

 199. @Ruff

  Pomimo, że Bensona lubię , to drugą walkę z Edgarem wygrał tylko na papierze.

  @Boomster

  Wierzę, że dostanie "kasę pod stołem" za to KO.

 200. Pierwszą walkę wygrał Benson, drugą Edgar (Jurasowi się coś popierdoliło,bo to niemożliwe,żeby tak uważał jak powiedział podczas walki), ale z Diaza to zrobił przecier. 50-44? Na spokojnie.

  Dopiero teraz zwróciłem uwagę, ale jakie on ma skokszone uda :O 2 razy takie jak Diaza.

 201. Naprawdę Cruickshank nie dostał Bonusuuu ? … dla mnie to jest skandal co najmniej czysty HK na głowę … Ale ogólniee Gala jak najbardziej na plus … 🙂

 202. Piekna gala. Szoka mi starych lisow, szczegolnie Bj’a. Rory faktycznie wyglada i zachowuje sie jak „american psyho”, ten zimny spokoj w takim wieku, przeraza. Czuje sie upokorzony przez Condita przed swoja publicznoscia daje mi do zrozumienia ze koles nie cofnie sie przed nikim i niczym, biorac pod uwage fakt ze walka byla bardzo wyrownana bez zadnych brudnych zagran badz trash talku. 7 sekund dluzej i bylaby prawdopodobnie „split decision” lub remis.
  Trzeba rowniez zwrocic uwage na nowa krew UFC w osobie ABEL’a TRUJILLO.
  Moze zabrzmi to smiesznie ale chcialbym go zobaczyc w pojedynku z Bendo.

 203. Nie dostal bonusu poniewaz za KO Edwardsa na JS szla cala masa przykrch wydarzen a Dana bardzo go lubi i ceni. Plus zafundowal KO naprawde twardemu zawodnikowi ktory byl 3;1 faworytem.

 204. Chciałbym powiedzieć że starzy mistrzowie odchodzą, a szkoda bo to oznacza koniec świata.

 205. Evans i Davis przejechali by po Gustafssonie jak traktor , by dostać walkę o pas musiałby pokonać kogoś z tej dwójki , z Davisem już walczył i każdy pamięta jak to wyglądało

 206. Jorgensen-Albert walka wieczoru? wiedziałem że coś stanie na przeszkodzie aby Cruickshank dostał KO wieczoru , mimo że był to najpiękniejszy nokaut na przestrzeni ostatnich kilku gal, ale przecież goście dali tak wspaniałą walkę , że Jorgensen-Albert się chowa. Dziwnie to przyznają, naprawdę.

 207. Kurcze Shogun ma dopiero 31 lat,  Benson jest tylko dwa lata młodszy … a tylko jeden z nich jest starym mistrzem :]

 208. No żeby przegrywac z Baderem albo Hamillem to Shogun musiałby być grubo poniżej nawet swojej obecnej formy

 209. Gala bardzo dobra 10/9,szkoda Shoguna,Penna ale takie sa koleje losu,wiadomo,ze kiedys musi dojsc do zmiany pokolen.

 210. Świetna gala. Bez słabych walk. Jedynie szkoda mi Swicka, bo wszystkie pozostałe wyniki doskonale oddają moje sympatie.

 211. @bax

  Moim zdaniem na 10 walk Bendo w 9 by spacyfikował Edgara, akurat w ich drugiej walce trafiła się ta jedna.

  Are you mad son ? 😀

  Rozumiem, jeśli ktoś twierdzi, że Bendo wygrał ich pierwszą walkę ale jeśli twierdzisz, że wygrał ją zdecydowanie no to jednak chyba jesteś w wielkim błędzie.

  Z resztą sam pomyśl, gdyby Henderson wygrał zdecydowanie tamtą walkę to doszłoby do rewanżu ? Zwłaszcza, że się wtedy zrobiła kolejka pretendentów i raczej z tego co pamiętam raczej nie chętnie dawano Frankiemu drugą szanse ale zważywszy na to, że on przyjmował natychmiastowe rewanże po wyrównanych pojedynkach, jemu też dano taką możliwość.

  I w drugiej walce już wyraźnie potwierdził, że jest lepszy i tu już nie powinno być żadnych dywagacji. Edgar zawsze pokazuje,ze wyciąga wnioski ze swoich walk więc Twoje zdanie "10 walk Bendo w 9 by spacyfikował Edgara, akurat w ich drugiej walce trafiła się ta jedna." to raczej ja bym raczej zamienił jego szyk Bendo na Edgar i raczej wyrzucił słowo "spacyfikował" bo to są klasowo bardzo zbliżeni zawodnicy (swoją drogą naprawde tak myślisz ;O ?)
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 212. Prawda jest taka że pierwszą walkę Henderson wygrał, i tu nie ma nic do gadania. W drugiej walce jednak Edgar okazał się lepszy , i raczej nikt nie punktował tego dla Bena (oprócz dwóch nieszczęsnych sędziów), jak już coś to remis. To że Benson w 9 na 10 walk by pokonał Edgara to bzdura, moim zdaniem są to zawodnicy na cholernie równym poziomie, mam wrażenie że dywizja lekka powinna mieć dwóch mistrzów 😀

 213. Popieram Calo, jak dla mnie nie ma co tu mówić o tym że któryś zawodnik jest dużo lepszy, obydwaj mają bardzo duże umiejętności i gadanie że któryś by wygrał 9 na 10 walk jest bezsensowne, bo nie wiadomo jakby każde starcie się potoczyło bo obydwoje są genialni.

 214. Benson Henderson vs Nate Diaz.

  Bez zadnego zaskoczenia, moze nie spodziewalem sie tylko, ze Benson bedzie lepszym bokserem w tym pojedynku ale nawet to mnie nie dziwi jakos mocno. Bylem pewien, ze Diaz nie wygra ani jednej rundy bo stylistycznie to byl najlepszy mozliwy rywal dla Bena na tym etapie kariery. Jedynym zawodnikiem ktory moze pokonac Bena w tej dywizji to Frankie Edgar i mysle, ze do ich 3 walki dojdzie w 2014 roku

   

  Alexander Gustafsson vsMauricio Rua

  Szczerze mowiac nie spodziewalem sie, ze Shogun bedzie tak dobrze przygotowany do tej walki. Sprawdzil sie najgorszy wariant ktory zakladalem na marginesie bledu ale dzieki temu i tak wszystko ulozylo sie po mojej mysli. Mauricio jeszcze stac na walke z najlepszymi i widac , ze nie powiedzial ostatniego slowa, walczyl agresywnie i wiedzial co chce zrobic w walce ale Gustaffson to zawodnik ktory stylistycznie mu po prostu nie pasuje co bylo wiadomo juz przed walka. Szwed mimo malego doswiadczenia swietnie wykorzystal swoja przewage fizyczna i umiejetnoscie zarowno stojkowe jak i zapasnicze aby mocno rozbic rywala w tych 15minutach, zawalczyl bardzo inteligentnie i uwazam, ze ma wielki potencjal do walki o TS. Jednak moim zdaniem musi to jeszcze udowodnic i najlepszym mozliwym rywalem jest Rashad Evans. Jesli Alex wygra z tak dobrym zapasnikiem to czas na Jon Jonesa

   

  Rory MacDonald pok. B.J. Penn

  Jestem wielkim fanem Bj Penna i serce mi krwawilo kiedy ogladalem ta walke ktora nie tylko wygladala jak egzekucja wielkiej legendy ale  totalne osmieszenie jego umiejetnosci. Rory to socjopata ktory swoim zachowaniem budzi po prostu lek. Na dodatek stalo sie to czego najbardziej sie balem czyli znowu jest level wyzej z umiejetnosciami. Ten chlopak to lepsza wersja Jon Jonesa i nie ma zawodnika w tej dywizji ktora go moze pokonac. Mam wrazenie , ze nawet GSP nie utrzyma go w parterze a w stojce sobie nie poradzi z tak fenomenalnym i precyzyjnym zawodnikiem ktory nie ma slabych stron a z kazda walka jest znacznie lepszy. Przyszly mistrz juz robi co chce z czolowka swiatowa. Na miejscu Condita bym nie bral tej walki bo ten psychol go zabije

   

  Matt Brown pok. Mike Swick

  Ja sie tylko zdziwilem, ze Swick dotrwal do drugiej rundy. Bylem pewien na 90%, ze Brown to wygra po tym jak obaj zawodnicy sie ostatnio prezentowali. Swick chyba bedzie konczyl kariere a Brown zasluzyl na rewanz z Kimem w moim odczuciu

   

  Jeszcze chce nawiazac do bonusow wieczoru bo sa skandaliczne

  Fight of the Night:Scott Jorgensen vs. John Albert

  To jest jakas kpina. Czy jest na tej stronie osoba (nie licze tych ktorzy stawiali hajs na Jorgensena) dla ktorych to byla lepsza walka niz Henderson vs Diaz albo Cruickshank vs Martinez? Dla mnie to byla max 6 walka wieczoru i nie potrafie zrozumiec tej decyzji

  Knockout of the Night: Yves Edwards

  WTF??!! Cruickshank i Brown bija ten KO na glowe! Nie wiem jak mozna bylo Edwardsowi dac ten bonus. Moze dlatego ze byl najwiekszym zaskoczeniem na tej gali (przynajmniej dla mnie) 

 215. Shogun wiedział co chce zrobić? Nie wiem w którym momencie. Nie wiem co się z nim dzieje poza kontuzjami kolan, ale od drugiej walki z Machidą, wygląda jakby zupełnie nie wiedział co to gameplan, a to była kiedyś jego mocna strona. Natomiast od kilku walk prezentuje się praktycznie tak samo. Kiedyś był jednym z bardziej kreatywnych zawodników, a teraz praktycznie w ciemno można przewidzieć jak będzie walczyć.

