Mauricio Rua (MMA 27-11-1) po trzech rundach bardzo ciekawej walki pokonał Antonio Rogerio Nogueirę (MMA 23-10-0) niejednogłośną decyzją. Sędziowie punktowali starcie 29-28, 28-29, 29-28 na korzyść „Shoguna”.

Była to trzecia walka legend mieszanych sztuk walki. Do pierwszego starcia doszło w czerwcu 2005 roku na gali Pride Critical Countdown 2005. Decyzją sędziów zwyciężył wtedy Mauricio Rua. Tym samym rezultatem zakończyły się dwie kolejne walki Brazylijczyków, które miałby miejsce na UFC 190, w sierpniu 2015 roku oraz na UFC Fight Island 3, w lipcu 2020 roku.

Pojedynek rozpoczął się bardzo spokojnie. Po około 90 sekundach „Shogun” ruszył do przodu, spychając rywala pod siatkę i w tej pozycji w klinczu atakował nogi Nogueiry. Obaj szybko wrócili jednak do wymian, gdzie „Minotouro” atakował coraz odważniej. Na półtorej minuty przed końcem rundy Rua walczył w defensywie. Rywal przez cały czas zajmował środek klatki i stamtąd starał się kontrolować pojedynek. Pod sam koniec odsłony obaj ruszyli na siebie, wymieniając kolejne uderzenia. Doszło do świetnej wymiany, po której „Shogun” zdecydował się sprowadzić walkę na kilka sekund do parteru.

Zawodnicy ponownie spokojnie rozpoczęli rundę. Nogueira starał się atakować z kontry, gdyż to Rua częściej inicjował akcje w stójce. „Shogun” próbował zejść do parteru, jednak „Minotouro” zaatakował kombinacją, którą naruszył swojego rodaka, po chwili sprowadzając go na matę. W pozycji z góry Nogueira starał się kontrolować rywala, jednak na dwie minuty przed końcem rundy Rua wrócił do stójki. Kilka sekund później „Shogun” znów chciał zejść do parteru, jednak Nogueira pochwalił się świetnym przygotowaniem na próby obaleń ze strony przeciwnika.

Dobrze rozpoczął trzecią odsłonę Mauricio Rua. „Shogun” często atakował niskimi kopnięciami, na co starał się odpowiadać Nogueira. Rua zajął środek klatki, w związku z czym „Minotouro” zmuszony był krążyć wokół niego przy siatce. Im bliżej było skończenia starcia, tym obaj atakowali mocniejszymi uderzeniami. Na minutę przed końcem „Shogun” zamarkował serię ciosów i ruszył po sprowadzenie, które mu ostatecznie wyszło. Do samego końca starcia Rua pozostał z góry, kontrolując swoją pozycję.

„Shogun” w ostatnich siedmiu pojedynkach przegrał tylko z Anthonym Smithem. W pozostałych starciach pokonywał Coreya Andersona, Giana Villantego, Tysona Pedro, dwukrotnie Antonio Rogerio Nogueirę i zremisował z Paulem Craigiem.

„Minotouro” przegrał drugą walkę z rzędu. W poprzednich starciu Nogueira został znokautowany przez Ryana Spanna. Wcześniej Brazylijczyk pokonywał między innymi Patricka Cumminsa czy Sama Alveya.