5v66q3ta
(Fot. Sherdog.com)

Po pięciu latach od swojej walki na UFC 112 Matt Hughes (MMA 45-9) ponownie zmierzy się z Renzem Graciem (MMA 13-7-1-1), ale tym razem będzie miało to miejsce na grapplerskiej macie. Wspomniane starcie zostało zapowiedziane przez Abu Dhabi Combat Club na wrzesień przyszłego roku jako dodatkowa atrakcja  dla odbywających się brazylijskim Manausie ADCC Submission Wrestling World Championships.

Jak udało się dowiedzieć portalowi Sherdog.com na tej samej gali odbędą się jeszcze dwie dodatkowe walki. Andre Galvao (MMA 5-2) stanie naprzeciw Roberto „Cyborg” Abreu, a Mario Sperry (MMA 13-4) spróbuje swoich grapplerskich umiejętności w starciu z Ricardo Liboriem (MMA 0-0-1).

Porażka z Hughesem w 2010 roku zakończyła ringową karierę Renza. Jednak członek legendarnego klanu Graciech na swoim koncie posiada znaczne sukcesy w zawodach grapplerskich organizowanych przez ADCC. Dwukrotnie sięgał po złoty medal: w 1998 oraz 2000 roku.

Matt Hughes brał udział w tych drugich zawodach, gdzie pokonał Ricardo Almeide (MMA 13-5) oraz Jeremyego Horna (MMA 90-21-5), lecz musiał ulec zarówno Jeffowi Monsonowi (MMA 49-19-1) jak i Titowi Ortizowi (MMA 17-11-1). Chcąc należycie przygotować się do zawodów dwukrotny mistrz UFC wagi półśredniej będzie trenował z współzałożycielem American Top Team oraz posiadaczem czarnego pasa BJJ, Liboriem. Brazylijczyk trzykrotnie występował na zawodach ADCC jak również ma wziąć udział w przyszłorocznej edycji.

2 KOMENTARZE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.