(fot. James Law / Heavy MMA)

Jak podaje MMAJunkie.com UFC przygotowało trzy hitowe zestawienia na swoją piątą galę transmitowaną przez stację FOX, która planowana jest na 17 grudnia.

W walce wieczoru Benson Henderson (MMA 17-2, UFC/WEC 10-1, 1 w rankingu MMARocks) stanie do swojej drugiej obrony tytułu UFC w wadze lekkiej przeciwko Nate’owi Diazowi (MMA 16-7, UFC 11-5, 5 w rankingu MMARocks). Niepokonany w największej organizacji na świecie Bendo zdobył pas, pokonując w lutym Frankie’ego Edgara. Niecały tydzień temu na UFC 150 Smooth pokonał zawodnika z New Jersey ponownie, chociaż werdykt w Denver wzbudził sporo kontrowersji. Diaz zapewnił sobie status pierwszego pretendenta nie dając szans Jimowi Millerowi w głównej walce UFC on FOX 3 w maju. Wcześniej młodszy z krnąbrnych braci wygrywał w wadze lekkiej z Takanorim Gomim i Donaldem Cerrone.

W starciu na szczycie kategorii półciężkiej były mistrz UFC i zwycięzca Grand Prix Pride Mauricio Rua (MMA 21-6, UFC 5-4, 4 w rankingu MMARocks) skrzyżuje rękawice Alexandrem Gustafssonem (MMA 14-1, UFC 6-1, 5 w rankingu MMARocks). Rua był głównym aktorem niedawnej UFC on FOX 4 w Los Angeles, gdzie po niespodziewanie wyrównanym pojedynku zastopował w czwartej rundzie Brandona Verę. Wcześniej Brazylijczyk walczył w kratkę przedzielając porażki z Jonem Jonesem i Danem Hendersonem, szybkim zwycięstwem nad Forrestem Griffinem. Utalentowany Szwed może się pochwalić serią pięciu wygranych z rzędu m.in. nad Mattem Hamillem i Vladimirem Matyushenko. W ostatnim pojedynek Mauler na własnych sztokholmskich śmieciach wypunktował Thiago Silvę.

Trzecią atrakcją gal w FOX będzie przełożony z UFC 152 pojedynek B.J. Penna (MMA 16-8-2, UFC 12-7-2, 12 w rankingu MMARocks) z Rorym MacDonaldem (MMA 13-1, UFC 4-1, 15 w rankingu MMARocks)

Rozpiska UFC on FOX 5.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.