 216. Niesamowita gala. Zarówno maincard jak i przede wszystkim poprzednie walki zapewniły wiele emocji.
  Trochę jestem rozczarowany 3 ostatnimi walkami, spodziewałem się takich wyników, ale serce nie pozwalało mi w to uwierzyć. Nie spodziewałem się jednak, że MacDonald nie dał żadnych szans BJowi w stójce a Diaz przegra w słabym stylu wszystkie rundy. A Shogun naprawdę nie ma zdrowia, w ogóle nóg nie używa, przykro to mówić, ale to koniec Legendy zarówno Shoguna, jak i BJa. Jeszcze dodam, że czuję się zażenowany postawą Roryego, takie zachowanie wobec zawodnika o takiej karierze jest według mnie niegodne.
  @noodles no właśnie, może przejdzie do średniej i dostanie Wedimana, jako eliminator do walki z Silvą?

  http://www.youtube.com/user/PucziTheFace <- nowy hl Sexyamy

 217. Nie zwracałem uwagi na wywiady Rory'ego ale jak go słucham teraz po konferencji to mnie przeraża 😀 normalny świr.

  Jeśli mówi, że nie będzie walczył z GSP to ciekawe jak to rozwiążą.

 218. Mobius

  No masz racje z tym co sie z nim dzieje dlatego bylem pewien na 90% , ze Mauler wygra o czym pisalem juz kilka razy. Szwed w ogole mu nie pasowal stylistycznie a na dodatek zawsze jest przygotowany na 100% swoich mozliwosci co dalo mu zwyciestwo. Shogun rowniez dal z siebie bardzo wiele, byl bliski zakonczenia walki przez poddanie i trafil kilka razy sierpem w tytanowa szczeke szwedzkiego wikinga. Inaczej bys mowil gdyby zgasil mu jednym z tych uderzen swiatlo albo poddal w 1 rundzie. Mauler byl tej nocy na cale szczescie lepszy ale Shogun szukal swojej szansy i nie zgadzam sie z tym, ze nie wiedzial co chce zrobic w tej walce bo robil co mogl. po prostu przeciwnik byl za mocny

 219. Gala ciekawa z samymi fajnymi walkami. Niestety zabrakło jednej lub dwóch walk, które można by okrzyknąć mianem rewelacyjnych, żeby uznawać tą galę za jedną z najlepszych w tym roku.

  Chyba na żadnej gali UFC nie zastosowano tak często punktacji 10-8 jak wczoraj. Chyba jakiś sędzia dostanie wilczy bilet.

  Benson zadziwił mnie łatwością, jaką wygrał z Diazem. Uważałem go za faworyta, ale nie sądziłem, że napotka na jakikolwiek opór jedynie w pierwszej rundzie.

  Szkoda Shoguna, tym bardziej, że punktacja nie oddaje w żaden sposób przebiegu walki. Dwie pierwsze rundy były wyrównane, Mauler dostawał mocniejsze ciosy na głowę.

 220. jest parę wad tej gali
   1) sędziowie którzy widocznie mieli nakazane żeby rozrywać klincz po 5 sekundach jesli nic się nie dzieje, czasem wyglądało to dziwnie, ledwo co weszli w klincz już rozerwany, rozumiem że można nie lubic walki ,,pod ściana" ale to też aspekt tej gry, a sędziowie sprawiali wrażenie jakby robili wszystko by nie spowodować buczenia poprzez zbyt długie ściskanie się pod siatką
  2) nowy sędzia albo nowe zasady , nie wiem, ale tych 10-8 było strasznie dużo. W walce Sivera z Phanem 30-24, w ostateczności można się zgodzić. Ale jak ktoś popatrzy na 30-26 w walce Shogun-Mauler, pomysli: ale on go zniszczył! a, właściwie tylko 3 runda była dominacją Szweda,  tutaj akuratnie 30-27 bądź 28 to słuszniejszy werdykt. Tak samo zdziwiło mnie 50-43 w walce wieczoru. Ciekawe czy to jeden sędzia odpowiada za te rozbieżności punktowe 😀

  „Boxing is like checkers, and mixed martial arts is chess.”(Pat Miletich)

 221. Rory w wywiadach jest na luzie, ale przed walka rzeczywiscie wygladal troche jak canadian psycho. 😉

 222. Sędziowanie na tej gali to jakaś maskra. Sędziowie chyba ukradli zieleń z Hondy Diaza bo oglądali inne walki. O ile wygrana Hendo nie podlega żadnej dyskusji to nie zgodze się z tak wysokim punktowaniem (50-43) nie rozumiem tego.

  Walka Shoguna z Maulerem w moim odczuciu na remis. 30-26 to debilizm.
  ..nie wystarczy przypadkowych słów potok,
  Wersy mają kopać w głowę jak Mirko CroCop..

 223. Myslalem, ze Penn moze powroci. Ale faktycznie wyglada na to, ze niestety nowe pokolenie przejmuje UFC. Chcialbym go jeszcze zobaczyc, ale chyba nie ma sensu zeby sie rozmienial na drobne…

 224. Cruickshank nie odstał bonusu ? UFC faking dżołk, Dana Włajt faking dżołk…Ciekawe czym się kierowali podejmująć tą decyzję.

 225. benson przeciez przez jedna runde rzucal nim jak workiem, nie zasluzyl tam na 10-8? nie moge sie wypowiadac, bo 'mam bensona w avatarze', ale wydawalo mi sie, ze conajmniej jedna zdominowal na 10-8 na lajcie.

 226. orientuje sie ktoś co to za kawałek w jednym z tych klipów mma/ufc na orange między walkami? glos kobiecy i tekst :
  i’m tired and i need to lay down, so please don’t cry please open your eyes
  Po tekscie nie znajduje.

 227. nie spodziewałem się aż takiej dominacji Rorego , Shogun dobrze się zaprezentował ale brakło jak zwykle pary i Alexander pod koniec go zdominował , co do ME jeszcze nie widziałem całej walki 😉

 228. Walka Shoguna z Maulerem w moim odczuciu na remis.

   

  Rozumiem ze 30-26 to moze zbyt wysoko, no ale na remis?! CHyba Ty cos musiales z Hondy Diaza wziac

 229. 1 runda na remis, druga runda Alexa, trzecia całkowicie Alexa 😀 Mylisz się Malina, może nie dominował ale wygrał dwie ostatnie rundy

 230. pełna dominacja a walka remisowa to zupełnie inna sprawa , mimo że jestem fanem Shoguna nie zgodzę się że walka była na remis

 231. malinowsky, walka Shoguna na remis? Żartujesz? 30-26 jest do zaakceptowania. Mnie się podoba takie sędziowanie. Obecny kierunek oceniania walk jest bardzo pożądany, bo nie może być tak, że 10-9 przyznaje się zarówno w rundzie z lekką przewagą, jak i w takiej gdzie przewaga jest dosyć wyraźna. Skala ocen jest od tego, aby jej używać, a nie trzymać się kurczowo jakichś niepisanych, utartych zasad.

 232. @malinowsky

  ROFL

   

  Dwie pierwsze rundy 10-9 dla Szweda, ostatnia 10:8. Ja tu kontrowersji nie widze.

 233. To że trzecia Alexa to żadnych wątpliwości, ale dwie pierwsze równe.

  @Comber

   i pasuje Ci 50-43 także?
  ..nie wystarczy przypadkowych słów potok,
  Wersy mają kopać w głowę jak Mirko CroCop..

 234. shogun byl tak obity ze hej , zaden remis

   

  widze ze tu duzo osob  narzeka na punktacje hendo vs diaz a mnie ona nie zaskakuje , bo diaz byl niemilosiernie zdominowany

 235. Dwie pierwsze równe? Co zrobił Shogun oprócz próby poddania i jednego obalenia? Zadał bodajże trzykrotnie mniej celnych ciosów niż przeciwnik na przestrzeni tych dwóch rund.

  @malinowsky, tak. Tak samo jak podobało mi się punktowanie jednego z sędziów w pojedynku Siver-Phan, gdzie wydaje mi się, że oceniono jedną rundę 10-7.

 236. Rory mnie powalił opanowaniem i wyrachowaniem. Faktycznie rośnie maszyna, która może porządnie ukąsić GSP – jeśli dojdzie do walki. Co do Gustaffsona – pomimo wygranej nie zachwycił mnie niczym. Jeśli marzy o TS, to jeszcze wiele pracy przed nim, szczególnie w defensywie –  jeżeli Rua dochodził z cepami, to Jones by nie miał żadnych problemów pakować mu na twarz swoje zabójcze łokcie.
  http://ssreporters.files.wordpress.com/2011/12/7.gif?w=320&h=180

 237. Benson jest szalony żeby walczyć z wykałaczką. Oby nie ukarali go za tą akcję.

 238. @Malinowsky
  Obejrzyj sobie jeszcze raz na spokojnie ;] Dla  mnie 1 i2 runda 10-9 dla Gustaffsona. Ostatnia 10-8. Dobrze punktował obaleniami, narzucał swój styl, nie dawał się trafić. Tym bardziej było to widać kiedy w późnej fazei walki cały plan Szoguna ograniczał się do cepów prawą ręką. 
  Też mi się podoba, że sędziowie śmielej punktują

 239. co do Shogun vs Mauler to 1 można by podciągnąć pod remis, dalej to już wygrane Szweda. Pisanie o remisie to nieporozumienie

 240. Boże i ten Szwed miałby walczyć z Bonesem? Po co? Przecież jest o klasę niżej od mistrza. Orestos pisał już wyżej – Gustafson przy takiej obronie przyjmował by na twarz łokcie i proste od JJ. Z resztą nieistotne bo to inna liga zupełnie,

 241. ekhm …

  Oby Bj, zakonczyl juz na stale kariere. Dana to dobrze podsumowal, i cieszy mnie to, ze nie probuje na sile jeszcze jakis hajs na nim zbic.

