Informacja prasowa: 

Jak podano dziś w programie Puncher Extra Time, rywalem Mateusza Rębeckiego, w jego pierwszej obronie mistrzowskiego pasa, będzie Łukasz Kopera. Walka odbędzie się na gali FEN 22, która 20 października będzie miała miejsce w Poznaniu.

Kopera to 29-letni zawodnik pochodzący z Łodzi. W maju tego roku we Wrocławiu dopiero zadebiutował w FEN i już wtedy, pokonując Mateusza Głąba, dał jasny sygnał, że jego celem jest namieszanie w federacji i zostanie mistrzem w kategorii do 70 kilogramów. Kopera ma obecnie znakomitą serię pięciu kolejnych zwycięstw z rzędu. W 2014 roku łodzianin pokonał innego zawodnika w przeszłości walczącego pod szyldem FEN, Adama Niedźwiedzia.

Rębecki mistrzem FEN w kategorii lekkiej został 10 marca podczas gali „Next Level”. To wtedy pokonał przez nokaut w 4. rundzie Mariana Ziółkowskiego. „Chińczyk” ma na swoim koncie cztery pojedynki pod szyldem FEN i wszystkie wygrał. Podczas „Summer Edition”, w sierpniu 2017 roku w Koszalinie, zawodnik ze Szczecina poddał niebezpiecznego Dmitriya Golvaeva. Dzięki uporowi i niesamowitej ambicji Rębecki zapracował sobie na walkę o pas mistrzowski. Tym razem jednak po raz pierwszy będzie bronił trofeum, które w tym roku wywalczył.

Łącznie Rębecki i Kopera wygrali 14 pojedynków, ale tylko w trzech przypadkach o zwycięstwach musieli orzekać sędziowie. Jestem przekonany, że to nie potrwa pełnego dystansu. To pojedynek, który będzie ozdobą gali w Poznaniu – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Karta walk FEN 22:

TBA VS TBA
TBA VS Radosław Paczuski -85 kg K-1*
Bartosz Kopera VS Mateusz Rębecki -70 kg*
Tomasz Kondraciuk VS Bartosz Leśko -84 kg
TBA VS TBA
TBA VS Kamil Łebkowski -66 kg
TBA VS TBA
TBA VS TBA
TBA VS TBA

*Walka o pas mistrzowski

9 KOMENTARZE

 1. Dobre zestawienie! Ale beka bo Chinczyk chcial jakiegos zawodnika zagranicznego ale chyba Jozwiak stwierdzil ze raz szkoda kasy a 2 znowu wynajdzie jakiegos kota i zbije Polaka i zabierze pas. A wiadomo ze pozniej jest z nimi problem jesli chodzi o obrone pasa.

 2. Dobre zestawienie! Ale beka bo Chinczyk chcial jakiegos zawodnika zagranicznego ale chyba Jozwiak stwierdzil ze raz szkoda kasy a 2 znowu wynajdzie jakiegos kota i zbije Polaka i zabierze pas. A wiadomo ze pozniej jest z nimi problem jesli chodzi o obrone pasa.

  Lepiej by dawał walki rodzimym zawodnikom niż jakimś Brazolom

 3. Dobre zestawienie! Ale beka bo Chinczyk chcial jakiegos zawodnika zagranicznego ale chyba Jozwiak stwierdzil ze raz szkoda kasy a 2 znowu wynajdzie jakiegos kota i zbije Polaka i zabierze pas. A wiadomo ze pozniej jest z nimi problem jesli chodzi o obrone pasa.

  A moim zdaniem idealne rozwiązanie. Po to masz zawodników na kontrakcie, by walczyli między sobą. Sprowadzanie na raz, a potem wygra pas i… zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach.

 4. A ja zawsze myślałem, że w organizacjach chodzi przede wszystkim o to, żeby ściągać jak najlepszych, dostępnych zawodników.

  Nawet jeśli byliby brazolami.

 5. A moim zdaniem idealne rozwiązanie. Po to masz zawodników na kontrakcie, by walczyli między sobą. Sprowadzanie na raz, a potem wygra pas i… zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach.

  Ale przeciez ja nie napisalem ze to slabe rozwiazanie wrecz przeciwnie pochwalilem. Tylko napisalem jakimi kategoriami myslal Jozwiak. A tak na marginesie to szef FEN tez nie jest przeciez bez winy z tym znikaniem zawodnikow w niewyjasnionych okolicznosciach:wink: a szkoda bo naprawde sprowadzal mocnych rywali dla naszych mistrzow.

 6. Ale przeciez ja nie napisalem ze to slabe rozwiazanie wrecz przeciwnie pochwalilem. Tylko napisalem jakimi kategoriami myslal Jozwiak. A tak na marginesie to szef FEN tez nie jest przeciez bez winy z tym znikaniem zawodnikow w niewyjasnionych okolicznosciach:wink: a szkoda bo naprawde sprowadzal mocnych rywali dla naszych mistrzow.

  To prawda 😉 Tak samo mistrzowskie były powody, dla których te pasy im odbierano 😉

 7. Chińczyk ostatnio chwalił mi się czarnym pasem. Mówił mi, że dało mu to sporego kopa motywacyjnego. Jak walka trafi na glebę,tonie widzę Kopery.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.