Informacja prasowa: 

Jak podano dziś w programie Puncher Extra Time, rywalem Mateusza Rębeckiego, w jego pierwszej obronie mistrzowskiego pasa, będzie Łukasz Kopera. Walka odbędzie się na gali FEN 22, która 20 października będzie miała miejsce w Poznaniu.

Kopera to 29-letni zawodnik pochodzący z Łodzi. W maju tego roku we Wrocławiu dopiero zadebiutował w FEN i już wtedy, pokonując Mateusza Głąba, dał jasny sygnał, że jego celem jest namieszanie w federacji i zostanie mistrzem w kategorii do 70 kilogramów. Kopera ma obecnie znakomitą serię pięciu kolejnych zwycięstw z rzędu. W 2014 roku łodzianin pokonał innego zawodnika w przeszłości walczącego pod szyldem FEN, Adama Niedźwiedzia.

Rębecki mistrzem FEN w kategorii lekkiej został 10 marca podczas gali „Next Level”. To wtedy pokonał przez nokaut w 4. rundzie Mariana Ziółkowskiego. „Chińczyk” ma na swoim koncie cztery pojedynki pod szyldem FEN i wszystkie wygrał. Podczas „Summer Edition”, w sierpniu 2017 roku w Koszalinie, zawodnik ze Szczecina poddał niebezpiecznego Dmitriya Golvaeva. Dzięki uporowi i niesamowitej ambicji Rębecki zapracował sobie na walkę o pas mistrzowski. Tym razem jednak po raz pierwszy będzie bronił trofeum, które w tym roku wywalczył.

Łącznie Rębecki i Kopera wygrali 14 pojedynków, ale tylko w trzech przypadkach o zwycięstwach musieli orzekać sędziowie. Jestem przekonany, że to nie potrwa pełnego dystansu. To pojedynek, który będzie ozdobą gali w Poznaniu – powiedział Paweł Jóźwiak, prezes FEN.

Karta walk FEN 22:

TBA VS TBA
TBA VS Radosław Paczuski -85 kg K-1*
Bartosz Kopera VS Mateusz Rębecki -70 kg*
Tomasz Kondraciuk VS Bartosz Leśko -84 kg
TBA VS TBA
TBA VS Kamil Łebkowski -66 kg
TBA VS TBA
TBA VS TBA
TBA VS TBA

*Walka o pas mistrzowski

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.