 242. Obejrzałęm dwie pierwsze rundy jeszcze raz, zwracam honor panowie. Mauler wygrał. Nie wiem co mi sie ubzdurało, a oglądałem walkę wcześniej 2 razy.

 243. Ja też widziałem remis w tej walce shoguna  , 3 runda dla szweda ,  1 i 2 wyrówanne rua czesto trafiał tymi cepami w klinczu też sobie radził

  30;26 to już wogólę kompletne nie porozumienie

 244. A ja dawno tak szczęśliwy po gali nie byłem, Rory wygrał i Mauler!! To jes to!!! Walka Hendo z Diazem była mi obojętna i nie obchodziło mnie który wygrał oby zajebista walka! Ale Rory to będzie mistrz w przyszłości, że masakra!

 245. Za to nie rozumiem obu bonusów dla Jorgensena. Poddanie ok, ale walka? Dałbym to Diazowi i Benowi.

 246. Dawno nie było tak zajebistej rozpiski i dawno tak mnie serce nie bolało, widząc jak wszyscy moi ulubieńcy przegrywają po solidnym wpierdzielu….

 247. Świetna gala, choć trochę szkoda że żadnych 3 głównych walk nie zakończyła się przed czasem. Mieliśmy za to przekrojowe MMA na najwyższym poziomie.

  Nie spodziewałem się aż takiej dominacji Bensona. Po tej walce nie mam złudzeń że podobnie GSP zdemoluje starszego Diaza.

  Shogun robił co mógł, ale Mauler jest coraz lepszy z walki na walkę. JJ niech się boi.

  Rory bez większych problemów odprawił Penna, który ma juz chyba problem z oceną swych aktualnych możliwości. Niepotrzebnie Rory pajacował w drugiej połowie walki, ale kontrolował ją od początku do końca. Czekam na jego rewanż z Conditem bo obaj od ich ostatniej walki bardzo się rozwinęli.

  Co dalej z Pennem? Może powrót z lekkiej, ale problem BJ jest taki że on wciąż czuje się wystarczająco mocny na czołówkę…

 248. Na upartego mógłbym przyznać jedną, pierwszą rundę dla Szoguna. W dwóch następnych był słabszy. 29-28 dla Gustafssona i 50-44 dla Hendersona. 

  Ciekawe jak Venom by ocenił te walki.

 249. przeciez Siver walczyl normalnie na MC, nie wiem czemu zostal zrzucony do under'a, po takim wystepie na pewno wroci w łaski Dany. 

 250. @Comber

  ale wpierdol 😀 trzecia runda to chyba 10-7. To musi być straszne uczucie, dostawać takie lanie przez 3 rundy nie mogąc nic zrobić

 251. Co przyniesie przyszlosc?

  Benson Henderson vs Gilbert Melendez: zestawienie na przelomie marca/kwietnia, jak najbardziej prawdopodobne i zasluzone. Unifikacja pasow. Oczywiscie nie zgadzam sie z Diazem, ze Gilbert jest w stanie pokonac Bensona. Ale mimo wszystko, chetnie ja ogladne. Pettis ma jeszcze do pokonania Cerrone, co wcale nie jest oczywiste, a innych pretendentow na horyzoncie nie widac.

  Nate Diaz vs Joe Lauzon (jesli ten pokona Millera): Lauzon, to dobry, byc moze nawet za mocny rywal na odbudowanie, ale Joe musi w koncu kogos pokonac ze scislej czolowki. Dodatkowo moglibysmy sie spodziewac kozackiej kulanki w parterze Wink

  Alexander Gustafsson vs Phil Davis: Alex nie jest jeszcze w zadnym wypadku gotowy na Jonesa. Mlody Szwed musi sie w koncu zmierzyc z klasowym zapasnikiem, w dodatku z parterem takim jak Davis. Jesli go pokona, teoretycznie powinnien byc gotowy na Bonesa. W dodatku bylby to rewanz, co mozna ladnie "opakowac".

  Mauricio Rua vs TBA:  Prawde mowiac, nie przychodzi mi do glowy zaden rywal. Shogunowi, bedzie bardzo ciezko sie dostac do scislej czolowki (Jones, Machida, Evans), tym bardziej, ze nadchodzi Glover i Alex. Zniszczony kontuzjami Shogun z kiepska kondycja, moze jedynie promowac nowych zawodnikow swoim nazwiskiem. Szkoda, ze to raczej juz koniec jego legendy.

  Rory MacDonald vs Carlos Condit: Czuje, ze to troche gra ze strony Kanadyjczyka, ktory czuje sie "upokorzony" ich ostatnia walka i rzada rewanzu. Predzej chce za wszelka cene uniknac walki z GSP. Nie przeszkadza mi to narazie. Chyba nie przesadze, jesli napisze, ze Condita czeka rownie ciezka, jak nie ciezsza przeprawa niz z Georgem.

  BJ Penn (emerytura):  tak jak pisalem wczesniej, mam nadzieje, ze Bj zakonczy juz na stale kariere. Polsrednia, to w obecnych czasach zdecydowanie, za ciezka kategoria dla hawajczyka. A jego raczej nie bawi walka poza czolowka.

 252. noodles, nie punktowałem pierwszej rundy, bo włączyłem telewizor dopiero pod jej koniec, natomiast w drugiej dałem bodajże 10-8, a w trzeciej 10-7. Aż mi szkoda się zrobiło Phana.

 253. w sumie nie ma sensu dawać Shogunowi kogoś na odbudowanie bo chyba wtedy mu brakuje motywacji (patrz Vera) Może przegrany Machida- Henderson ?
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 254. a co z Maynardem? nie mozna go tez tak pomijac, dla mnie ze swoja sila ma szanse powalczyc z Bensonem. Mauler z Daviesem? teoretycznie gotowy na JBJ'a? 'troszeczke' stojka rozni sie Mr. Wonderfula od Bones'a, ale to taki maly szczegol chyba, co? dla mnie Mauler powinien powalczyc z Rashadem ktory wg mnie ma jedyny szanse jakiekolwiek z Jon'em.

 255. Przede wszystkim to Mauler trenuje razem z Davisem, więc takie zestawienie jest skrajnie mało prawdopodobne.

 256. Spokojnie ,widzę że niektórzy już zapomnieli o Hendricksie i Nicku Diazie i chcieli by Mac Donalda z GSP-im zestawić. Do walki MacDonalda z GSP nie dojdzie… Jak GSP pokona Diaza , następny będzie Hendricks , lub Silva. W każdym razie. Prędzej GSP zawalczy z Bensonem lub Andersonem niz Rorym. A co do niego to powinien zawalczyć z Conditem , przy ewentualnej wygranej może jeszcze jedno znane nazwisko? Fitch? A potem się zobaczy. Ma narazie 23 lata ,zdąży zawalczyć o mistrzostwo.

  Myślałem że Rua wygra ,że trafi jakimś cepem bo ma cios ,a szczęka Gustaffsona nie była sprawdzona, ale zwycięstwo Gustaffsona zasłużone jak najbardziej i jest to lepsze rozwiązanie na przyszłość niż odgrzewany kotlet Rua vs Bones

  Nate Diaz mega rozczarowanie , wręcz tragedia. Nie wiem co o nim napisać z takimi gabarytami to ciężko.

 257. Bendo zaprezentował się bardzo dobrze, nie sądziłem, że tak łatwo uda mu się zneutralizować boks Diaza. Ogólnie gra do jednej bramki.

  Zaskoczyła mnie za to walka Rua-Gustafsson, stawiałem na Shoguna,ale Mauler zaprezentował się bardzo dobrze. Niemniej jednak, bynajmniej na razie z JJ bym go nie widział. Przegrany walki Hendo-Machida dla Gustafssona? Moim zdaniem to najlepsza opcja, ewentualnie rewanż z Davisem.

  Penn powinien odejść już na zasłużoną emeryture. A co do walki Condit-Macdonald jestem jak najbardziej za. Mimo wszystko moim zdaniem faworytem byłby Carlos.

  Gala ogólnie bardzo dobra, głowna karta bardzo emocjonująca.

 258. A tyle osób pisało, że Nate wygra. Młodszy z braci Diaz to cienki ogórek który poza boksem ma niewiele do pokazania i Henderson to dobitnie udowodnił.
  Gustafsson nawet za milion lat świetlnych nie pokona Jonesa skoro tak się męczył z Shogunem.
  BJ Penn – aż żal mi było na niego patrzeć, wyglądał na kompletnie nieprzygotowanego i rozbitego w walce.
  W sumie gala przebiegła bardzo spokojnie i bez większych zaskoczeń.

