Relacja i wyniki z Nottingham poniżej.

Stefan Struve (MMA 25-5) zwyciężył Stipe Miocica (MMA 9-1) w drugiej rundzie walki wieczoru gali UFC on Fuel TV w Nottigham w Anglii. Holenderski Wieżowiec ma sporo problemów z bardzo skutecznie boksującym i unikającym ciosów Amerykaninem o chorwackim korzeniach. Gdy wydawało się, że Miocic będzie w stanie odprawić rywala, zadany w zwarciu łokieć odmienił losy starcia. Struve zaczął przejmować kontrolę nad wydarzeniami w Octagonie i goniąc chwiejącego się po ciosach przeciwnika wreszcie na tyle go zranił, że sędzia Herb Dean musiał wkroczyć i przerwać walkę.

Poprawione umiejętności zapaśnicze zapewniły Danowi Hardy’emu (MMA 25-10) punktowe zwycięstwo nad Amirem Sadollahem (MMA 6-4) wprawiając w euforię angielską widownię. Po wyrównanej pierwszej rundzie, w której to Amerykanin był stroną inicjującą akcję w stójce. W dwóch kolejnych Anglik zdecydował się na obalanie rywala i obijanie go łokciami na ziemi. Sadollah próbował się bronić technikami z pleców, ale Outlaw pewnie uciekał z wszystkich ataków, odwdzięczając się uderzeniami z górnej pozycji.

Sporo radości podczas gali sprawił miejscowym kibicom również Brad Pickett (MMA 22-6), nokautując precyzyjnym podbródkowym Yves’a Jabouina (MMA 16-8). Londyńczyk od początku mocno napierał na rywala bokserskimi kombinacjami, ale Kanadyjczyk nie pozostał mu dłużny trafiając więcej kopnięć. Koniec walki nastąpił w czwartej minucie pojedynku. Bity na szczękę cios powalił przyjezdnego zawodnika, a dodatkowe uderzenia Picketa w parterze tylko dopełniło formalności.

Od dzisiaj Paul Sass (MMA 13-1) nie jest już posiadaczem perfekcyjnego rekordu w MMA. Mimo, że Anglik bardzo dobrze radził sobie z Mattem Wimanem (MMA 15-6) w parterze, to chwilowa dekoncentracja w gardzie rywala pozwoliła Amerykaninowi zapiąć ciasną balachę, z której Sassangle nie potrafił się wyswobodzić. Tym samym porażka przez poddanie, przerwała jego passę trzech kolejnych zwycięstw w UFC przez techniki kończące w parterze.

John Hathaway (MMA 17-1) w spacerowym tempie uporał się z Johnem Maguire’em (MMA 18-4) w bratobójczym angielsko-angielskim pojedynku. Reprezentant London Shootfighters był wyraźne lepszy od rodaka, ale też niespecjalnie starał się zakończył walkę przed czasem. W efekcie widzowie mało emocjonujące piętnaście minut chodzenia w stójce z okazjonalnymi akcjami w parterze.

Zwycięstwo dla Anglii zapisał efektownie walczący Che Mills (MMA 15-5). Zawodnik Trojan Freefighters po udanej kombinacji w stójce, obalił weterana Duane’a Ludwiga (MMA 21-14) do parteru. Gdy wyglądało na to, że Amerykanin kontroluje sytuację jego kolano odmówiło posłuszeństwa i sędzia musiał przerwać walkę.

Niepokonany Jimi Manuwa (MMA 12-0), mimo cały czas sporych braków w parterze, zdemolował Kyle’a Kingsbury’ego (MMA 11-5) w drodze do wygranej przez przerwanie lekarskie po dwóch rundach. Amerykanin miał wyraźną przewagę zapaśniczą, ale nie potrafił utrzymać faworyta brytyjskich fanów na ziemię. Gdy tylko obaj walczyli w stójce, Manuwa wykonywał na nim egzekucję, deformując mu twarz pięściami i kolanami. Już po pierwszej rundzie lewe oko zawodnika AKA było całkowicie zamknięte, a po tym jak w drugich pięciu minutach przebieg pojedynku nie uległ zmianie, lekarz zdecydował o zakończeniu tego nierównego starcia.

Po dość bezbarwnym, pełnym niecelnych ciosów pojedynku Akira Corassani (MMA 10-3) pokonał przez niejednogłośną decyzję Andy’ego Ogle’a (MMA 8-2). Szwed częściej trafiał mocnymi ciosami mało mobilnego, ale sam też raz wylądował na deskach na początku pojedynku, a walkę zakończył zdominowany w parterze pod siatką. Po końcowej syrenie dwóch z trzech sędziów wskazało jego jako zwycięzcę, co zostało głośno wybuczane przez publiczność w mieście Robin Hooda.

Hawajczyk Brad Tavares (MMA 9-1) zepsuł humory brytyjskiej publiczności wypunktowując byłego mistrza BAMMA Toma Watsona (MMA 15-5). Podopieczny Raya Sefo w dwóch pierwszych rundach wygrywał kickbokserskie wymiany z Anglikiem, głównie dzięki świetnemu lewemu prostemu. Pod koniec drugiej rundy był nawet bliski zwycięstwa przed czasem gdy zaszedł rywalowi za plecy. Pojedynek wyrównał się w trzeciej odsłonie, jednak było już za późno by miejscowy ulubieniec wyrwał wygraną u więcej niż jednego sędziego.

W swoim debiucie w UFC Gunnar Nelson (MMA 10-0-1) udowodnił, że jest prawdopodobnie największym europejskim talentem w MMA, poddając duszeniem w pierwszej rundzie Damarquesa Johsona (MMA 16-12). Islandczyk po kilku badających niskich kopnięciach z dziecinną łatwością obalił rywala i skrupulatnie zdobywał kolejne pozycje w parterze: boczną, dosiad i plecy, by wreszcie zmusić Amerykanina do odklepania duszenia

Robert Peralta (MMA 16-3) efektownie rozpoczął wieczór walk w Nottingham już pierwszych sekundach posyłając na deski Jasona Younga (MMA 9-6) obszernym prawym sierpowym, a następnie brutalnie pozbawiając go przytomności serią ciosów w parterze.

Walka wieczoru:

265 lbs.: Stefan Struve pok. Stipe Miocica przez KO (uderzenia w stójce), 3:50 runda 2

Główna karta:

170 lbs.: Dan Hardy pok. Amir Sadollaha przez jednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 30-27
135 lbs.: Brad Pickett pok. Yves’a Jabouin przez KO (prawy podbródkowy), 3:40 runda 1
155 lbs.: Matt Wiman pok. Paula Sassa przez poddanie (balacha), 3:38 runda 1
170 lbs.: John Hathaway pok. Johna Maguire’a przez jednogłośną decyzję, 3 x 30-27
170 lbs.: Che Mills pok. Duaene’a Ludwiga przez TKO (kontuzja kolana), 2:28 runda 1

Pozostałe:

205 lbs.: Jimi Manuwa pok. Kyle’a Kingsbury’ego przez TKO (przerwanie lekarza), 5:00 runda 2
145 lbs.: Akira Corassani pok. Andy’ego Ogle’a przez niejednogłośną decyzję, 2 x 29-28; 27-30
185 lbs.: Brad Tavares pok. Toma Watsona niejednogłośną przez decyzję, 30-27; 28-29; 29-28
175 lbs.: Gunnar Nelson pok. DaMarquesa Johnsona przez poddanie (duszenie zza pleców), 3:34 runda 1
145 lbs.: Robert Peralta pok. Jasona Younga przez KO (uderzenia w parterze), 0:23 runda 1