Mateusz Legierski zanotował świetny występ na gali OKTAGON 58, która 8 czerwca odbyła się w Pradze w Czechach. Polak wypunktował Akonne Wanlissa i awansował tym samym do półfinale wielkiego turnieju OKTAGON MMA w kategorii lekkiej.

Akonne Wanliss w pierwszej sekundzie walki zaczął od frontalnego kopnięcia, które wychwycił Mateusz Legierski, sprowadzając rywala do parteru. Anglik szybko wstał, Polak próbował zajść za plecy, jednak walka wróciła do wymian, a po chwili do klinczu pod siatką, gdzie Legierski dobrze kontrolował rywala. Pod koniec rundy zawodnicy wrócili do wymian w stójce. Wanliss często atakował kopnięciami, jednak Legierski dobrze to bronił. 

Legierski dobrze kontrolował walkę w klinczu pod siatką i do tej płaszczyzny doprowadzał rywala. Polak zdobył w drugiej rundzie także sprowadzenie, zdołał przejść też na chwilę do dosiadu. Z góry Legierski przez cały czas kontrolował przebieg starcia, zyskując coraz większą przewagę.

Mateusz Legierski kontynuował kontrolę, a momentami wręcz dominację w trzeciej rundzie. Miał już przewagę w każdej płaszczyźnie nad Akonne Wanlissem. Polak w pewnym momencie mocno naruszył przeciwnika, jednak starcie przeniosło się do klinczu pod siatką, gdzie „Dynamit” w dalszym ciągu kontynuował punktowanie Anglika. Na sam koniec Legierski zdobył jeszcze udane obalenie.

Mateusz Legierski (MMA 12-1-0) pod szyldem organizacji OKTAGON MMA jest wciąż niepokonany, a aktualnie kontynuuje serię pięciu zwycięstw z rzędu, podczas której pokonywał kolejno Matousa Kohouta, Mateja Kuznika, Karola Rysavy’ego i Matousa Kohouta. Wcześniej „Dynamit” poniósł pierwszą i jedyną do tej pory przegraną w karierze – na gali KSW 65 przez techniczny nokaut w drugiej rundzie pokonał go Roman Szymański.

Akonne Wanliss (MMA 8-3-0) przed tym starciem był niepokonany od pięciu pojedynków. W ostatnich starciach „J3DI” wygrywał przed czasem z Luke’iem Smithem, Manuelem Gaxhją, Giorgim Gogotchurim i Sahilem Sirajem, a jego starcie z Jakubem Bahnikiem zakończyło się wynikiem „no contest”. Ostatnią przegraną Wanliss poniósł we wrześniu 2020 roku, kiedy to jednogłośną decyzją sędziów pokonał go Alfie Davis.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

3 komentarzy (poniżej pierwsze 30)

...wczytuję komentarze...

m
miszaa

ONE FC
Heavyweight

2,593 komentarzy 5,233 polubień

Legierski dobrze to rozegral

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of MirsadBektic
MirsadBektic

Bellator
Light Heavyweight

4,636 komentarzy 13,251 polubień

Prawie go miał na widelcu, ale decyzja też smaczna.

No i obowiązkowy highlight z ruchańska za brak szacunku:

Odpowiedz 2 polubień

Avatar of Mmayhem
Mmayhem

UFC
Middleweight

11,238 komentarzy 44,880 polubień

Nieźle.

Może dostanie angaż w KSW, a nie czekaj …

Odpowiedz 2 polubień