Już w najbliższy weekend Mateusz Gamrot zmierzy się z Rafaelem Fizivem. Polak postrzega swojego rywala jako najlepszego stójkowicza w wadze lekkiej, ale wierzy mocno w swoje umiejętności zapaśnicze.

23 września Mateusz Gamrot powróci do oktagonu UFC. Rywalem Polaka będzie Rafael Fiziev. Mateusz od dłuższego czasu przebywa na Florydzie, gdzie szykuje się do pojedynku. Przed zbliżającym się starciem, w rozmowie z Arturem Mazurem na kanale Klatka po klatce w serwisie YouTube, Mateusz powiedział, co sądzi na temat rywala.

W rankingu kategorii lekkiej każdy jest ciężki, każdy jest mocny i każda walka jest bardzo niebezpieczna. Rafaela rozpatruję jako, w mojej opinii, najlepszego stójkowicza w tej kategorii. Naprawdę bardzo niebezpieczne wyzwanie przede mną, bo każda walka zaczyna się w stójce, ale stylistycznie naprawdę mi pasuje, bo jest kilka numerów w stójce, które on robi, a które mi pasują.

Mateusz dodał też, że zauważa pewne schematy, które w walce wykonuje jego rywal i chce to wykorzystać na swoją korzyść. Powiedział również, że sporo wiedzy na temat przeciwnika przekazał mu Borys Mańkowski, który trenował z Fizievem w Tajlandii. Mateusz nie kryje, że jego planem na walkę jest przeniesienie starcia do parteru.

Jest bardzo niebezpiecznym stójkowiczem, ale zapasy i parter… myślę, że tu przewaga będzie po mojej stronie. (…) Jeżeli ma dobre zapasy, to zacznie się zabawa, ale jeżeli ma słabe zapasy, no to jest pięknie.

Mateusz Gamrot ma za sobą siedem pojedynków w największej organizacji MMA na świecie, z których pięć wygrał. Mateusz bije się dla UFC od roku 2020. 23 wrześnie podczas gali, która odbędzie się w hali Apex w Las Vegas, „Gamer” wystąpi w walce wieczoru. Dla Mateusza będzie to druga gala UFC, podczas której wystąpi w najważniejszym pojedynku wydarzenia. Rywalem Polaka będzie Rafael Fiziev, który zajmuje szóste miejsce w rankingu wagi lekkiej. Polak jest w tym zestawieniu na pozycji siódmej.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

No replies yet

...wczytuję komentarze...

MMARocks.pl

Cohones4Life

2,856 komentarzy 2,844 polubień

Już w najbliższy weekend Mateusz Gamrot zmierzy się z Rafaelem Fizivem. Polak postrzega swojego rywala jako najlepszego stójkowicza w wadze lekkiej, ale wierzy mocno w swoje umiejętności zapaśnicze. 23 września Mateusz Gamrot powróci do oktagonu UFC. Rywalem Polaka będzie Rafael Fiziev. Mateusz od dłuższego czasu przebywa na Florydzie, gdzie szykuje się do pojedynku. Przed zbliżającym […]

Odpowiedz polub

click to expand...