 259. Gala jako gala prześwietna, ale będę ją źle pamiętał.
  Dla mnie to już znak, że Shogun się skończył i to jeszcze przegrywając z typem, który wybitnie działa mi na nerwy swoją aparycją i sposobem poruszania się. To samo Penn – na emeryturę.
  Diaz – kurrrwa byłem za nim ale co to jest do chuja, że oni nie potrafią ogarnąć jakiejkolwiek obrony przed lowkickami? Do każdej walki ten sam zestaw, zero przygotowania na przeciwnika, zero progresu. Nikt nie każe im spierdalać po ringu jak Condit, ale no proszę… Zero fizolstwa, taka wspaniała technika że nawet jak przetaczał Bensona to i tak zaraz lądował z powrotem na dole. Pewnie siłowe robi tylko z 2 kg hantelkami dla kobiet, bo jeszcze ktoś pomyśli, że bierze sterydy.
  Pewnie się rozkręciłem z hejtem ale mam powody.

  A przyznane bonusy to jakieś zupełne popierdolenie, czemu nokautu wieczoru nie dostał Cruickshank (Edwards też trafił przepięknie, ale nadal uważam że ten headkick ma pierwszeństwo), walki Sivera czy Browna były lepsze od Jorgensena, który powinien się zadowolić poddaniem wieczoru.

 260. Bonus za FOTN mnie zaskoczył, przy tym co się działo na tej gali wypadałoby nagrodzić jeszcze kogoś, a nie 2 z 3 nagród dać Jorgensenowi. Fakt, zrobił, wiele, ale walka Nijem vs Proctor czy Cruickshank vs Martinez zwłaszcza na to zasługiwała niemniej. Swoją drogą nokaut to już kwestia co kou bardziej przypadło do gustu. SIerpów kończących walkę jest zdecydowanie więcej niż takich kopnięć jak Cruickshanka za to też mógłby odebrać nagrodę. Rozdzieliłbym jednak bardziej, żeby zachęcić większą ilość ludzi, która coś pokazała, że mogą za to ładnie zgarnąć.
  No, ale to czyjaś kasa, nie wypada się burzyć, że tak chciał…
  Świetna gala, MC dość zdecydowany, emocje równorzędnych walk skończyły się wraz z UC, ale kto mógł o tym wiedzieć?
  Myślałem, że Shogun przypomni jak cenionym był w swych początkach łapaczem nóg, szkoda, ale starcie Szweda z JJ obejrzałbym chętnie czy wygrałby wczoraj Szwed czy Rua.
  Benson jest konkret mistrzem, wygrać z nim można jedynie go wypunktowując. Nate powinien zasypywać ciosami głowę zaślepionego swymi włosami Lil’ Hendo, a tego nie robił prawie wcale…BJJ Nate’a na pewno stoi wyżej niż Hendersona, ale to w dzisiejszych czasach nie wystarczy.

 261. Amen to chyba, żeby cos się stało 😛

  Czy ja wiem…BJ już w walce z Diazem oddał swoją wartę, jak nie wcześniej. Shogun, walka była mimo punktacji i tego co się do niej zawiera ciekawa, zacięta. Prędzej to Shogun mógł wygrać przez KO lub skrętówkę niż Szwed czymkolwiek poza decyzją…Będzie miał problem bo z JJ nie będzie jedynie 3 rund, a 5, jeśli dotrwa sam. Shogun został wypunktowany, BJ zdemolowany, ale to zupełnie inne walki i ich charakterystyki.

 262. z wielką przyjemnościa wstałem na tą galę. Przed jej rozpoczęciem miałem bardzo wysokie oczekiwania i się nie zawiodłem. Choć nie ukrywam, ze już pierwsza walka z karty główniej mnie zaskoczyła. Liczyłem, że Swick spokojnie wygra swoją walkę tym czasem walczył ospale aż przełożyło się to na to, że usnął. następnie walka która chyba wzbudzała u mnie największe zainteresowanie. Legenda v Młodość. Zarówbo Penna jak i MacDonalda bardzo cenię dlatego dlugo nie wiedziałem za kim byc w tej walce w końcu się opowiedziałem za młodym Kanadyjczykiem i się nie zawiodłem. Rory pokazał, że przyszłośc stoi przed nim otworem doskonale wykorzytsując warunki fizyczne. I o ile w tej walce liczyłem na młodość to nie wierzyłem, że Shogun nie da rady w walce z Gustafssonem. znakomita wlka taktyczna ze strony szweda i piorunujące rozmiary zwycięstwa punktowego. I main event. nie jestem danem Hendersona, ba uważam, że on tylko przechowuje pas Frankie Edgara, bo w moich oczach nie wygrał z nim ani raz. Tu liczyłem, że młodszy Diaz do niemiłosiernie zleje i … zobaczyłem niesamowitą postawe Bensona.  Absolutna dominacja naprawdę miło mi się tą walkę oglądało choć typowałem inny wynik.

 263. Jesli ktos nie ogladal, to polecam undercard. Naprawde, wszystko warte uwagi, moze poza walka Hulka z Assuncao.

 264. Potwierdzam zdanie Visu, MC to przy tym kpina, nie walka.

  A MMA jak nie obstawiłeś pieniędzy najlepiej oglądać i się zachwycać, nie kibicować którejkolwiek ze stron, wtedy delektowanie się umiejętnościami jest najpełniejsze. Polecam.

  Nie chcę by mój faworyt deklasował, nie chcę by był deklasowany, chcę by obaj dali świetną walkę i udowodnili, że znaleźli się tam nie przez przypadek.

 265. Szkoda, ze na OS pokażą tylko MC – chodzi o powtórkę …
  Learn a lesson from a dog; no matter what life brings you – kick some grass over that shit and move on.

 266. Ogólnie te powtórki z OS nie satysfakcjonują…kiedyś rano chciałem obejrzeć to strasznie okrojona, od wtedy wolę ściągnąć, gdy nie mogę być w nocy.

  Prelimsy i MC do ściągnięcia widzę są.

 267. Zabieram się za oglądanie walk 🙂 Tak to jest jak się nie ma dostepu do kompa nocą 🙂

 268. BJ powinien już zakończyć karierę. Aż przykro patrzeć jak młody wilk wyciera legendą oktagon.

 269. Kwestie bonusów trafnie podsumował @slipmych. Walka wieczoru i nokaut wieczoru to jakaś pomyłka. Rory faktycznie przypomina zachowaniem i wyglądem Patricka Batemana – wymuskana twarz, idealnie zaczesana fryzura, nienaganny strój, a do tego te jego wypowiedzi zimne jak stal, bez emocji – nie zdziwiłbym się gdyby miał gdzieś po mieszkaniu pochowane zmaltretowane zwłoki kobiet;) Ale podoba mi się to, ma osobowość, będzie budził skrajne emocje. Jak się nad tym zastanowiłem, to walka z Conditem na papierze zapowiada się rewelacyjnie. Chciałbym zobaczyć tą bitwę w stójce! Dobrze, że Dana jest temu przychylny:) @Keylock – a co Ty masz do aparycji Gustafssona? Normalny gość. Bez żadnych kontrowersji pokonał szoguna ale jakoś nie przekonuje mnie jako pierwszy pretendent (ale kto przekonuje, gdy go zestawić z Jonesem?). Może jak Hendo się nie wyleczy, pojedynek z Machidą będzie dobrym pomysłem.

 270. Gustafsson vs Shogun Rura – walka taka sobie, nic ciekawego, Szwed jest za słaby na Jonesa, nie lubię Jones'a ale trzeba przyznać że w tej kategorii wagowej nie ma mocnego na niego.

  Henderson vs Nate Diaz – walka cudowna, to co zrobił Benson to coś więcej niż sztuczki Dynamo i coś więcej niż magia, czysta masakra, Diaz został ośmieszony, w końcu ktoś to zrobił, może być podobna sytuacja w tej kategorii wagowej co w 77kg,84kg i 93kg, bedzie jeden fighter którego nikt nie może pokonać, a chyba na to się zapowiada, po prostu walka – miazga.

  BJ Penn niech kończy kariere

 271. Gustafsson 25 lat (15-1)
  Glover 33 (19-2)
  Weidman 28 (9-0)
  Hendricks 29 (15-1)
  MacDonald 23 (15-1)
  Pettis 25 (15-2)
  i tak po starej znajomości
  Nurmagomedov 24 (18-0)
  Baczynski 31 (17-6)

  ja bym tym panom dał szansę. I nie przesadzajmy z tym że Gustafsson czy MacDonald jeszcze za słabi, że z taką dyspozycją nie mają żadnych szans na sukcesy. Przypomne że po takiej walce Jones-Belfort tak na tym forum płakano że Jones aż tak mocny nie jest, że nawet Belfort mógł go poddać i że Bones ma mimo wszystko wiele braków. Podobnie jak po Silva-Sonnen czy walkach GSP. Prawda jest taka że każdemu z powyższych panów może wyjść dzień, i mogą namieszać, szczerze mówiąc wolałbym przetestowania ich z mocnymi rywalami, niż tego żeby Jones/Silva/GSP obijali słabszych rywali, a powyższa grupa miała czekać tylko dla zasad czy dlatego że nie są jeszcze gotowi. Jones też ma słabe strony i chyba więcej sensu jest dać mu Maulera niż Sonnena. Jeszcze nie dawno mówiono że Jones też za słaby na walkę o pas, a tymczasem zdobył i pewnie go broni. Nigdy nie wiadomo!

