Wyniki oraz relacja w środku.

W wieku 23 lat i 273 dni Jon Jones został najmłodszym mistrzem UFC w historii pokonując Mauricio „Szoguna” Ruę przez TKO w trzeciej rundzie. Jones ani przez chwilę nie wydwał się zagrożony dominując pojedynek zarówno w stójce, gdzie Rua nie potrafił obejść jego zasięgu i ciosu prostego oraz nie potrafił uniknąć ground-and-pound w parterze. W trzeciej rundzie mocno obity Szogun po przetrwaniu kolejnego zrywu ciosów Jonesa w parterze przyjął lewy sierpowy na korpus stojąc pod siatką i padł na ziemie by po kilku sekundach zostać uratowanym przez sędziego, który orzekając TKO na rzecz Jonesa oszczędził Brazylijczykowi kolejnych ciosów.

Po ogłoszeniu wyniku walki do klatki udał się Rashad Evans i potwierdzono, że dwójka sparing-partnerów z obozu Grega Jacksona wbrew wcześniejszym deklaracjom stoczy ze sobą walkę.

W drugiej walce od góry debiutujący w UFC Urijah Faber mimo początkowych problemów poradził sobie z Eddie’m Winelandem. Trenujący w Indianie zawodnik sprawił dużo problemów Faberowi w pierwszej rundzie, kiedy zdawał się zbyt silny by dać się rzucać Kalifornijczykowi po klatce. Sił i agresji Winelandowi starczyło tylko na rundę i przez następne 10 minut oddawał obalenia Faberowi i nie potrafił wstać z ziemi. Po zwycięstwie Faber zapowiedział, że zamierza zabrać pas wagi koguciej Dominickowi Cruzowi.

Jim Miller wygrał siódmą walkę z rzędu w UFC nie tylko pokonując ale także zatrzymując po raz pierwszy Kamala Shalorousa. Irańczyk nie uciekał się do swoich wysoko cenionych zapasów i niemal za każdym razem kiedy Miller znajdował się w parterze było to z powodu prób poddań i obaleń wykonywanych przez Amerykanina. W trzeciej rundzie Miller trafił rywala potężnym podbródkowym i poprawił kolanem co wreszcie przełamało żelazną szczękę Irańczyka.

Brat Jima, Dan Miller, nie miał tak udanego wieczoru przegrywając na punkty z Nate’m Marquardtem. Choć Marquardt wygrał wszystkie rundy Miller robił co mógł by nie ułatwiać mu tego zadania kilkukrotnie uciekając się do swojej firmowej gilotyny. Przewaga w stójce i zapasach Marquardta były jednak nie do obejścia i Miller musiał pogodzić się z porażką.

Pay-per-view otworzyła zdaje się ostatnia walka Mirko Filipovica w UFC. Popularny Crocop paradoksalnie zaliczył jeden z lepszych swoich występów dla UFC w starciu z Brendanem Schaubem. Choć Chorwat przegrał pierwszą rundę powrócił do walki w drugiej, gdzie trafił Schauba kilkoma mocnymi uderzeniami z klinczu oraz Amerykaninowi został zabrany punkt za uderzenia w tył głowy. W trzeciej rundzie mocno zmęczony Schaub dążył coraz częściej do obaleń ale ostatecznie wygrał trafiając Crocopa w skroń i posyłając go na matę, z którą dość brutalnie się Filipovic zderzył.

W pozostałych walkach Luis Cane przerwał swoją passę porażek pokonując Eliota Marshalla przez TKO, Edson Barboza w walce nagrodzonej premią za walkę wieczoru pokonał na punkty Anthony’ego Njokuaniego, Mike Pyle wygrał trzecią walkę z rzędu pokonując Ricardo Almeidę, niejednogłośnym werdyktem sędziowie przyznali zwycięstwo Gleisonowi Tibau w walce z Kurtem Pellegrino, Joseph Benavidez i Nick Catone pokonali odpowiednio Iana Lovelanda i Constantinosa Philippou na punkty i walce otwarcia Erik Koch mocnym nokautem odprawił Raphaela Assuncao.

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza UFC w wadze półciężkiej
205 lbs.: Jon Jones pok. Mauricio Ruę przez TKO (kolana), 2:37 runda 3

Główna karta:

135 lbs.: Urijah Faber pok. Eddiego Winelanda przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28
155 lbs.: Jim Miller pok. Kamala Shalorusa przez TKO (uderzenia w parterze), 2:15 runda 3
185 lbs.: Nate Marquardt pok. Dana Millera przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
265 lbs.: Brendan Schaub pok. Mirko Filipovica przez TKO (uderzenia w parterze), 3:24 runda 3

Walki w Spike TV:

205 lbs.: Luis Artur Cane Jr. pok. Eliota Marshalla przez TKO (uderzenia w parterze), 2:15 runda 1
155 lbs.: Edson Barboza pok. Anthony’ego Njokuaniego przez jednogłośną decyzję, 3 x 29-28

Walki na facebooku:

170 lbs.: Mike Pyle pok. Ricardo Almeidę przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27; 29-28
155 lbs.: Gleison Tibau pok. Kurta Pellegrino przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 28-29

Pozostałe:

135 lbs.: Joseph Benavidez pok. Iana Lovelanda przez jednogłośną decyzję, 2 x 30-27; 29-28
195 lbs.: Nick Catone pok. Costantinosa Philippou przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
145 lbs.: Erik Koch pok. Raphaela Assuncao przez KO (prawy sierpowy), 2:32 runda 1

Bonusy po 75 tys. $

Walki wieczoru: Edson Barboza vs. Anthony Njokuani
Nokaut wieczoru: Brendan Schaub
Nokaut wieczoru: Erik Kock

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.