Shogun Rua zmuszony był wycofać się z walki z Ovincem St. Preux na UFC w Japonii z powodu kontuzji kolana. Brazylijczyk zastąpiony został przez Yushina Okami. Mauricio na swoim Instagramie wytłumaczył całą sytuację swoim fanom.

Walczę od ponad 15 lat. Wybrałem MMA jako karierę, bo kocham rywalizację. Ciężko mi się wycofać z jakiegokolwiek pojedynku, to nie była łatwa decyzja. Niestety, jak tylko zacząłem przygotowania do walki z OSP doznałem kontuzji kolana. Przez cały obóz próbowałem wyleczyć uraz, chciałem walczyć, brałem lekarstwa oraz przeszedłem rehabilitację. Bardzo zależało mi na walce w Japonii – marzyłem o tym od dawna, dlatego też robiłem wszystko co w mojej mocy, aby wystąpić 23 września w oktagonie. Tak zostałem nauczony przez swojego trenera.

W swojej karierze wiele razy walczyłem kontuzjowany. Często próba szybkiego wyleczenia urazu pogłębiała kontuzję. W tej sytuacji nie mieliśmy wyjścia – musiałem się wycofać. To nie było łatwe. Chciałbym przeprosić swojego rywala – byłem w podobnej sytuacji w przeszłości i wiem, że może być to uciążliwe. Przede wszystkim jednak chciałem prosić o wybaczenie swoich fanów, szczególnie tych, którzy czekali na moją walkę. Zajmę się teraz rehabilitacją żeby wrócić jeszcze mocniejszy. Wyzwania codziennie pojawiają się w naszym życiu – najważniejsze jest jak sobie z nimi radzimy. Dziękuję za wszystkie miłe wiadomości.

Pełna, aktualna rozpiska tej gali dostępna jest TUTAJ.

1 KOMENTARZ

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.