  PS. tak, wiem że Ci dwaj „po starej znajomości” nie są powszechnie uważani za mocnych, ale śmiem twierdzić że mogliby zaskoczyć.

 272. Masakra, ośmieszony? Przesadzasz. Obaj mają swoje style walki i poza tym, że Diaz w tej walce dużo mniej uderzał niż powinien to Benson po prostu wypunktował Nate'a. Wygrał gameplanem niż czymkolwiek innym, wygrał ewentualnie tu też jego atletyzm, bo miał fizyczną przewagę. W stójce byłbym bliższyskłonienia się ku temu, że to cios Diaza coś zrobi Bensonowi niż odwrotnie. Nate trochę przyjął, ale nie zrobiło to na nim zbytnio wrażenia, bo przyjmować potrafi jak mało kto. W parterze podobnie, GnP Bensona niby jeden z najlepszych, ale zdececydowanie groźniejszy był Nate z dołu niż Benson dzięki GnP na Diazie. Fakt, może z kimś innym obawa o to, że każdy z tych ciosów skończy byłaby większa, ale tu walczyl wytrzymały Diaz, a nie ktoś inny. Fakt, że cieżko inaczej punktować sytuację, iż Benson byłz gory, uderzal, a Nate'owi nie wyszlo skonczenie, dlatego rundy wygrywał i walkę również. Benson dociągnął swoj gameplan do końca, Nate'owi się nie udalo, ale gdybym mial oglądać dalsze 5 rund między nimi…bardzo chętnie, choć oko Nate'a wyglądało już nieco kiepsko. Taki urok bycia twardym, ale nie niezniszczalnym 😉

 273. jakby ktoś zarzucił działającym linkiem do walki Jorgensen – Albert to byłbym wdzięczny!

  edit: ok , już mam!

 274. hehe obejrzałem sobie walkę Macdonalda z Diazem ze 129 bo jakoś mi nie zapadła w pamięć. 3 runda tamtego pojedynku to masakra, Rory rzucał nim jak szmatą, wykonał chyba 3 suplexy pod rząd. Ten chłopak to maszyna, zajarałem się jego stylem 🙂

 275. To fakt, od wtedy na dobre utkwił mi w głowie, choć slamy jedynie świadczą o jego dużo lepszych zapasach niż Nate'a, a to nie dziwi. Ma chłopak talent i tego się nie da mu odmówić.

 276. Rory jest jak terminator (T-1000) bez ośrodka nerwowego, tak jak ktoś wcześniej wspomniał zimny wywiadach, image w stylu Batemana i zachowanie jak socjopata … sprawia, że wchodzi do mojego TOPu ulubionych fighterów :]

  do tego jego wczorajszy taniec w octagonie  

  Learn a lesson from a dog; no matter what life brings you – kick some grass over that shit and move on.

 277. teraz żeby pokazać się jako prawdziwy "badass" trzeba się zacząć ubierać jak Rory nowa seria Manto już niedługo 😀
  „Ich forum, same najazdy na zawodników, obrażanie, szydzenie, nie wchodzisz dla Bóbra w dupe masz bana.” -DX

 278. Jak nie patrzeć to wygląda mi na cichego zabójce. W klatce to raczej litości nie okaże.

 279. W 90 % zgadzam się z poprzednikami którzy twierdzą że Diaz został zmasakrowany …

  Wielu myślało że Nate będzie szalał boksersko w stójce a w parterze może odklepie mistrza. Fakt były powody , żeby tak sadzić , ale Benson potwierdził , że jest zawodnikiem praktycznie bez wad .

  Ci co się będą wykłócać niech obejrzą jeszcze raz walkę .

  Boks Diaza został dosłownie rozsypany już po około 2 low-kickach ( przecież Nate nie wyprowadził nawet jednej swojej firmowej seri ciosów ) – Nate nie mógł przeć do przodu , nie mógł w ogóle pracować na nogach , a bez pracy nóg chyba nie muszę pisać , że ciosy nie mają siły …

  Zasięg Nate miał być także argumentem za , jednak wyelminowanie pracy nóg i zasięg znikł jak karp na święta .

  Próby poddań – jeśli jakieś były ze strony Diaza to praktycznie wszystkie według mnie wynikały z tego żeby nie zostać rozgniecionym przez GnP mistrza !

  Co tu dużo mówić wielu może się śmiać itd . , ale ja mam taką teorię , że trójka mistrzów niższych kategorii wagowych :

  Cruz , Henderson, Aldo – to po prostu wielkie talenty rodzące się raz na powiedzmy 20 lat – każdy ma swój indywidualny, nietuzinkowy styl , który pozwala im „spokojnie” wygrywać walki .
  Niech ktoś będzie taki odważny i niech mi powie nie myślących zbyt długo – kto teraz może pokonać Hendersona , albo fenomenalnego Jose Aldo … ??

  Pettis dla Benka – ? – ja dawałem większe szanse Diazowi , a co sie z nim stało ….

  Edgar dla Aldo – ? – hmmm na papierze mega starcie , ale ja po prostu nie umiem wyobrażam sobie żeby kiedykolwiek Aldo wylądował na pupie po czyimś ciosie

  Renan dla Cruza -? Tutaj się trochu obawiam o wynik bo pretendent jak najbardziej z papierami na zabranie pasa Dominickowi , jednak każdego z tych trzech mistrzów łączy na pewno to , że każdy z nich potrafi wymęczać swojego rywala z biegiem rund – powoli ale skutecznie neutralizować ich atuty , nie tracąc przy tym swoich !

 280. Nie mogę się zgodzić… Benson ma wadę… Jego piętą achillesową jest zapewne wykałaczka oraz włosy jak u Samsona! 😀 Ściąć włosy pozbawić go wykałaczki i znów staje się śmiertelny! 😀

 281. Benson ma osiągi jak Porshe,chciałbym kiedys zobaczyc go z GSP ,gdyby miał lepsze warunki nie bał bym sie zestawic go z A.Silvą

 282. Te wlosy chyba bardziej denerwuja mnie niz bensona, przeciez on walczy prawie jak przez mgle

 283. ja myślałem, że to są jakieś jaja z tą wykałaczką a on z nią naprawde walczył ? %)

 284. Boks Diaza rozbity kopnięciami Bensona to się nieco wyklucza… I Benson trafiał, ale i Diaza parę ciosów doszło, niestety o wiele za mało. Benson na pewno górował kopnięciami, co podkreśla zdanie o low kickach. Nate nie chciał się najwyraźniej zbytnio odsłaniać i z respektu nie wystosował tylu choćby niecelnych to prób ciosów, aby pokazywać przewagę zasięgu. Parę razy Benson świetnie zszedł do nóg…No, ale nie można wychodzić i nie wiedzieć co zrobić, trzeba wykorzystywać to co się ma. Diaz mógł starać się jednak rozbijać go prostymi, kopnięcia Bensona nie były tak częste. Tak a nie inaczej się to ułożyło i trzeba bić brawa mistrzowi. Punktowo wygrał zdecydowanie, ale czy byłlepszym bokserem? Czy był lepszym grapplerem? Na pewno zapaśnikiem, kopiącym, ground and pounderem, ale nie we wszystkim zdominował tak jak niektórzy mistrzowie biorą sobie za cel dostając kolejnych rywali.

 285. Ja bym chciał żeby sprawy potoczyły sie tak(malo prawdopodobne:)) aby Bensona zobaczyć z Chandlerem!

 286. @born2kill

  Benson nie dominował boksersko? Oglądałeś walke? Przecież Diaz nie istaniał w rzadnej płaszczyżnie. Przez całą walke zagroził może przez 30 s, próbami poddań.

 287. Żadnych niespodzianek na MC. Co prawda stawiałem na Swicka lecz zwycięstwo Browna specjalnie mnie nie zaskoczyło. Ogromnie mnie cieszą zwycięstwa Alexa i Roriego.

 288. Ja tam jestem fanem amuletów, które przynoszą szczęście, ale kurdę wykałaczka w czasie walki?! Benson jest dorosłym chłopem i pewnie wie czym to grozi (zadławienie, zranienie podniebienia i ogólne niebezpieczeństwo dla siebie i przeciwnika, bo wykałaczka mogła mu wypaść i np. wbić się w oko Nate'owi). Dlatego tym bardziej dziwi mnie takie coś.

 289. lugasek, nie, śnila mi się i o niej mówię.

  Ty tak ją widziałeś, ja widziałem inaczej. Benson wiedział, że ma stratę zasięgu, więc kopał, docelowo obalał i kontrolował, trafił parę razy ciekawie, ja żałuję tylko, ze Nate nie próbował więcej uderzać…bo tych kopnięć zbyt wielu nie było. Tyle, że co Nate się rozkręcił to lądował na glebie, ale nie powiesz mi to, że jest wygrany boks mistrza. Lepiej walczył i punktował u sędziów – wygrał zdecydowanie punktami. Każdy walczy tam, gdzie wydaje mu się, że ma największą szansę na wygraną, a przynajmniej tak powinien walczyć.

 290. Może Benson jest fanem Captain'a Tsubasy. Hermann Kaltz grał w piłkę z wykałaczką, a gdy ją wypluwał oznaczało, że się wkurzył.

   

  Jeszcze à propos wykałaczki:

  Amerykański pisarz Sherwood Anderson przez przypadek połknął wykałaczkę w czasie przyjęcia. Zmarł tej samej nocy na zapalenie otrzewnej.

  Anderson zasłynął jako autor zbioru opowiadań Miasteczko Winesburg. Pisarz sporo podróżował wraz z żoną. Właśnie podczas jednej z takich podróży, do Panamy, zmarł z powodu pechowej wykałaczki.

   

  @up

  Jeśli cenisz bardziej 2-3 celne ciosy Diaza, niż kilka knockdownów ze strony Bensona. To tak Diaz przeważał boksersko w tej walce

 291. na Diazie nie robily wrazenia ciosy? po 2 jebnal na glebe bardzo ladnie, a po 'fakenie' jak Benson skaral go prawym to Nate odbil sie od octagonu. to, ze robi glupie miny i napina 'miesnie' nie znaczy, ze nie odczuwa ciosow.

 292. Boksu było za mało przede wszystkim, a szkoda. Ale stanie na przeciw nie daje tego obrazu sędziom co bycie nad kimś. Jeśli wierzysz, że któryś z tych knockdownów mógł skończyć z Diazem to go mocno nie doceniasz 🙂 Werdum też prawie przegrał z Fiodorem, a jednak wygrał 😉

  Zakończmy temat, walka była emocjonująca do końca, głównie dzięki nieszablonowości Diaza, nie było dla mnie opcji by Benson to skończył przed czasem, ale wygrał i to się liczy. Czemu Diaza? Bo gdyby nie on to byłaby to 5-rundowa dominacja bez odrobiny emocji, że rywal ma szansę coś zrobić. Może ja się mylę i nie mógł, ale póki walka trwała wierzyłem, że coś zdziałać może, w przeciwieństwie np. do Penna z McDonaldem czy nawet Shoguna z Gustafssonem i o to mi tylko chodzi 😉

  PS: Pewnie, że odrczuwa, ale nie pada jak ścięty, a w jego przypadku plecy nie oznaczają nic złego poza stratą u sędziów.

 293. Raphael Assunçao, zlamal reke w pierwszej rundzie wczorajszego pojedynku. Naleza sie dodatkowe brawa za wygrana.

  ‏@BrianStann

  My buddy @RaphaAssuncao fought last night with no sponsors & has no manager. If you are a pro manager & interested contact me please

  "dawac" mmarocks na spodenkach w ufc !

 294. @born2kill widać jesteś zagorzałym fanem Diaza:P i może Diaz jest lepszym bokserem i ma mocną szczene ale szczerze nie pokazał prawie nic! Został ZDOMINOWANY przez Bensona i nie mam pojęcia w którym momencie Diaz choć trochę zagroził Hendersonowi:P ( no może próby ataku na nogi) Mam do zarzucenia Bensonowi że nie posiada instynktu drapieżcy-mordercy:P bo mógł skończyć Diaza dużo wcześniej

 295. Diaz w tej walce nie miał nic do powiedzenia, a wiadomo każdy psychofan będzie bronić swojego idola

 296. Lubię Diaza za charakter, ale jako fightera bardziej cenię Hendersona. Staram się zachowywać obiektywizm oglądając. Nieważne 🙂

 297. Po wczorajszej gali:

  Rory to zyeb.

  Dla Bensona zostaje chyba tylko Gilbert i Aldo po wygranej z Edgarem.

  Alexander ze Szwecji nie ma najmniejszych szans z JJ, ba, nie widziałbym go nawet w walce z Rasiadem.

 298. Ja mimo mojego psychofanstwa i uwielbienia do zajaranych braci mówie otwarcie, że Nate nie istniał w tej walce, tak jak przyznaje, że Condit wygrał z Nickiem. Gala świetna, ale ciężko mi było patrzeć na lanie jakie zbierał Diaz. Poza tym Shogun i BJ… 

 299. Bracia Diaz, z uwagi na swoją postawę, są bardzo mocno narażeni na lowkingi. Nick w starciu z Cyborgiem również przyjął ich sporo, ale nie zrobił tego, co zrobił jego brat wczoraj – który to kompletnie sparaliżowany kopnięciami Bensona zaczął wykorzystywać przednią nogę tylko i wyłącznie do podpierania, niemal w ogóle nie angażując jej w akcje ofensywne – oczywiście, w obawie przed przyjęciem entego kopnięcia. Momentami wyglądało to aż kuriozalnie, gdy Diaz pchając ciosy, pochylał się bardzo mocno do przodu, nogi zostawiając z tyłu.

  Na pewno następni rywale Diazów będą po wczorajszym pojedynku chętniej odwoływać się do kopnięć i będzie to spory problem dla Nicka i Nate'a, bo tak naprawdę będą oni mieli dwie opcje: albo w swojej postawie, ułożeniu nóg nic nie zmienią i nauczą się jakoś blokować te lowkingi (co przy ichniejszym ułożeniu nóg jest cholernie trudne/niemożliwe), albo zdecydują się zmienić postawę, tracąc wszelkie atuty, które ona dawała z ogromną przewagą zasięgu na czele.

  Benson dopiero drugi raz obronił tytuł po wcześniejszych kontrowersyjnych pojedynkach. Zwycięzca Cerrone – Pettis jak najbardziej się nada. Jest jeszcze Lauzon potem, są dobrze rokujący dos Anjos, Wiman, Johnson czy Tavares. Na dzisiaj nie mieliby pewnie większych szans, ale za 2-3 walki (akurat po boju Henderson vs Pettis/Cerrone) jak najbardziaj się będą nadawać. Gdzieś tam czai się Gray Maynard. Lekka jest bogata w talenty i nie trzeba Bena od razu wysyłać kategorię wyżej.

 300. Najlepiej jak do repertuaru dorzucą sami swoje kopnięcia, żeby wyrównać stójkę…też może to być kolejnym atutem przy ich kończynach. Jak już nie myślą o zapasach defensywnych i nie boją się parteru to i nogę do chwytania można dać, ale niejedna może mocna wejść zanim to się stanie. Ciosy zawiodły w starciach braci ostatnio.

  Naiver, wiem, że blog itp, ale tak w opisie używasz te lowkingi z jakiego powodu?;-)

 301. Diaz w tej walce nie miał nic do powiedzenia, a wiadomo każdy psychofan będzie bronić swojego idola

   

  jeśli psycho to Nick, ale jeśli braci Diaz traktujemy jako jedność to można mnie nazwać psychofanem Nate'a, jednocześnie nie twierdze, że miał cokolwiek do powiedzenia wczoraja – więc twoja teoria, że każdy, OBALONA 

   

  Tamta łapa Asuncao widać, że już składana była w okolicach dłoni.

 302. Diaz zdominowany. Nie ma co się łudzić Henderson bardziej przekrojowy i mamwrażenie, że ta przekrojowość zniszczy też (niestety) starszego Diaza – jeśli dojdzie do walki z GSP. Game plan u Diazów zowu nie powalał

 303. Takie czasy, że trzeba być wielkim atletą, oraz zawodnikiem niesamowicie wszechstronnym, aby walczyć z sukcesami na najwyższym poziomie. Diazy i ich zapasy, a raczej ich brak robi sporą różnicę. Nate także w stójce zdominowany, ale gdyby miał zapasy na wysokim poziomie, to on mógłby dyktować warunki i wybierać płaszczyznę walki, co przy jego bjj byłoby pewnie skuteczne, a Nate mógłby pokazać się z lepszej strony. Przewaga zapasów i siły na korzyść Bensona niesamowita.

 304. @Tsubasa

  niestety masz rację. Diazy za sztywni fighterzy, żeby sie łudzić, że nagle zapasy podciągną znacząco. Bardziej mnie zdołowała walka BJ z Rorym, którego nie lubię. Przyszedł definitywny czas tych co zaczęli treningi od mma. Starzy zawodnicy przemijają.

 305. HEJTERZY BENSONA HEJTUJCIE DALEJ!!!!!!

   

  ja po tej walce straciłem argumenty na hate … 🙁

 306. nastawienie typu hejterzy hejtujcie mialem juz przed sama walka, jak ktos chce sie przyczepic to sie przyczepi, jebac, Benson udowodnil swoje w oktagonie. teraz Showtime, szansa rewanzu. 🙂

  fanboy JBJ’a i Manchester’u United.

 307. Fajna analiza, trochę zwiększyliście moje wątpliwośc co do Bagoutinova. Nie ulegałem jego "hype" w zakładach bukmacherskich na forum, jednak postanowiłem dzisiaj zagrać to za 75% stawki standardowej… i po tej analizie mam więcej wątpliwości.

  Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  I dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley? Według Was walka nie warta obstawiania?

 308. Nie postawię tym razem na Ruska, może i wariat z niego, ale za mały. Kasa poszła (w dużej ilości) jedynie na GSP :].

 309. BetSafe to jakiś wasz sponsor? Nie pytam ze złośliwości tylko z ciekawości, bo już któys raz widze rózne tematy z nim związane.

 310. Szkoda,że nazwaliście to Czynnikiem X, bo to trochę pachnie kopiowaniem Slipmycha.

  Wy wstydu nie macie czy jak? My nazwaliśmy? Wyrażenie "Czynnik X" w tego typu analizie (dokładnie tego typu) pojawiło się na MMARocks już w 2009 roku. http://www.mmarocks.pl/lyoto-machida/pod-lupa-evans-vs-machida/ – jeżeli już kopiuję kogoś to Jakuba Bijana. Czy Drogi Hubercie teraz mam iść do analiz Slipmycha i nazwać go kserobojem wyrażeń zakorzenionych w 40 edycjach "Pod Lupą"? Nie pomyliło się Wam coś?

 311. Ja zawsze typuję tak, że wciskam tam gdzie jest dużo PINIENDZY do wygrania i nie bardzo nawet pamiętam co obstawiłem. Potem rano wstaje i patrzę czy coś wygrałem. Zwykle nie wygrywam.

  Dżizas przecież ten Czynnik X, pochodzi od X-Factor, czyli coś eXtra. Ciężko tu mówić o zgapianiu

 312. Z tym czynnkiem X – true, ktoś tu nieuważnie spoglądał na stare odcinki z serii"pod lupą", której już dawno nie widzieliśmy…

 313. dlaczego pominęliscie Koscheck vs Woodley?

  Tak jak omijam szerokim łukiem kolektury Lotto, tak nie mam zamiaru inwestować swoich pieniędzy w walkę, której wynik można typować na zasadzie "chybił-trafił". Kto ma szczęście i dobrze trafi, ten będzie szczęśliwy, bo kursy na obu zawodników są dosyć ciekawe.

  Co przemawia na korzyść Woodleya?
  – świetnie wyglądał na ważeniu,
  – jest młodszy i teoretycznie powinien mieć większy głód walki,
  – powinien być minimalnie szybszy i bardziej eksplozywny.

  Atuty "Kosa":
  – lepsza kondycja,
  – większe doświadczenie.

  Obaj są zapaśnikami i obaj walczą w podobnym stylu. Prawdopodobnie skończy się decyzją po nudnej walce. Współczuje sędziom punktowym, bo niuanse mogą mieć spory wpływ na końcowy werdykt.

 314. Dunham – Cerrone.

  w Cerrone wystarczy wejść niczym dzik w żołędzie, po czym zebrać krwawe żniwo

  I ja dokładnie tak uważam. Nie zgadzam się, że Guillard nie ma szklankej szczęki. Gdyby był odrobinę bardziej wytrzymały, to Cowboy leżałby nieprzytomny. Ktoś, kto tańczy po 1 ciosie od Joe Lauzona nie może mieć twardego łba. Ogólnie największym problemem Cerrone jest jego tragiczna obrona. Jeśli Dunham ruszy do ataku, bijąc w różnych płaszczyznach, to Cowboy się pogubi, poplącze i tyle z tego wyjdzie. Moim faworytem 60-40 jest Dunham. Obawiam się tego, czy sędziowie nie będą ślepi po raz kolejny (Dunham – Grant/dos Anjos), jednak uważam, że gra jest warta świeczki po takim kursie.

  A ja postawiłem na Kosa. Mam wrażenie, że Woodley jest przereklamowany przez ten knockout na Hieronie.

 315. @Puczi

  Zgadzam się, ze "Kowboj" ma dziurawą gardę, ale… Dunham w tej materii dużo gorszy nie jest, o czym świadczy między innymi jego walka z, nomen omen, Guillardem. Evan daje się trafiać, co w połączeniu ze ślamazarnym tempem, w którym zaczyna walki może mieć spory wpływ na przebieg pojedynku. Jak ja to widzę? Walka zaczyna się cios za cios, jednak to lepszy technicznie Cerrone częściej i czyściej trafia (mam nadzieję, ze nie zapomni o swoich highkickach, bo są na prawdę wyborne). To sprawia, że rozluźnia się i bez skrępowania walczy dalej, także przyspieszenie i zwiększenie presji przez Dunhama nie będzie mu straszne. Liczę, że Donaldowi uda się urwać dwie rundy. Najbardziej obawiam się, że Evan, wbrew temu co do tej pory robił, zacznie walkę "z przytupem" od samego początku, ale jestem dobrej wiary.

 316. Nie chce się gifów szukać to trzeba po gmoszemu analizy robić robić : D Jeszcze tyle prognoz przed galą nie czytałem, nigdy : ) nie wiem czy w końcu coś w ogólę dzisiaj zagram, bo już mam mętlik w głowie absolutny:-)

 317. midern – będzie typowanie redakcji jak zawsze

  maryjan – gify dojdą, przed tym typowaniem nie starczyło już czasu no i to nowy cykl u nas więc będzie się rozwijał:)

 318. maryjan to tak jak ja ,niby juz zagralem ale mam chec dorzucic rorego przez dec ,ale sie zastanawiam bo mam w grze juz kupon z rorym rampage + minakov + rory do wygrania 50 moze zagrac za 50 przez dec jak wygra przez cokolwiek to maly minus a jak przez dec to spory plus :Pa jak przegra to juz dupa:):-)

  te anazlizy beda tylko UFC czy tez innych gal?

 319. Już teraz wiem, dlaczego Szady siedziałeś cicho przez ostatnie dni. Propsy za wkład 🙂

  Dobry materiał panowie. Mam nadzieję, że będzie cykliczny. Dobrze by też było, jeśli udałoby się Wam wstawiać go trochę wcześniej, niż na kilka godzin przed galą, bo wiele ludzi, ( zaliczam się do nich i ja ) nie czeka do ostatniej chwili ze względu na częste wahania kursów, co mieli postawić – postawili i tekst ten traktują bardziej jako porównanie typowań własnych z typowaniami redakcji (bądź Szadego ) niż analityczną pomoc w obstawianiu. 😉

 320. @Zychal

  Głównie UFC. Myślę, że wobec KSW też nie będziemy obojętni. 🙂

  @Pietagoras

  Ja bym wolał "wypuszczać" analizy dopiero po tym jak Betsafe poda pełną ofertę kursów na całą galę. Mamy zamiar analizować nie tylko kursy na zwycięstwo konkretnego zawodnika, ale i zakłady specjalne typu: "Rundy powyżej/poniżej" czy metody zwycięstw, a te pojawiają się na kilka dni przed galą. Przyznaję, że sobota to trochę późno, ale nieraz może się nie udać szybciej. Projekt dopiero startuje, wszystko się może pozmieniać, także wszelkie sugestie mile widziane. 🙂

 321. @Tomasz Chmura

  Spokojnie. Faktycznie, zapomniałem,że Yoshi używał tego sformułowania. Dawno nie czytałem żadnego pod lupą i to mi sie bardziej kojarzyło z analizami Slipmycha. Najmocniej przepraszam, bez zbędnych nerwów 🙂

 322. Zamiast się wykłócać, kto i co zrobił pierwszy (czy kto stoi tam, gdzie stało ZOMO), może lepiej podyskutować o najbliższej gali? 🙂

  Jest wśród czytających ktoś, kto postawił na Chaela Sonnena? Kurs 2.50 kuszący. Ja się do samego końca zastanawiałem, jednak ciągle mnie coś odciągało od tego pomysłu, a to jak Rashad wyglądał dobrze na ważeniu postawiło kropkę nad i.

 323. Ja stawiałem na Evansa, będzie górował nad Sonnenem warunkami fizycznymi, jednak to nie jest waga naszego ulubieńca, można porównać walkę JJ vs Evans i JJ vs Sonnen. Moim zdaniem Evans ma w tej walce 75% szanse na zwycięstwo.

 324. Postawiłem na wygraną Lawlera przez cokolwiek, bo wtedy nie było jeszcze kursu wygranej przez KO, gdyby był obstawiłbym go, ponieważ i moim zdaniem the Ruthless może wygrać tylko przez KO.

 325. Jeżeli to ma być początek takiej bet-miesiączki to fajna inicjatywa. Nawet z rysowaniem strzałek ala treneiro Gmoch : D No i fajnie że coraz więcej ludzi bierze się do roboty wespół, ja czasami nie dowierzam w ludzi ale tutaj zostałem nie raz zadziwony:-)

 326. Z tej gali zagrałem 3 kupny: Bagautinov – wygrana, Cerrone – wygrana, MacDonald – wygrana przez decyzję, także gala na małym plusie. Paradoksalnie, tego ostatniego kuponu byłem najbardziej pewny.

  Nie zawiodła mnie intuicja – "Kowboj" powrócił i to w świetnym stylu. Był ogień. 🙂 Mam nadzieję, że porzuci zamiary zejścia do niższej kategorii, bo w wadze lekkiej może jeszcze trochę namieszać.

  @Pietagoras

  Gratuluję trafionego Lawlera. 🙂 Kurs 4.00 – kosmos.

 327. ja gralem bagutinova na singlu

  cerone + woodley ( Szady dzieki bo mialem stawiac na dunhama)

  gsp + evans

  175 do przodu

  nie weszlo tylko rory + minakov + jaskosn z belatora

 328. Harris obstawiony mam nadzieje za Rani wygra z finem 😛

  a co do Strusa to chyba sie zgodze i postawie ta dniowke :-)kurs na matta za slaby zeby grac

 329. mysle, ze Strus zostanie zameczony na glebie

  Jest takie prawdopodobieństwo, dlatego odradzam wchodzenie w to "grubo".

  Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

 330. Moje kupony, które mam aktualnie w grze (wszystkie za tą samą standardową stawkę):

  Nate Diaz, kurs 2.37

  Tom Niinimaki, 2.15

  Maximo Blanco 1.58 + Abu Azaitar 1.57 = AKO 2.48

  Walter Harris, 2.75

  Piotr Strus, 2.50

  Cześć, dobra robota panowie, ale ogólnie znacznie bardziej podobało mi się jakbyście wrzucali typy razem ze wszystkimi w dziale zakłady bukmacherskie, jak to Szady robił wcześniej, bo niestety z kursów, które tu Szady podałeś można zagrać tak na prawdę tylko Harrisa po lepszym, reszta już gorsze. Ja jestem dopiero początkujący jeśli chodzi o mma i się nie wychylam, ale z czasem też będę próbował coś grać samodzielnie, ale na razie próbuję to co tutaj na forum wyłapie 🙂

  Nie twierdzę, że ta inicjatywa jest zła, ale wolałbym nawet krótkie opisy kilka zdań, bądź nawet bez, w dziale o zakładach, a później na przykład tak jak tu lub poprzednio przed galą, dłuższy opis, no ale pewnie traci to klimat wyczekiwania na artykuł jak byście te kilka zdań napisali wcześniej 🙂

  Pozdrawiam i powodzenia:-)

 331. Chciałem grać Raniego, ale znów masa wątpliwości po tym wpisie. Rozmyśliłem się już i chyba nie zagram ani jednego ani drugiego. Ewentualnie puszczę Maximo Blanco na singlu na tą galę, bo Maynard też się wydaje troche niepewny. Szkoda,że nie opisywaliście tej walki. Dobra robota.

 332. No, cykl jak się patrzy : ) Szady, jestem pod wrażeniem. Właściwie to jesteś żółtodziub ; ) ale profesjonalne podejście do sprawy masz bez dwóch zdań. Aż mi wstyd i chylę czoła bo mógłbyś być moją kopią, a ja jestem twoim obserwatorem:-) Do wszystkiego trzeba mieć dystans, ty go masz, masz oprócz tego jeszczę chęć zabawy, tego nie mają "zawodowcy". Tomasza Chmurę też pochwalę, ale to już jak chwalić Wołoszańskiego:-)

  🙂

 333. eee… średnio mnie te analizy przekonują…
  Dlatego postawię wg mojego przeczucia (jak to często bywa) ;D

  P.S Będzie możliwość postawienia na Grabowskiego gdzieś?

 334. @Hubi

  Starcie Diaz – Maynard w mojej ocenie jest bardzo wyrównane, dlatego przy podziale szans 50/50, kurs 2.37 wydał mi się bardziej atrakcyjny do zaryzykowania. W aktualnym 2.17 jest jeszcze "value", ale nie jest to aż taka okazja, by to proponować ludziom by obstawiali. Ja w poprzedniej, tej i kolejnych analizach polecałem i mam zamiar polecać te kursy, z których, po pierwsze – sam korzystam, a po drugie – mam spore przekonanie, że "wejdą". Tutaj te dwa warunki nie są spełnione.

  Może nie wszyscy wiedzą, ale Diaz z Maynardem spotykali się w klatce już dwukrotnie. Pierwsze ich starcie miało miejsce w półfinałach The Ultimate Fightera 5 w 2007 roku. Wtedy Maynard dominował, jednak władował się pechowo w poddanie i musiał klepać. Druga walka z 2010 roku była strasznie wyrównana i wynik tak na prawdę mógł pójść w dwie strony. Co warte odnotowania, bój toczył się w stójce. Grey prawdopodobnie bał się powtórki scenariusza z poprzedniej walki i nie odwoływał się do swoich zapasów. Czy teraz będzie podobnie? Mam taką nadzieję, bo Nate od tamtego czasu poprawił się boksersko, z kolei jego rywal sprawia wrażenie wypalonego i zmęczonego kontuzjami. Nawet jak Maynard pójdzie po obalenie to jest szansa, że znowu się właduje w poddanie. Ale jak już wielokrotnie pisałem: walka walce nierówna. Mimo, że wiemy sporo o obu fighterach, to scenariusz akurat tego starcia bardzo ciężko przewidzieć.

  Z innej strony patrząc – obaj w swoich ostatnich walkach zaprezentowali się tragicznie i cholera wie, co im teraz siedzi w głowie i z jakim nastawieniem wyjdą do tej walki. Chciałbym zaobaczyć Diaza w dyspozycji z walki z Cerrone – deklasującego rywala w stójce, w przerwach między rundami pokazującego "fucka" w stronę przeciwnika. 🙂

  @Maryjan

  [​IMG]

  🙂

 335. Wydaje mi się, że Gray jest zdecydowanym faworytem. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

 336. Gdybym miał stawiać kasę na TUF 18, to zastanawiałbym się na Rakoczy po 3.00 :D.

  Ja mam Rakoczy w singlu. Pena dalej pozostaje faworytem, ale kurs 3.00 jest godny uwagi.

  Z nowych nabytków TUFa mam też kupon Holdsworth + Duke.

  Oboje mają duży potencjał. Holdsworth na codzień trenuje w Team Alpha Male. Trenuje z czołówką dywizji lekkich, co widać. Zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Znalazł się w finale zasłużenie i jestem przekonany, że w przyszłości dołączy do grupy kolegów z teamu oscylujących w granicach walki o pas.

  Grant jest zawodnikiem, którego nie można lekceważyć. Walczy agresywnie, ma dziką stójce, jest też dobry i w parterze. Mocno zdominował Louis'a Fisette. Sęk w tym, że Holdsworth to nie Fisette, wydaje się być lepszy we wszystkich płaszczyznach od Granta.

  Drugim typem jest Jessamyn Duke. Ostatni sezon zapamiętam dzięki jej walce z Raquel Pennington.( notabene jej walka jest też godna pomysłu obstawienia 😉 ) Zarówno Duke, jak i Morgan to zawodniczki, które preferują stójkę, więc tam rozegra się głównie walka.

  Duke ma charakter do walki i umiejętności. Posiada też spory zasób ciosów i często używa nóg ( częstotliwość prawie jak Condit ) Wie jak używać kolan i łokci, umie się też odnaleźć w klinczu.

  Morgan będzie łatwiejszym wyzwaniem dla Duke niż Pennington. Jest delikatniejszej budowy, ciosy też nie będą urywały głowy, jak w ostatniej walce. Słabością Morgan jest to, że stójka opiera się głównie na technikach bokserskich. Styl walki ma też mniej ofensywny od Jessamyn, więc zarówno kontrola oktagonu, jak i punktacja walki powinna być po stronie Duke. Co do parteru, Jessamyn wydaje się też kulać lepiej. Dla mnie ta walka się skończy z wynikiem Jessamyn Duke przez jednogłośną decyzję ( bądź poddanie ). 😉

 337. @up, no nie wiem. Byłbym w stanie postawić pieniądze na cyborgową przeciwko niektórym z fighterów z męskiej dywizji. 😉 … a na Carmouche też się przejechałem :/

 338. Oj tam, walki kobiet to świetny sposób na zarobek. 🙂 Wystarczy stawiać przeciwko faworytkom. Eye, Andrade, Nunes i Davis elegancko wygrały, a kursy były smakowite. 🙂

 339. Moje typy zamieszczone powyżej (Holdsworth, Pennington, Duke) weszły. 😉 Co do Rakoczy, poległa, ale kurs za małą kwotę był godny uwagi 😉

 340. Heh, często tak mam, że kupony, których jestem najmniej pewny dosyć łatwo wchodzą. Tym razem tak było z Natem Diazem. Tak jak pisałem – w tej walce mogło się zdarzyć wszystko. Jak ktoś przewidział TKO w pierwszej rundzie to gratuluję. 🙂

  Rozważam obstawienie Luiza Cado Simona z najbliższego KSW. Kurs 3.45 jest wzięty z kosmosu. Mam wrażenie, ze niektórzy mylą Cado z Benem Lagmanem. Brazylijczyk pokazał się z dobrej strony w swojej pierwszej walce w Polsce, także w innych walkach, w których go widziałem prezentował się co najmniej przyzwoicie. Może być sporym zagrożeniem w stójce. Potrafi punktować ciosami prostymi (w najbliższym starciu to nie powinno być trudne ze względu na sporą przewagę zasięgu), ale też nie boi się wchodzić w częste wymiany; bije mocno i raz po raz rzuca obszernymi cepami. W szale bitewnym zdarza mu się zapominać o obronie, ale ma dość wytrzymałą szczękę, a Moks nie ma nokautującego ciosu. Dla mnie jest takim "uboższym krewnym" Diego Sancheza – uwielbia browl i w każdą walkę wkłada 100% serca.

  Przegrał z Rafaelem Carvalho (bilans MMA: 8 zwycięstw, 1 porażka), jednak nie pokazał się wtedy źle. Całą walkę wygrywał, trafiał celniej i mocniej oponenta, który często ratował się wymęczającym klinczem. Niestety pod koniec drugiego starcia popełnił kilka błędów, które zaważyły na końcowym wyniku. Parter Simona też nie jest na złym poziomie i gość też potrafi zaskakiwać różnymi sztuczkami. Zdarzało się, że po tym jak dawał się obalić szybko szedł po skrętówkę.

  Simon ma dopiero 20 lat, zawodowo walczy od ponad dwóch i cały czas się rozwija. Uważam go za utalentowanego fightera. W najbliższej walce kluczowe będzie submission defence Brazylijczyka. Jeśli nie da się nabrać na żadną skrętówkę czy nie wpadnie w gilotynę, to może być różnie. Moks oczywiście jest faworytem, ale grania tego po kursie 1.28 odradzam, bo tam nie ma żadnego value.

  PS. Myślę też nad Olim Thompsonem.

  Abu Azaitar to chyba największy pewniak gali. Szkoda, że Blanco zepsuł mi kupon z nim, bo udało mi się wyhaczyć ładny kurs 1.57.

 341. Barry vs Palelei największa zagadka gali jak dla mnie na pewno będzie nokaut tylko pytanie w którą strone.Postawiłem na Barrego sugerując się większym obyciem na ga